آنتی ویروس ها

GR_mahdi

New Member
سلام بر همه
من مدتهاست که تو زمینه کامپیوتر فعالیت می کنم و با انواع آنتی ویروس ها کار کردم ولی هر کدوم عیب هایی دارن که باعث میشه هیچ آنتی ویروسی کامل نباشه.

از همه بر و بچ می خوام که هر کی مشکلی با ویروس خاصی داشت یا اطلاعات مفیدی در مورد ویروس ها یا آنتی ویروس ها داشت تو این تاپیک بذاره تا بتونیم واقعا یه مرجع کامل درست کنیم که هر کی مشکلی داشت به اینجا مراجعه کنه.

موارد پیشنهادی که می تونین در این تاپیک بذارین:
1- رده بندی آنتی ویروس ها در سایت های مختلف
2- طریقه ازبین بردن ویروسی که مدت ها شما رو اذیت میکرد(تجارب شخصی)
3- گذاشتن سریال یا کرک جدید ترین آنتی ویروس ها به همراه آدرس دانلود خود آنتی ویروس
4- نحوه دانلود هر آنتی ویروس ( به طور مثال بعد از آپدیت آنتی ویروس پاندا با کپی کردن فایل pav.sig می توان این آپدیت را به هرجا که خواست انتقال داد)
5- گذاشتن آخرین آپدیت آنتی ویروس ها به نحوی که بتوان با نرم افزار های مدیریت دانلود اونها رو دانلود و به نرم افزار اضافه کرد

در پایان پیشاپیش از شما تشکر کرده و قول می دهم به فعالترین فرد در این تاپیک در پایان هر سه ماه یک آنتی ویروس با لایسنس واقعی هدیه بدم.

با تشکر
GR_mahdi
[email protected]

mehrabadi

Member
سئوال بسيار جالبي است. اولش مي خواستم همينطوري يه جواب بدم ولي بعد گفتم بذار يه جواب درست درمون بدم.
خدمت سرور عزيزمون بايد عرض كنم براي انتخاب يه آنتي ويروس خوب بايد چند تا مولفه رو در نظر گرفت .
اول اينكه بعضي آنتي ويروس ها به قول گفتني سيستم و خفه مي كنن . هرچي هم اين آنتي ويروس خوب باشه من يكي كه حاضر نيستم ازش استفاده كنم و ترجيح مي دم هر چند وقت يه دفعه بكاپ ويندوز رو برگدونم و خلاص ! (اما خوب بعضي ها چون اطلاعاتشون خيلي خيلي مهمه بايستي از آنتي ويروس قدرتمندتري استفاده كنن)
نكته دوم اينكه بتنونه بيشتر ويروس ها رو ناك اوت كنه ‏، نه اينكه با بعضي ويروس ها همزيستي مسالمت آميز پيدا كنه!
نكته سوم كه براي ما كاربراي ايراني وجود داره اينه كه چون تو ايران خوشبختانه كپي رايت وجود نداره ما از نرم افزار هاي قفل شكسته و كرك شده استفاده مي كنيم . حالا برخي نرم افزار ها براي جلوگيري از اين استفاده ها ميان و يه كارايي مي كنن تا اگه نرم افزار شما اصل نيست برنامتون از كاربيفته . نمونه بارزش كسپراسكاي كه تا به اينترنت وصل مي شي فرتي آنتي ويروس غير فعال مي شه . من ترجيح مي دم با آنتي ويروسي كار كنم كه اين دنگ و فنگ ها رو نداشته باشه .
نكته آخري كه بايد به اون توجه داشت مسئله آپديت آنتي ويروسه . اگه نشه يه آنتي ويروس رو آپديت كرد اصلا اون آنتي ويروس بدرد نمي خوره .
خوب حالا روي هم رفته من خودم نتيجه شخصي خودم رو بيان مي كنم.
به نظر من بهترين آنتي ويروس Symantec Endpoint 11 هست . بسيار سريعه و اكسپاير هم نمي شه .( البته اگه اين نسخشو گير نياوردين مي تونين از Symantec Corporate Edition10.1.7 هم استفاده كنين).
براي آپديت كردنش هم مي تونين به آدرس زير برويد.
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/download/pages/US-N95.html

البته يه نكته هم بگم . سعي كنين تا مي تونين از ديگران و افرادي كه به آنان و سلامت رايانه آنها اطمينان نداريد فايل نگيريد.
كول ديسكتان را به هركسي ندهيد و از هر كسي هم كول ديسكش را نگيريد.
ترجيحا براي تبادل فايل از ايميلتان (ترجيحا ياهو) استفاده كنيد تا درصورتي كه ويروس داشت توسط خود سرور ميل از بين برود.
اگر خواستيد كول ديسكي را باز كنيد برروي آن دوبار كليك نكيند بلكه با استفاده از سربرگ Folders آنرا باز كنيد تا درصورتي كه ويروسي از نوع Autorun Maker داشت سيستم شما را آلوده نكند.

mehrabadi

Member
منم قبول دارم كه ناد آنتي ويروسه قابليه ولي براي سيستمي كه به هر دليل دسترسي به اينترنت نداره يه كم كار سخت مي شه اين در حالي كه سيمانتك آنتي ويروس آپديت هاي جداگانه داره.
از طرفي ميدونيد كه براي آپديت كردن ناد بايد رمز درست درمون داشته باشي يا كركش كني ولي سيمانتك اصلا كرك نمي خواد!

egcom

Member
بنده خودم هميشه از ناد 32 استفاده ميكنم به خاطر تجربيات زير :

1- هيچ وقت در حين كار مزاحم نميشه مگر اينكه يه ويروس پيدا كرده باشه ( در حالي كه آنتي ويروسي مثل كاسپر براي باز كردن فايل هاي معمولي دائم سوال ميكنه )
2- كركش خيلي سادست و فقط يك بار در ابتداي نصب انجام ميشه و به صورت نامحدود ميشه ازش استفاده كرد وآپديتش كرد.
3-فايل هاي آپديت رو ميشه در محل نصب نرم افزار پيدا كرد ( پوشه updfile )
4-سرعت واقعا بالائي داره كه همين باعث ميشه سرعت كار نرم افزار هاي ديگه پائين نياد.
5-حجم فايل هاي آپديتش خيلي كمه
6- قيمت نسخه اصليش هم خيلي گران نيست ( 40 دلار )
7- در انتها اينكه هرچند خيلي از ويروس ها رو نميتونه از كامپيوتر پاكسازي كنه اما قدرتش در واكسينه كردنه ويندوز عاليه مثلا اين آنتي ويروس به درد كسي مي خوره كه ميخواد از همون ابتداي نصب ويندوز ازش استفاده كنه در صورتي كه اگر ويندوز شما آلوده به ويروس هاي زيادي شده بهتر از آنتي ويروس هاي سنگين تري مثل كاسپر و سيمنتك استفاده كنيد.

sepi90

Member
3-فايل هاي آپديت رو ميشه در محل نصب نرم افزار پيدا كرد ( پوشه updfile )

البته در ورژن جديد( 3)، ديگه پوشه Upfile وجود نداره و فايلهاي آپديت با فرمت Dat در دايرکتوري نصب شده هستن :

em000_32 , em001_32 , em002_32 , em003_32 , em004_32 , em005_32

که روي هم تقريبا 9mb حجم دارن .

GR_mahdi

New Member
دوباره سلام از همه کسانی که تا کنون در این مبحث شرکت کردن واقعا تشکر می کنم.
در ادامه باید بگم که همین 2 الی 3 روز پیش کارم با یه ویروسی افتاد که مجبور شدم اغلب آنتی ویروس ها و آنتی اسپای و آنتی تروجانها رو نصب کنم ولی کارساز نبود که نبود. ناگفته نماند که همشون رو هم آپدیت کردم. البته چون خود ورژن دموی اونها رو داشتم تونستم آپدیت کنم. تا اینکه آنتی ویروس Avast رو امتحان کردم. واقعا این آنتی ویروس خیلی باحاله. و از تکنیک هایی برای ویروس یابی استفاده می کنه که خیلی کم پیش می یاد حتی ویروس های ناشناخته زیر دستش در برن. حالا چون امشب وقت ندارم تا فردا یا پس فردا توضیحاتی کامل در مورد این آنتی ویروس و جایگاه اون در رده بندی ها رو براتون می ذارم.

باز هم از همتون ممنونم.
سوالی داشتین با توجه به منابع خوب و موثقی که دارم می تونم حداقل کمک کوچکی بهتون بکنم. حتما سوالاتون رو بنویسین.

egcom

Member
gr_mahdi جان ميشه در مورد نسل جديد آنتي ويروس ها اگه اطلاعي دارين لطف كنين و .......
آنتي ويروس هائي كه نه با شناسائي تك تك ويروس ها بلكه با شناسائي رفتار فايل هاي مخرب از سالم كار مي كنند.
نمي دونم شايد يه چيزي مثل firewall ويندوز كه به خاطر حجم كم و سرعت فوق العاده اي كه دارن روز به روز پيشرفت
بيشتري ميكنن .

egcom

Member
نرم افزار stinger رو كه توانائي پاكسازي حدود 200 تا ويروس قوي رو داره مي تونيد از لينك زير دانلود كنيد
http://vil.nai.com/vil/stinger
حجمش هم خيلي كمه ( كمتر از 2 مگابايت )

جدیدترین ارسال ها

بالا