آنونس "جشنواره تئاتر مهرورزان"

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
ایده اولیه و انتخاب موزیک این کار توسط دو نفر از بچه های انجمن تئاتری بود
طراحی Storyboard را و ساخت آنونس هم کار من بود ( البته اینو بگم دستم هم کمی بسته بود )
طراحی با After Effects و برای میکس صدا و تصویر با Premiere کار کردم

داستان از آنجا هست که مثلا موهای خانم (که پوستر جشنواره هست و می تونین تو این تاپیک ببینین ) رشد می کنه و در آخر هم کاملا صورتش نمایان میشه

من حرکت موها را به صورتی که در باد معلق هست ساختم ( که رندر این قسمت 10 ساعت طول کشید چون چندین لایه 3d برای پرپشت نشان دادن موها به کار رفته بود )

و دست آخر هم صدای گوینده را در یکی از استودیوی موسیقی اینجا ضبط کردیم ( البته بین صدای چندین دختر این صدا را برگزیدیم )

خلاصه می خواستم یک نمونه عکس هم بذارم که دیدم چند تا آپلودسنتر عکس فیلتر شدن ( حتی مجیدآنلاین ) و دیگه جایی را نمی شناختم عکسی بذارم

حجم فایل دانلودی 18 مگابایت در 2 پارت گذاشتم که دوستانی هم که اکانت رپیدشیر ندارن بتونن از از سایت Rapidbaz برای دانلود رایگان استفاده کنن )

کیفیت فیلم بالاس و زمان هم 40 ثانیه ( البته کمی زیاد ولی چاره ای نبود )

اینم لینک دانلود
کد:
http://rapidshare.com/files/357987633/Announce_weblog_edition.part2.rar
http://rapidshare.com/files/357987632/Announce_weblog_edition.part1.rar

Maxoya

Active Member
سلام
اول اینکه گفتم اینماه یکم در مصرف پهنای باند صرفه جویی کنم ( :lol: ) ولی خب کار شما یه چیز دیگس
دوم اینکه من یه عکس کوچیک گذاشتم اینجا که دوستان کلیات کار رو ببینن
اما خود کار ...
موزیک خیلی خوب بود
اما در مورد ویدئو
اول بگم که من در حدی نیستم که بخوام رو یه کار نظر بدم اما نظرات شخصی خودم رو می گم
به نظر من کاری که ساخته میشه باید طوری باشه که وقتی کسی که با افتر افکت کار کرده کار رو می بینه حداقل برای 10 ثانیه فکر کنه که فلان چیز با چی ساخته شده !
تو این ویدئو اولش که یه سری Flor بود که رشد می کرد و رنگ های مختلفی داشت ، خیلی ساده بود ، از نظر فنی نمی گم از نظر گرافیکی
بعد هم که اون نوشته میومد و از 4 کیلومتری معلوم بود که star glow هست یا مثلا اون یکی shine !
ممکنه شما بگید که قراره اینو مردم ببینن و اونا هم که نمی دونن این چیزا چیه و خوششون میاد !
اما شرمنده دیگه نظرات من کلا با بقیه فرق داره :D به نظر من برای بهتر شدن کارا بین طراح ها و گرافیست ها باید رقابت باشه تا سطح کارا بالا بره
اما خب کل کار خوبه و طبیعتا کسانی که شب و روز دارن ویدئوهای تلوزیون ایران رو می بینن این ویدئو براشون تازگی بیشتری داره
این بود نظرات من

موفق باشید :rose:

پیوست ها

• Untitled1.png
    Untitled1.png
    40.2 کیلوبایت · بازدیدها: 60
سلام حمید جان
زیبا بود
با فلورا بسیار حال کردم هر چند ساده (حرکت دوربین خوب بود)
ولی در کل به نظر تایم رسیدن به هدف کمی زیاد بود که خوب اگه کمی به صدایه خانم مجال بده ویسش بد کات نمیشه و فرصت برای دریافت اصل مطلب بالا تر میره :green:

در کل خسته نباشی :rose:

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
سلام حمید . بالاخره گذاشتیش ؟ :evil::evil::evil:

کار خیلی قشنگی شده ... ساده و زیبا .
معلومه زحمت کشیدی روش

اما چندتا نکنه کوچک رو اگه رعایت میکردی قشنگ تر میشد :

- حرکت دوربین کمی ناهمواره ... بعضا پرش داری در کار که کارو زیاد جالب نمیکنه ... البته منظورم از پرش اینه که سرعت حرکت دوربین در بعضی قسمتها تفاوت داره ... این رو اگر اصلاح کنی واقعا قشنگ تر میشه

- اکشتنشن هایی که استفاده کردی رنگهای کاملا مطلق هستند و همین تضاد رنگ کارو خیلی قشنگ کرده ... اما به نظر من میتونی برای اینکه حس حرکت در فضا رو به بیننده القا کنی چند تا از این لایه ها رو در بک گراند و فورگراند بذار طوری که خارج از محدوده فوکوس خارج باشن . اینطوری حس حرکت ایجاد میشه
یه کار دیگه هم میتونی بکنی از ذرات استفاده کن که در همه جا هستن . اما رنگ بندی شون طوری باشه که اون اکستنشن ها در مرکز توجه باشن نه ذرات

- در تایتل اصلی یکم زیادی از starglow استفاده کردی و در ضمن برای زیبایی بیشتر جهت و شدت این هاله رو تغییر بده

- حرکت نهایی دوربین روی تایتل قسمت هم یکم دیگه جای کار داره ...

در کل کار زیبایی شده و تبریک میگم بهت ... امیدوارم اون چیزی که میخوای بشه ...

موفق باشی دوست من

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
GOOOOOOOOOOOOOd Work

سلام به همه مخصوصا داداش حمید گل:oops:
خیلی خیلی خوشم اومد ازش:neutral: رنگا عاااااااالین:cool:
با اجازه با همون کیفیت و سایز ولی با MP4 و حجم 6 مگ هم آپلود کردم:rose:
کد:
http://www.4shared.com/file/233319655/8a18fd04/Announce_weblog_edition.html
موزیک و صدا که فوق العاده بود.... فقط آخرش مگه هشتاد و پـ :-?البته احتمالا برای وب که کوتاهش کردی اینطور شده...
راجع به ویدئو... فلورال ها رو خیلی قشنگ درآوردی به اسم کاریت "سایه های رنگی" هم میاد ، رنگ های زیاد ،فلورال ها رو از تبلیغات و موزیک ویدئو هایی که آماده آماده استفاده میکنن متمایز کرده...
تو ثانیه 23 که دوربین حرکت میکنه برای تایتل جشنواره حرکتشو دوست ندارم ، این تکه SlowMotion رو با Time Remapping درستش کردی؟؟؟ اون بلاری هم که یه لحظه میاد رو خودت دادی؟؟؟
راجع به Starlglow مشکل زیادی نمیبینم ، ولی مثلا می تونست اول نورش کم باشه ، بعد زیاد شه ، یا همراه تینگ تینگ موزیک روشن خاموش بشه که خیلی باحال شه:green: ولی قشنگ شده ، البته اگه یکم نورش کمتر بود ، برای بی سوادایی مثل من خوندنش بهتر میشد ، میدونم که اون خانومه الان میخونتش ولی بهتر هست که خود آدمم بتونه بخونه.
اون موها رو هستم بد رقم ، خیلی خیلی زیبا شده:oops::oops::oops:
ولی تو که کار به این خوشکلی کردی ، یکم رو مو ئه بیشتر مانور میدادی مثلا این که میره طرف مو ئه دورمیشه و کلا موهاش پیدا میشه ، یکم به سمت خود طرف میرفتی بعد میومدی دور ، البته این نظر شخصی و 100% آماتور من هست.
راستی اگه Secret نیست :green:یکم راجع به اینکه موها رو چجوری درست کردی توضیح بده...
از Shine خوشم نیومد، تو کلیپ به این خوشکلی و خوش رنگی ، این مثل یه المنت میمونه که بعد از رندر اضافه شده... اینو هم با یه Preset دیگه از Starlglow و فونت خوشکل تر میزدی فکر کنم جالب تر میشد:rose:
رفقا خواستین دانلود کنین از
کد:
http://72.233.72.155/file/233319655/8a18fd04/Announce_weblog_edition.html
بگیرین تا یه جا پیدا کنم و آپ کنم...
موفق بباشی:oops:

