آموزش یک text effect بسیار زیبا / flowery text effect

وضعیت
موضوع بسته شده است.

photoshop cs3

Active Member
به نام خدا
[FONT=&quot]در این آموزش قصد داریم تا یک [/FONT][FONT=&quot]text effect[/FONT][FONT=&quot] زیبا را به شما آموزش دهیم . برای انجام این افکت به دو نرم افزار [/FONT][FONT=&quot]photoshop [/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot]Illustrator [/FONT][FONT=&quot] نیاز دارید .[/FONT]:paint:

[FONT=&quot]آماده سازی : اول این براش رو دانلود کنید . [/FONT]

[FONT=&quot]http://gvalkyrie.deviantart.com/art/gvl-Suddenly-Spring-brushes-52386772[/FONT]

0.jpg

[FONT=&quot]در فتوشاپ یک سند به اندازه 750 *550 ایجاد کنید و رنگ [/FONT][FONT=&quot]foreground[/FONT][FONT=&quot] رو به [/FONT][FONT=&quot]#004B64[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید و رنگ [/FONT][FONT=&quot]background[/FONT][FONT=&quot] رو هم به [/FONT][FONT=&quot]#000000[/FONT][FONT=&quot] . در ابزار [/FONT][FONT=&quot]gradient tool[/FONT][FONT=&quot] ، [/FONT][FONT=&quot]Radial Gradient[/FONT][FONT=&quot] را انتخاب و آن را بالا وسط به پایین بکشید شکل یک چیزی شبیه این میشه[/FONT]
1.jpg

[FONT=&quot]Illustrator [/FONT][FONT=&quot] را باز کنید و رنگ صفحه را به [/FONT][FONT=&quot]#FFFFFF[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید . و حرف اول مورد نظرتان را بنویسید . من از فونت [/FONT][FONT=&quot]Helvetica 75 Bold[/FONT][FONT=&quot] استفاده کردم [/FONT]

2.jpg

[FONT=&quot]حرف نوشته شده را اتخاب و به این مسیر بروید : [/FONT][FONT=&quot]Effect > 3D > Extrude & Bevel[/FONT]

[FONT=&quot]تنظشمات را مانند شکل انجام دهید[/FONT]
3.jpg

[FONT=&quot]باقی تنظیمات رو هم به صورت زیر انجام دهید .[/FONT]
4.jpg

[FONT=&quot]Ok[/FONT][FONT=&quot] را بزنید و مراحل قبل را برای حروف دیگر نیز انجام دهید برای زیبا تر شدن کار جهت حروف دیگر را تغییر دهید . حالا حروف را تک تک کپی ودر [/FONT][FONT=&quot]photoshop[/FONT][FONT=&quot] پیست کنید [/FONT]

6.jpg

[FONT=&quot]ابزار [/FONT][FONT=&quot]Magic Wand[/FONT][FONT=&quot] را انتخاب و تنظیمات آن را مانند شکل تغییر دهید و روس سطح حرف اول کلیک کنید [/FONT]

7.jpg

[FONT=&quot]بر روی [/FONT][FONT=&quot]Refine Edge[/FONT][FONT=&quot] کلیک کنید و تنظیمات را مانند شکل تغییر دهید [/FONT]

8.jpg

[FONT=&quot]حالا یک لایر ایجاد کنید و رنگ آن را با [/FONT][FONT=&quot]#000000[/FONT][FONT=&quot] پر کنید .لایر جدید را اتخاب کنید و به [/FONT][FONT=&quot]Blending Option[/FONT][FONT=&quot] بروید سپس به [/FONT][FONT=&quot]Gradient Overlay[/FONT][FONT=&quot] بروید و رنگ ها را به [/FONT][FONT=&quot]#003146[/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot]#B8EBFE[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید سپس [/FONT][FONT=&quot]Blend Mode[/FONT][FONT=&quot] را به حالت [/FONT][FONT=&quot]Normal[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید و این تنظیمات را نجام دهید . [/FONT]
[FONT=&quot]Style : Linear[/FONT]
[FONT=&quot]Opacity : 100%[/FONT]
[FONT=&quot]Angle : 90[/FONT]
[FONT=&quot]Scale : 100%[/FONT]
9.jpg

[FONT=&quot]مراحل قبلی رو هم برای حروف دیگر تکرار کنید اما از رنگ های دیگه ای استفاده کنید .[/FONT]
10.jpg

[FONT=&quot]یک لایر جدید روی حرف اول ایجاد کنید براش را اتخاب کنید رنگ [/FONT][FONT=&quot]foreground[/FONT][FONT=&quot] رو به [/FONT][FONT=&quot]#FFFFFF[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید یک نمونه از براش های [/FONT][FONT=&quot]suddenly spring[/FONT][FONT=&quot] را انتخاب و روی آن بکشید [/FONT][FONT=&quot]Blend Mode[/FONT][FONT=&quot] لایر جدید را به [/FONT][FONT=&quot]Overlay[/FONT][FONT=&quot] و [/FONT][FONT=&quot]opacity[/FONT][FONT=&quot] را به [/FONT][FONT=&quot]50%[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید . [/FONT][FONT=&quot]Ctrl+left click[/FONT][FONT=&quot] روی لایر جدید کنید و روی دکمه [/FONT][FONT=&quot]Layer Mask[/FONT][FONT=&quot] کلیک کنید [/FONT]

11.jpg

[FONT=&quot]قسمت قبل را برای حروف دیگر نیز انجام دهید برای سایه انداختن هم میتوانید بین حروف یک لایر ایجاد کنید و سپس به آنها کمی سایه سیاه ([/FONT][FONT=&quot]#000000[/FONT][FONT=&quot]) اضافه کنید . [/FONT]
14.jpg

[FONT=&quot]حالا کنار هر حرف یک لایر ایجاد کنید و رنگ [/FONT][FONT=&quot]foreground[/FONT][FONT=&quot] آنها را به [/FONT][FONT=&quot]#BEF7A8[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید و چند گل کنار انها بکشید به قسمت [/FONT][FONT=&quot]Blending Options[/FONT][FONT=&quot] لایر جدید بروید و [/FONT][FONT=&quot]Outer Glow[/FONT][FONT=&quot] را فعال کنید و رنگ را به [/FONT][FONT=&quot]#FFFFFF[/FONT][FONT=&quot] تغییر دهید باقی تنظیمان را دست نزنید . [/FONT]

15.jpg

[FONT=&quot]این کار را برای بقیه حروف نیز انجام دهید [/FONT]

16.jpg

[FONT=&quot]حالا یک لایر بالای چند تا از حروف ایجاد کرده و براش [/FONT][FONT=&quot]Soft Brush[/FONT][FONT=&quot] را انتخاب کنید ([/FONT][FONT=&quot]1px[/FONT][FONT=&quot]) و بارنگ [/FONT][FONT=&quot]#FFFFFF[/FONT][FONT=&quot] و روی چند تا از حروف ستاره بکشید حالا این کار را برای حروف دیگر انجام دهید [/FONT]

20.jpg

[FONT=&quot]مترجم : رضا نجفی:rose::rose:[/FONT]
[FONT=&quot]منبع : [/FONT][FONT=&quot]:oops::oops::oops::oops:www.10steps.sg[/FONT]

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آموزش خیلی عالی ای بود.

دستتون درد نکنه.

من نمیدونستم این حالت 3بعدی رو با خود فتوشاپ و ایل ایجاد میکنن.

واقعا نکته خیلی خوبی رو یاد گرفتم. دستتون درد نکنه.

آخرین ویرایش:

AmIn 1412

Active Member
سلام خسته نباشيد
من هر كاري ميكنم كه اي شكلي شبه نوشته نميشه منظورم 3 بعدي شدنش هست
فقط نيم ساعت بود كه هي تنظيم كردمش ولي بازم نشد كه اينجوري بشه :sad:
به نظرم بايد يك كار ديگه هم بكنم درسته

MehrMina

Member
ســـلام ، خسته نباشید
مطلب عــــــالی بود

:rose:

ببخشید ، یک سوال داشتم ! این پلاگین

[FONT=&quot]Effect > 3D > Extrude & Bevel

رو از کجا میتونم دانلود کنم ؟ متاسفانه هر چی گشتم این افکت رو نتونستم پیدا کنم
:(
[/FONT]​

MadikaCo

Well-Known Member
واقعا ممنون از این آموزش من نمیدونستم که Illustrator این همه توانایی داره ای کاش زورتر کسی بود راهنماییم میکرد که در کنار photoshop ،این برنامه Illustrator رو هم کار کنم
به حر حال ممنون آموزش زیبایی بود
الان دارم Illustrator CS3 رو Dl میکنم:rose:

naruto

Member
دمت گرم فقط من براشارو نتونستم DL کنم اگه تونستید تو رپیدی چیزی آپش کنید مرسی آموزشتون عالی بود بابت pdf هم ممنون

MadikaCo

Well-Known Member
دوست عزیز من همه کار رو انجام دادم فقط اگه میشه فونت مخصوصی که استفاده کردیدو در اختیار قرار بدید البته اگه امکانش هست

من کلی فونت دارم اما این رو ندارم

ممنون
کارم تموم شد میزارم اینجا کارم رو تا همه ببینید و نظر بدید:rose:

photoshop cs3

Active Member

MadikaCo

Well-Known Member
دوست عزیز این فونت که FRee نیست واسه خریداریه...
میشه FRee بزارید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا