آيا سيم رابط هوشمند وجود دارد؟

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام دوستان
راستش واسه يه كار شخصي كه يكجورايي بايد سرور شخصي درست ميكردم و دستگاه Edge modem و ... رو روش پياده ميكردم يك لپ تاپ كوچيك خريدم كه بايد هميشه روشن باشه و حتي 1 ثانيه هم خاموش نشه ولي براي اينكه لپ تاپ هميشه به برق متصل نباشه هم براي مصرف برق و هم جلوگيري از خاموش شدن هنگام رفتن برق ميخوام ببينم سيم رابطي هست كه موقع اتمام شارژ لپ تاپ برق رو وصل كنه يا بشه از طريق بلوتوث يا Wifi باهاش ارتباط برقرار كرد و درخواست وصل كردن برق رو داد؟ اگه آمادش تو بازار نيست جايي رو ميشناسين كه اينجور چيزي رو واسم درست كنه؟
يا راهكار ديگه اي رو پيشنهاد ميكنيد؟
ممنون ميشم در اين زمينه اطلاعاتي رو در اختيارم قرار بدين با تشكر

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
راستش واسه يه كار شخصي كه يكجورايي بايد سرور شخصي درست ميكردم و دستگاه edge modem و ... رو روش پياده ميكردم يك لپ تاپ كوچيك خريدم كه بايد هميشه روشن باشه و حتي 1 ثانيه هم خاموش نشه ولي براي اينكه لپ تاپ هميشه به برق متصل نباشه هم براي مصرف برق و هم جلوگيري از خاموش شدن هنگام رفتن برق ميخوام ببينم سيم رابطي هست كه موقع اتمام شارژ لپ تاپ برق رو وصل كنه يا بشه از طريق بلوتوث يا wifi باهاش ارتباط برقرار كرد و درخواست وصل كردن برق رو داد؟ اگه آمادش تو بازار نيست جايي رو ميشناسين كه اينجور چيزي رو واسم درست كنه؟
يا راهكار ديگه اي رو پيشنهاد ميكنيد؟
ممنون ميشم در اين زمينه اطلاعاتي رو در اختيارم قرار بدين با تشكر

شما می خواهید لپ تاپ بدون برق شهری با باطری اش اونقدر کار کنه که شارژ اش تموم بشه، بعد شارژر / آداپتور در مدار قرار بگیره، هم شارژ بشه و هم با برق شهری کار کنه،
وقتی کامل شارژ شد، مجددا شارژر / آداپتور از مدار خارج بشه؟
این دو مورد رو در نظر بگیرید :
1) حداکثر میزان استفاده از باطری لپ تاپ رو دارید، عمر لپ تاپ در کمترین حالت ممکنه است چون تغییر وضعیت شارژ دشارژ اش بدون وقفه ادامه داره.
2) اگر اون موقعی که باطری خالی شده و قصد دارید شارژ اش کنید برق شهری قطع بشه...

پیشنهاد می کنم شارژر / آداپتور رو از برق شهری و لپ تاپ جدا نکنید، تا زمانی که شارژ باطری بصورت طبیعی کاهش محسوسی پیدا نکرده، عمل شارژ انجام نمیشه، در نتیجه
همیشه به اندازه شارژ کامل باطری ذخیره آماده برای قطعی برق دارید. اگر از نظر زمانی کفایت نمی کنه، با توجه به میزان بودجه و نیاز تون یک ups (منبع تغذیه اضطراری) بخرید.
Ups خودش یک باطری داخلی داره و جریان برق شهری همیشه از مدارش عبور می کنه. به محض اینکه برق شهری قطع بشه باطری اش وارد مدار میشه و
قطعی برق در خروجی اش احساس نمیشه. معمولا برای کامپیوتر های رومیزی استفاده میشه چون برای لپ تاپ ها اصولا نیازی بهش نیست، مگر اینکه میزان دوام شارژ باطری
لپ تاپ در حد لازم نباشه.

loo30fer

سلام جناب the_king
ممنون كاملا با گفته شما موافقم چون به يك سيستم خنك كننده هم نيازه وگرنه كه ديگه چيزي از لپ تاپ نميمونه :green:
فقط به نظر شما با همين راهكار عمر اون لپ تاپ و باطريش چقدره؟
آيا استفاده از يك تبلت راهكار بهتريه ؟

webxyz

Member
سلام

من تا حالا تبلتی ندیدم که بشه روش یه سرور درست کرد. یهترین راهکار همون لپتاپه و فکر هم نمی کنم که مشکلی پیش بیاد. من لپتاپ خودم همیشه روشن و به برقه و اگه شانس بیاره روزی 1 تا 2 ساعت صبحها خاموشه چون من خواب می مونم. تا الان 4 ساله که کار کرده و چیزی نشده. اگه جریان هوا خوب باشه و فنش بسته نشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.

loo30fer

من تا حالا تبلتی ندیدم که بشه روش یه سرور درست کرد. یهترین راهکار همون لپتاپه و فکر هم نمی کنم که مشکلی پیش بیاد. من لپتاپ خودم همیشه روشن و به برقه و اگه شانس بیاره روزی 1 تا 2 ساعت صبحها خاموشه چون من خواب می مونم. تا الان 4 ساله که کار کرده و چیزی نشده. اگه جریان هوا خوب باشه و فنش بسته نشه فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.
دوست من يكي از كارهايي كه ميخوام باهاش انجام بدم كنترل sms هاي ورودي از Edge Modem و تحليل اونهاست پس فرقي نميكنه چي باشه تبلت يا لپ تاپ همين كه يه سيستم عامل درست و درمون روش باشه واسه من كفايت ميكنه تنها زحمتي كه واسه من در استفاده از تبلت با سيستم عامل اندرويد ميكنه اينه كه من به زحمت ميندازه تا برنامه مديريتي با زبان جاوا بنويسم كه چون تخصص خيلي خاصي توش ندارم يك مقدار من رو اذيت ميكنه
ميشه بفرماييد مارك لپ تاپتون چيه؟
بابت جوابتون هم ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام جناب the_king
ممنون كاملا با گفته شما موافقم چون به يك سيستم خنك كننده هم نيازه وگرنه كه ديگه چيزي از لپ تاپ نميمونه :green:
فقط به نظر شما با همين راهكار عمر اون لپ تاپ و باطريش چقدره؟
آيا استفاده از يك تبلت راهكار بهتريه ؟

عمر مفید باطری لپ تاپ معمولا 2 الی 5 سال ئه، بعد از اون بیشتر از نصف ظرفیت اش رو از دست میده. البته در کل خیلی مساله مهمی نخواهد بود
چون باطری نو برای لپ تاپ کالای نایابی نیست. در مورد تبلت ها اطلاعات کافی ندارم.

روشن بودن 24 ساعته لپ تاپ در کل غیر عادی یا مخاطره آمیز نیست، اما بستگی به میزان فشاری داره که در اون بازه زمانی روش میاد. طبق تجربه ای
که دارم، اگه خیلی بد شانس نباشید و لپ تاپ خیلی نامرغوبی نباشه، روشن بودن لپ تاپ به مدت یک سال هم به تنهایی مشکلی ایجاد نمی کنه،
مگر اینکه فشار کاری اش بالا باشه، مثلا مدام در حالت Render گرفتن باشه، فیلم Convert کنه یا وظیفه یک سرور سنگین رو به عهده بگیره.

من دو تا لپ تاپ DELL و MSI دارم که خاموش شدن اولی رو یادم نمیاد کی بوده، حداقل 6 ماهه که حتی یک دقیقه هم خاموش نشده و در حال دانلود دائمی
از اینترنت ئه و دومی اش برخی هفته ها 4 الی 5 ساعت که صرف جابجایی اش میشه در حالت Standby قرار می گیره ولی بقیه مواقع روشنه. لپ تاپ های قبلیم هم
چند سال همین وضعیت رو داشتند و اگه از رده خارج یا دزدیده نشده بودند همین الان هم روشن بودند.

کلا روشن بودن دائمی به تنهایی مشکل ساز نیست، فقط جریان تهویه و کانال خنک کننده اش مسدود نشه و فشاری که روی پردازنده و کارت گرافیکی اش می آورید
تحت کنترل باشه، لپ تاپ عادی برای فشار مداوم بیش از چند ساعت آمادگی نداره. یا داغ می کنه خودکار خاموش میشه یا قبل از اینکه به حد اخطار برسه می سوزه.

جدیدترین ارسال ها

بالا