آينده فلش - فلش تولدي ديگر!!!!

Hamparvaz

Member
شرايطي كه امروز فلش داره قبلا براي دلفي به وجود اومده بود
از يك طرف همه از دات نت ميگفتن و اينكه جايي براي دلفي نمونده
از طرفي ديگر مديريت غلط borland عرصه رو هر روز بر دلفي تنگ تر ميكرد
تا اينكه Embarcadeo دلفي رو خريد و تو چند نسخه اخير ما دوستداران دلفي رو اميد وار كرده
و حتي با Fire Monkey فراتر از انتظار ظاهر شده و داره روي مك و ios و اندرويد مانور ميده:cool:

من فكر ميكنم مديريت غلط adobe در به اينجا رسيدن فلش تاثير داشته
شايد اگه دست همون Macromedia ميموند به اينجا نميرسيد
با اين همه شايد با يك مديريت صحيح بشه دوباره فلش جان تازه اي بگيره و با Html5 رقابت كنه
نظر شما چيه ممكنه فلش دوباره به روزاي اوجش برگرده؟؟؟؟!!!!!!!:rose:

آخرین ویرایش:

++Hadi++

Active Member
سلام
مرسی از پستتون...
فلش هنوز هم در اوج هست و گمان نمی کنم به این زودی ها ،پایین بیاد...درسته که html5 خیلی عالی پیش رفته منتها فعلا توانایی های فلش رو پیدا نکرده...در ضمن استفاده از فرمت swf به جهت پشتیبانی از stage3d و ملهیل ،آینده درست و درمونی رو برا فلش رقم زد چون فلش الان مورد حمایت تیم هایی مثل unity3d و epic games ->Unreal Engine و خیلیای دیگه هست.مسلما تو دنیای UI دو بعدی و نیمه سه بعدی ، هیچ نرم افزاری ،با ادعای بالا ،هیچ نرم افزاری در سطح UI بازیهای رایانه ای و خیلی زمینه های اینتر اکتیو نصف قدرت فلش رو نداره (مگر html5 اونم تا حدودی کمتر از فلش) و با توجه به اینکه زمینه کاریم در راه طراحی بازی و نیز در راه ساخت محتواهای آموزش مجازی هست ،به جرأت می گم که هیچ فریم ورکی به اندازه فلش تو زمینه طراحی بازی آموزشی و یو آی 2 بعدی ،رایج نیست و بیشترین درصد تعداد شرکت های طراحی کانتنت های آموزشی و بازی آموزشی و ... در فریم ورک فلش ساخته می شه...البته فلش به ابزاری تبدیل شده که برخی شرکتهای بزرگ در دنیا می یان و ازش در راه ساخت انجین های بازی و ... استفاده می کنند ،علتش هم خوش دست بودن زبان اکشن اسکریپت 3 و امکانات جدید فلش در راه بهره وری بهینه از مصرف سی پی یو و رفع هزاران هزار باگی هست که توسط شرکت ادوب حل شد.
البته نقص های زیادی هم فعلا مونده ولی دوست عزیز ،هر فریم ورکی مشکلات خاص خودشو داره...حتی نمی تونید ادعا کنید که جاوا و یا C و C++ هم که جزو قوی ترین زبانهای دنیا هستند ،مشکل نداشته باشند.بلکه خوب به اقتضای برخی ساختار ها و البته شاید کوتاهی عده معدودی از مهندسان ادوب ،یه سری باگها هنوز هستند که امید هست هر روز و هر روز بهتر شه...حتی با توجه به عدم ناسازگاری virtual machine اکشن اسکریپت 1 و 2 (AVM1Movie) با ساختار های اکشن اسکریپت 3 و ایر (AVM2Movie) برا استفاده در تبلت ها و .... ،ادوب به فکر حذف AVM1Movie در ورژن های جدید فلش هست...البته شاید اگر فلش دست مایکرومدیا بود،تا به اینجا نمی رسید...در مورد استفاده از فلش فریم ورک در صنعت بازی های غیر از فلش باید عرض کنم همین الان ،فریم ورک هایی مثل یونیتی و یو دی کی و حتی کرای و .... و ریج و آنویل ،از فلش و فایل swf به عنوان قوی ترین منابع یو آی دو بعدی استفاده می کنن و حتی بازی کرایسیس 2 که توسط انجین کرای ساخته شده ،یو آی سه بعدی منوشو با فلش طراحی کردند.فلش در صنعت انجین آنریل ،تنها وسیله برای طراحی یو آی هست ...می تونید انجین minko رو سرچ کنید تا به قدرت فلش (ایر) در زمینه طراحی یک انجین نسبتا قدرت مند سه بعدی پی ببرید...البته می شه گفت مهمترین خصیصه فلش در این زمینه ،سادگی به نسبت بیشتر مخاطب به نسبت فریم ورک های مشابه هست...موفق باشید....

آخرین ویرایش:

داوید

Member
اگه فلش بخواد دوباره به اوج برسه، باید مشکلاتی که داره رو رفع کنه.
Macromedia فلش رو برای سیستم‌های غیر تاچ نوشته بود. وقتی Adobe اون رو خرید، زیاد روی فلش بد عمل نکرد. تیم Adobe هم برنامه‌نویس‌های خوب و ماهری داره.
اما فلش با ورود به دنیای جدید، نتونست سر پا بمونه. از طرفی نبود رابط کاربری چند لمسی، و از طرفی استفاده بیش از حد از منابع سیستم و امنیت پایین در نسخه‌های بتای فلش برای محصولات پرتابل، اون رو با مشکل مواجه کرد.
هرچند فلش هنوز روی دسکتاپ‌ها زنده است، ولی به‌نظر من باید تغییرات اساسی در بدنه اصلی کد بده.
من خودم از جا موندن فلش ناراحت هستم، ولی به‌نظر من تا این مشکلات برطرف نشه، نمیشه امیدی به فلش داشت.
دلیل مخالفت استیو جابز هم با فلش، همین بود.
به نظر من اگه فلش رویه HTML 5 رو پیش بگیره، هنوز هم جای امیدی برای اون وجود داره.
هرچند HTML 5 هر روز پیشرفت می‌کند، اما هنوز جای بسیاری از ویژگی‌های فلش در آن خالی است.
اگر جای خالی این ویژگی‌ها پر شود، دیگر دلیلی برای باقی‌ماندن فلش نیست، و زیر HTML 5 می‌ماند.

benyamin_pc

Well-Known Member
فلش الان هم تو اوجه , فقط هرچیزی جایگاه خودشو داره و اگه شما تو فلش حرفه ای باشی جایگاه های فلشو به خوبی میشناسی و باهاش کلی کار میتونی بکنی
فقط 1 چیز هست و اونم اینه که من 12 سال پیش وقتی html به عنوان اولین چیز تو کامپیوتر یادگرفتم تحت وب شرو کردم یه نرم افزار ساختم با منو و فیلم و صوت و همه چی , بعد دوستاشتم یه خروجی exe هم ازش بگیرم که دیگه اوکی شه , بعد دوسداشتم دیگه همه کار با html کنم ....
جلوتر که رفتم جایگاه هرچیز روشن تر شد ..
دوست عزیز فلش هنوز هم در اوجه شما چیکار میخاین باش بکنین؟

akherat

مدیر انجمن
فلش هیچ موقع از بین نمیره و حتی پایین هم نمیاد
فقط تغییر کاربری میده

----------------

اگه تمام مرور گر ها مثل کروم فلش پلیر رو امبد داشتن خیلی فرق میکرد ولی سیاسته تا نزارن یه شرکت بزرگ بشه
اینجاس که اوپن سورس بودن سیستم عامل احمیت پیدا میکنه

saber32

Member
دیگه از این به بعد فلش و html5 با هم کانکت میشن یه پروداکت میدن بیرون !!

جدیدترین ارسال ها

بالا