آموزش گام به گام گرفتن Backup و انتقال یا دانلود فایل با resume برای اشخاص دیگر، CPan

DaRiOuShJh

Member
دوستان این آموزش رو برای ادمین های یکی از سایت هام نوشتم گفتم اینجا هم بزارم خالی از لطف نیست:

برای گرفتن نسخه پشتیبان و دانلود بک آپ با رزیوم و یا انتقال بک آپ به سایت های دیگر موارد زیر را انجام دهید:

1. وارد شدن به سی پنل هاست

2.مراجعه به Backup Wizard

3. Backup --> full Backup

4. در مرحله بعد آدرس ایمیل پیش فرض را به ایمیل خود تغییر داده و genrerate backup را کلیک کنید

5. منتظر ایمیل کامل شدن بک آپ شوید و و پس از دریافت این ایمیل دوباره بی سی پنل مراجه کنید

6. بر روی file manager کلیک کنید، معمولا فایل منیجر در صفحه جدید باز میشود

7.بر روی آخرین بک آپ (به تاریخ و ساعت دقت شود) کلیک راست کرده و rename را انتخاب کنید و فایل را به نامی با دیگر مثلا 0.0 تغییر نام دهید، میتوانید کلا پسوند را هم حذف کنید و از همان 0 خالی استفاده کنید، ok را بزنید

8. دوباره بر فایل تغییر نام یافته کلیک راست کنید و change premission را انتخاب و تمامی گزینه ها را تیک زده (دسترسی به 777 تغییر میکند) و بر روی change premission کلیک کنید

9. برای بار سوم بر روی فایل مورد نظر کلیک راست نموده و move را انتخاب کنید و در فیلد پایین public_html/0.0 یا هر نام دیگری که به فایل دادید را انتخاب کنید و move را انتخاب نمایید

10. حال میتوانید فایل مورد نظر را با اضافه کردن دامنه های انجمن مانند http://metal-station.net/0.0 با resume و مستقیم دانلود نمایید، همینطور میتوانید این فایل را بر روی سرور های دیگر نظیر adrive.com و uplaodorb.com و uploadfa.com و uploadbaz.ir و hipfile.com و ... بکشید (فقط دقت کنید که حجم فایل کشیده شده با حجم فایل صلی مطابقت داشته باشد، امکان ناقص کشیدن فایل زیاد است)

11. بعد از دانلود یا انتقال کامل فایل حتما از فایل منیجر به پوشه public_html رفته و فایل مورد نظر را حذف کنید چون در کنار مشکلات امنیتی حجم بک آپ آینده را دوبرابر خواهد کرد ;)

موفق و موید باشید
داریــــــــــوش

-------------------------------------------------------

نکته: استفاده از برنامه های ftp به مراتب کار رو ساده تر میکنه ولی چون همه دسترسی ندارن هر جایی بهش از طریق خوده فایل منیجر cpanel و تحت مرورگر گفتم ;)

سوالی چیزی بود همینجا بپرسید

یه توصیه هم به دوستان دارم اینه که هر چه قدر هم هاستتون مطمئن هست و هر ادعایی داره خودتون حداقل هفته ای یه بار بک آپ بگیرید و حداقل سرعت دانلود کردن هم ندارید، بکشید روی سرورهای دیگه و سایت هایی که گفتم
کار از محکم کاری عیب نمیکنه

تو اونا adrive از همه بهتره و از همه مهمتر موندگاریش دائمی هست ولی سرعتش کمتره

خوش باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا