آنچه از دوربین آیفون 12 انتظار می رود

vistamag

New Member
ممکن است رونمایی از آیفون ۱۲ جدید به تأخیر بیفتد اما همچنان انتظار می‌رود که عرضه آن امسال باشد و این به این معنا است که ما در اینجا درباره برخی از ویژگی‌های جالب دوربین آیفون 12 صحبت می‌کنیم که منتظرش هستیم.
در حال حاضر ما چند دوربین هوشمند HDR پیشرفته، یک حالت عالی در شب و سخت افزار متنوع‌تری را برای دوربین از جمله لنزهای فوق‌العاده گسترده با زمینه دید ۱۲۰ درجه را انتظار داریم.
اما آیفون 12 برای کسب دوباره رتبه اول به چه چیزهایی نیاز دارد؟ بیشترین شایعات تاکنون به اضافه شدن یک اسکنر LiDAR اشاره دارد، که یک سیستم سنجش عمق است که اخیراً اپل در iPad Pro 2020 معرفی کرده است.

%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86_12.jpg
در اینجا به چند ویژگی مورد انتظار درباره دوربین آیفون 12 می پردازیم:

1- لنز روشن‌تر برای دوربین فوق گسترده
آیفون ۱۱ برای اولین بار یک دوربین فوق گسترده برای تلفن‌های هوشمند اپل به ارمغان آورد که یک ویژگی جدید عالی است. برای اولین بار آیفون ۱۱ دوربین اولترا واید را به گوشی‌های هوشمند اپل اضافه کرد که قابلیت بسیار خوبی محسوب می‌شود. در واقع فاصله کانونی ۱۳ میلی متری آن به اندازه‌ای عریض است که برای مواقعی که انگشت شما تصادفاً وارد تصویر می‌شود نیاز به یک ابزار برای حذف آن دارید.
اما اولترا واید آیفون ۱۱ با لنز f/2.4 و حسگر ۱/۳.۶ اینچی کوچک آن چندان قوی نیست و انتظار می‌رود که حداکثر دیافراگرام دوربین آیفون 12 بسیار روشن‌تر باشد، مثل لنزهای f/1.8 که در دوربین اولترا واید هواوی P۴۰ Pro وجود دارد تا این گوشی بتواند در شرایطی با نور کم عملکرد بهتری داشته باشد. یا حتی حالت Night هم داشته باشد که در حال حاضر فقط در دوربین واید اصلی آیفون ۱۱ وجود دارد.

2-حالت پرتره ویدئویی
دوربین‌های گوشی‌های هوشمند اکنون قادر به شبیه سازی چشمگیر بوکه (بوکه افکتی مات یا شکل هنری و زیبایی شناسانه برای عکاسی است) برای عکس‌ها هستند، اما ویدیو به طور کامل یک چالش دیگر است.

%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86_%D8%A2%DB%8C%D9%81%D9%88%D9%86_12.jpg
تاری شبیه سازی شده برای فیلم بسیار سخت‌تر از عکس اعمال می‌شود. اشیاء بسیار نزدیک به دوربین، از عمق میدان کم برخوردار خواهند بود، اما فراتر از آن تلفن شما نیاز به ماسک روی سوژه دارد و حتی در حین حرکت، تاری را برای هر فریم اعمال می‌کند.
مطمئناً این یک چالش فنی بزرگ است، اما شاید یک اسکنر آیفون 12 LiDAR بتواند اطلاعات دیگری را برای کمک به اعمال این ویژگی ارائه دهد، حتی اگر این کار با وضوح خیلی کم انجام شود.

3- تنوع بیشتر در حالت شب
ورود حالت Night به سری آیفون ۱۱ بسیار خوشایند بود و ما طرفدار اجرای طبیعی‌تر این ویژگی از سوی اپل هستیم. ما مطمئن هستیم که اپل در این ویژگی جای پیشرفت خواهد داشت.
در مرحله اول، خوب است که حالت Night برای تمام دوربین‌های آیفون 12 در دسترس باشد. ما انتظار داریم که حالت شب، در هر سه لنز دوربین آیفون 12 موجود باشد.
منبع: ویستامگ
 

جدیدترین ارسال ها

بالا