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خیلی ممنون از همه دوستان
اول اینکه اینو بگم من کلا از این کارم اصلا خوشم نیومده چون من اصلا دوست ندارم یه تدوین گر و یا چیزی تو این مایه ها باشم که بهم بگن فلان چیز را حتما بساز
دوست دارم توش حس خودم را قرار بدم

اول اینو بگم در مورد کل کار
من (چون دوربین HD ندارم ) این پروژه را HD 1080 بستم ( آدم را می بینن :green: ) واسه همین تو رندرش خیلی خیلی موندم

برای انتخاب رنگ ها
رنگ ها از قبل مشخص شده بودن ( بر اساس رنگ های موی اون خانم ) من فقط نحوه قرار گرفتن را انتخاب می کردم

برای اون قسمت که حرکت کمی کند میشه از SlowMotion استفاده کردم چون حس دوباره رندر کردن اونم در زمان بیشتر را نداشتم :green:

تازه بعد از رندر یادم اومده بود که متن " نیشابور زمستان 88 " را ننوشته بودم :-?
کلا چون کار اصلی من این نبود و فقط در مدت 2 ساعت این کار را زدم و بقیه ش رندر بود دیگه حس نداشتم

فعلا قرار هست که یه کلیپ برای معرفی هم نیشابور ( شهر و شخصیت ها ) و هم صحنه تئاتر داشته باشیم
البته تا حالا هم داستان من را عوض کردن و هم خیلی چیزای دیگه که من تا وقتی با داستان ارتباط برقرار نکنم نمی تونم کار درست بزنم :-?

طرح اولیه من برای این آنونس می دونین چی بود :
این بود که متن کاملا 3D باشه من موها دور آن می چرخن ( البته شما متن را از زاویه پایین می بینین که زاویه 30 درچه ای هم به پایین داشته باشه ) و اونور هم این دختر خانم را با پلاگین Form به صورت ذرات ساخته بشه و بعد هم موها
ولی می بینین نه اون موزیک من بود و نه طرح من ، بعضی اوقات میشه
علا دارم مبارزه می کنم این کلیپ بعدی که تایم 4 دقیقه را داره یه چیز درست بزنیم نه فقط تحمیلی

pclord

کاربر متخصص
آفرین حمید جان خیلی خوب شده بود،صدا گذاریش هم خیلی خوب بود.
فقط چند تا نکته:

اون گلو بوته ها میتونستن رنگ های بهتری داشته باشن،یا بهتر بگم،چون بکگراند سیاه بود،اون گل و بوته ها رنگشون حوب به نظر نمیومد،میتونست یه چیزی شبیه به ویدویو کوپیلوت باشه:

image.php

image.php

image.php

اون اخرش که اون خانمه صحبت میکنه،هنوز یه حرف رو نگفته که تموم میشه

در کل اگه سه بعدی بود خیلی بهتر بود،مثل میتونستی با Pain effect مایا یه کار صد برابر زیباتر از این گل و بوته های ویدیو کوپیلوت درست کنی.

این هم لینک مستقیم با قابلیت رزوم برای دیالاپیها:
http://leech.online-dl.com/get/1267625773_Announce weblog edition_(www.online-dl.com).rar

موفق باشی دوست من.:rose:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خوب یادم رفت جواب بدم
برای داش رضا که پرسیده بود موها را چه طور زدم

فایل اصلی یه فایل PSD بود که صورت و هر تار مو یه لایه داشت
من برای هر لایه یه افکت 3d flag زدم و هر کدوم را با یه تنظیمات خاص ( یعنی یکی سرعتش بیشتر یکی وزنش کمتر )

بعد دیدم زیاد جالب نشد و دست به کار شدم و اون Composition را سه بعدی کردم و چند بار ازشون کپی کردم و دوباره توی هر کدوم تنظیمات flag کمی عوض کردم
دست آخر روی همه اینا Glow زدم
----------
حالا با این که تنبلی م میشد ولی می خوام امشب طرح را کمی عوض کنم ( یعنی بالا و پایین کنم )
فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا