آموزش گزارش گیری در دلفی با استفاده از Quick Report

hamed322

New Member
سلام
خسته نباشید
ببخشید یک سوال داشتم!
من می خواهم در دلفی یک گزارش تهیه کنم به این صورت که: یک سری فیلد ها را روی یک عکس قرار بدهم که موقع چاپ فقط آن فیلد ها برای ما چاپ شوند(بدون عکس)در ضمن این فیلدها را از بانک اطلاعاتی اکسس میگیرد.
متشکرم.

farhad110

Member
سلام
خسته نباشید
ببخشید یک سوال داشتم!
من می خواهم در دلفی یک گزارش تهیه کنم به این صورت که: یک سری فیلد ها را روی یک عکس قرار بدهم که موقع چاپ فقط آن فیلد ها برای ما چاپ شوند(بدون عکس)در ضمن این فیلدها را از بانک اطلاعاتی اکسس میگیرد.
متشکرم.

کد:
procedure TForm1.QuickRep1BeforePrint(Sender: TCustomQuickRep;
  var PrintReport: Boolean);
begin
QRImage1.Picture:=nil;
end;

hamed322

New Member
سلام
farhad110 جان از بابت کد متشکرم ولی سوال من این است که :
من می خواهم در دلفی یک گزارش تهیه کنم به این صورت که: یک سری فیلد ها را روی یک عکس قرار بدهم که موقع چاپ فقط آن فیلد ها برای ما چاپ شوند(بدون عکس)، امکان این وجود دارد که عکس مورد نظر در print Preview نمایش بدهد ولی موقع چاپ ،چاپ نشود. در ضمن این فیلدها را از بانک اطلاعاتی اکسس میگیرد.

متشکرم.

farhad110

Member
كد رو در رويداد BeforePrint باندي كه عكس روي اون قرار داره بنويسيد (تست نكردم ولي ممكنه عملي باشه)

hamed322

New Member
سلام
farhad110 جان امتحان کردم ولی در Print Preview عکس را نمایش نمیدهد وفقط محتوای فیلدها را نشان می دهد.
آیا Quick Report این امکان را دارد که بشود یک Print Preview جداگانه طراحی کرد؟
2- من می خواهم موقع گزارش گیری فقط محتوای یک رکورد را برایم چاپ کند (کل بانک را نمی خواهم) به چه صورت می توانم این کار را انجام بدهم؟
3- من در برنامه ام از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده کرده ام ، موقعی که فایل اجراییی دلفی را روی کامپیوتر دیگری امتحان می کنم مسیر بانک باید همان مسیری باشد که موقع برنامه نویسی استفاده می کنم و در غیر این صورت جواب نمی ده اگر می شود راهنماییم کنید .
متشکرم

farhad110

Member
آیا Quick Report این امکان را دارد که بشود یک Print Preview جداگانه طراحی کرد؟
اگر قصد استفاده از quick رو دارید فکر میکنم تنها راه همین باشه که دو report طراحی کنید. اما اگر با fast آشنایی دارید بهتره از اون استفاده کنید

من می خواهم موقع گزارش گیری فقط محتوای یک رکورد را برایم چاپ کند (کل بانک را نمی خواهم) به چه صورت می توانم این کار را انجام بدهم؟
باید اطلاعات جدول را فیلتر کنید

من در برنامه ام از بانک اطلاعاتی اکسس استفاده کرده ام ، موقعی که فایل اجراییی دلفی را روی کامپیوتر دیگری امتحان می کنم مسیر بانک باید همان مسیری باشد که موقع برنامه نویسی استفاده می کنم و در غیر این صورت جواب نمی ده اگر می شود راهنماییم کنید .
طبق قوانین هر سوال در یک تاپیک. پس بعد از ایجاد تاپیک جدید جواب خواهم داد

موفق باشید

hamed322

New Member
سلام
farhad110
میشه بپرسم از کجا میشه این کامپوننت را رایگان دانلود کرد خیلی جستجو کردم همه پولی بودن. اگر امکانش هست آن را آپلود کنید تا بقیه هم استفاده کنند.
من فقط آخرین رکورد ثبت شده در بانک را میخوام ، به چه صورت باید فیلتر کنم.
ببخشید من با این سایت و فروم های آن زیاد آشنا نیستم اگر میشه بگید تو کدام فروم در مورد سوال سومم بحث شده است.
:cry: متشکرم:cry:

farhad110

Member
یشه بپرسم از کجا میشه این کامپوننت را رایگان دانلود کرد خیلی جستجو کردم همه پولی بودن. اگر امکانش هست آن را آپلود کنید تا بقیه هم استفاده کنند
fast repor ؟

من فقط آخرین رکورد ثبت شده در بانک را میخوام ، به چه صورت باید فیلتر کنم.
نيازي به فيلتر نيست:
کد:
dataset.last

اگر میشه بگید تو کدام فروم در مورد سوال سومم بحث شده است.
تاپيك(مبحث) جديد ايجاد كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا