آموزش کار با نرم افزار رمز نگاری ionCube PHP Encoder

webparsian

New Member
۱- آموزش نصب ioncube loader بر روی دایرکت آدمین


برای نصب به اطلاعات اولیه نیاز داریم

۱- ورژن php استفاده شده
کد:
[SIZE=2]php -v[/SIZE]


نتیجه (برای هر سرور میتواند متفاوت باشد )
کد:
[SIZE=2]PHP 5.3.25 (cli) (built: Jun  1 2012 06:45:59)[/SIZE]

[SIZE=2]Copyright (c) 1997-2012 The PHP Group[/SIZE]
ورژن php در این سرور ۵٫۳ است.
۲- محل فایل php.ini
کد:
[SIZE=2]php -i | grep php.ini[/SIZE]


نتیجه (برای هر سرور میتواند متفاوت باشد ) :


کد:
[SIZE=2]Configuration File (php.ini) Path => /usr/local/libLoaded Configuration File => /usr/local/lib/php.ini[/SIZE]
همانطور که میبینید مسیر فایل php.ini مشخص شده است!
نصب :

کد:
کد:
[SIZE=2]cd /usr/local/directadmin/custombuild/ [/SIZE]

[SIZE=2]./build set ioncube yes[/SIZE]

[SIZE=2]./build update[/SIZE]

[SIZE=2]./build ioncube[/SIZE]


بعد از نصب باید فایل php.ini با استفاده از دستور nano به شکل زیر ویرایش کنید مسیر پیدا شده فایل را اینجا استفاده میکنیم.

کد:
[SIZE=2]nano  /usr/local/lib/php.ini[/SIZE]
و خط زیر را در انتها کپی کرده و با ctrl+X ذخیره و خارج میشویم ورژن php اینجا باید لحاظ شود.


کد:
[SIZE=2]zend_extension = /usr/local/directadmin/custombuild/ioncube/ioncube_loader_lin_5.3.so[/SIZE]
سپس آپاچی را با استفاده از دستور زیر ریستارت میکنیم.


کد:
[SIZE=2]service httpd restart[/SIZE]

۲- آموزش ionCube PHP Encoder بر روی سرورهای لوکال (Xamp و Wamp و…)

اگر از فایل، اسکریپت، قالب و… که توسط نرم افزار Ioncube PHP Encoder کد شده باشد در سرور های لوکال استفاده نمایید، بدون شک با پیام خطایی شبیه به پیام زیر مواجه می شوید:

کد:
[SIZE=2]Site  error: the file (File Address) requires the ionCube PHP Loader  ioncube_loader_win_5.3.dll to be installed by the website operator. If  you are the website operator please use the ionCube Loader Wizard to  assist with installation.[/SIZE]
حال با فرض این موضوع که شما سرور لوکال خود را انتخاب و نصب نموده اید که در ۹۰٪ مواقع یا از نرم افزار wamp و یا xamp استفاده می شود، آموزش مراحل نصب را آغاز می کنیم. تمام سرویس های سرور لوکال خود را راه اندازی (start) نمایید. در ابتدا فایل نصب ioncube loader را از لینک زیر دانلود نمایید.


سپس بسته را از حالت زیپ (فشرده) خارج نموده و فایل loader-wizard.php را در پوشه اصلی سرور خود کپی نمایید. معمولا در نرم افزار xamp نام آن پوشه htdocs و آدرس آن C:\xampp\htdocs می باشد و در سرور های wamp نیز نام آن پوشه www و آدرس آن C:\wamp\www می باشد کپی نمایید. در مرحله بعدی مرورگر (اینترنت اکسپلور، فایرفاکس ، کروم و یا …) را باز نموده و آدرس زیر را در بخش نوار آدرس آن کپی نمایید:


کد:
[LEFT][SIZE=2]http://localhost/loader-wizard.php[/SIZE]
[/LEFT]در بعضی سرور ها ممکن است آدرس بالا به درستی کار نکند، در این صورت به جای آدرس بالا از این آدرس استفاده نمایید:

کد:
[SIZE=2]http://127.0.0.1/loader-wizard.php[/SIZE]


پس وارد نمودن آدرس های بالا در بعضی مواقع به صفحه ای مشابه با صفحه زیر منتقل می شوید:
در صورت مشاهده تصویر بالا گزینه Local install را انتخاب نموده و بر روی گزینه next کلیک نمایید.

حال شما به مرحله اصلی نصب رسیده اید و به صفحه ای شبیه به تصویر زیر منتقل شده اید :در این صفحه در بخش Installation Instructions (دستورالعمل نصب) شیوه نصب لودر مناسب با سرور لوکال شما در ۵ مرحله توضیح داده شده است که هر یک از این موارد در ادامه به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد:

۱- در این بخش نسخه لودر سازگار با سیستم عامل و سرور لوکال را به شما معرفی می نماید و لینک دو فایل را در اختیار شما قرار می دهد فایل اول که نامش zip می باشد و فایل دوم که نامش MS Windows installer می باشد. فایل مورد نظر ما فایل zip بوده که با کلیک بر روی zip این فایل را دانلود نمایید.

۲- در این بخش آدرسی به شما اعلام می شود که لازم است محتوات فایل دانلود شده را در آن قرار دهید. در تصویر نمونه ما آدرس این فایل C:\xampp\php\ioncube و توجه داشته باشید این آدرس در کامپیوتر شما ممکن متفاوت باشد و شما باید بر طربق آن عمل نمایید. محتویات فایل دانلود شده را از حال zip (فشرده) خارج نمایید. داخل فایل زیپ پوشه ای با نام ioncube می باشد که داخل آن تعدادی فایل وجود دارد.

در تصویر بالا آدرس اعلام شده C:\xampp\php\ioncube می باشد. به دلیل آن که در پوشه C:\xampp\php ما پوشه ای با نام ioncube نداریم، ابتدا یک پوشه با نام ioncube می سازیم سپس فایل های موجود در فایل دانلودی را داخل آن کپی می کنیم.

توجه داشته باشید فایل ها دقیقا در همان آدرس کپی شود و اشتباها در آدرس هایی مانند C:\xampp\php\ioncube\ioncube ویا C:\xampp\php کپی نشود.
در نهایت توجه داشته باشید فایل ها دقیقا باید در همان آدرسی که به شما اعلام شده قرار داشته باشد‌ در غیر این صورت عملیات نصب به درستی انجام نمی شود.


۳- در این بخش ۱ خط کد به شما اعلام می شود که لازم است آن را به فایل php.ini اضافه نمایید.
برای این کار ابتدا به آدرس فایل php.ini که به رنگ صورتی مشخص شده بروید (در نمونه بالا آدرس C:\xampp\php\php.ini می باشد) و فایل php.ini را باز نمایید.
سپس در اولین خط این فایل کدی که سیستم با رنگ صورتی به شما اعلام نموده است را اضافه نمایید و فایل را ذخیره نمایید (مانند تصویر زیر). این کد در نمونه ما به این صورت می باشد :

کد:
[SIZE=2]zend_extension = "C:\xampp\php\ioncube\ioncube_loader_win_5.3.dll"[/SIZE]۴- در این مرحله پروسه نصب به پایان رسیده است و بدون این که به صفحه فعلی مرورگرتان دست بزنید لازم است تمامی سرویس های سرور لوکال خود را یک بار متوقف (stop) و پس از قطع کامل آن مجددا راه اندازی (start) نمایید.

۵- پس از آن که مطمئن شدید تمامی سرویس ها از قبیل Apache به صورت کامل راه اندازی شده اند: بر روی گزینه click here to test the Loader کلیک نمایید.

در صورتی که نصب با موفقیت انجام شده باشد شما با پیام نصب موفق آمیز لودر (مانند تصویر زیر) مواجه می شوید.۳- آموزش نصب IonCube بر روی سی پنل

برای نصب IonCube روی سی پنل طبق دستورالعمل زیر عمل نمایید:
ابتدا با نام کاربری و رمز عبور root سرور وارد WHM خود شوید و مسیر زیر را دنبال کنید.

کد:
[LEFT][SIZE=2]Main >> Software >> EasyApache (Apache Update[/SIZE]
[/LEFT]

روی دکمه start customizing based on profile کلیک کنید.روی دکمه next step کلیک کنیدتیک IonCube Loader for PHP را علامت بزنید.سپس روی دکمه save and build کلیک کنید و تا پایان نصب صبر کنید و پس از آن نرم افزاری که با ioncube کار می کند را تست کنید.دستور نصب ioncube در سی پنل توسط ssh :

کد:
[SIZE=2]/scripts/phpextensionmgr install IonCubeLoader[/SIZE]


شما می توانید با دستور php -v از نصب شدن ioncube اطمینان پیدا کنید.

۴- آموزش استفاده و رمزگذاری فایل های php توسط ionCube PHP Encoder

نرم افزار را باز کنید و از منو فایل روی گزینه new project کلیک کنید.در پنجره project setting که برای شما باز می شود از قسمت project source folder می توانید پوشه ای که قصد دارید فایل های php آن کد شوند انتخاب کنید.

مانند تصویر زیر فایل php خود را انتخاب کنید.مانند تصویر بالا تنظیمات را انجام دهید و روی تب target کلیک کنید.

سپس پوشه ای که قرار است فایل کد شده کپی شود را انتخاب کنید و تیک allow target to be within the source tree را علامت بزنید.
در صورتی که نرم افزار شما امکان لایسنس هم داشته باشد می توانید روی فایل لایسنس ایجاد کنید و اجرا شدن فایل را به دامنه یا آی پی محدود کنید.

برای ایجاد لایسنس می توانید روی گزینه restrictions کلیک کنید در تصویر زیر فایل را به یک آی پی ، یک دامین و برای آن تاریخ expire تنظیم کرده ایم، همچنین امکان قرار دادن یک سایت و یا یک آی پی به تنهایی نیز وجود دارد:در تب customisation در قسمت add text می توانید یک متن که در داخل فایل کد شده کپی می شود وارد کنید.

در تب massages می توانید پیام های فایل خود را وارد کنید به عنوان مثال زمانی که این فایل در سرور دیگری باز شد پیام “لایسنس شما معتبر نیست” نمایش داده شود.

سپس روی OK کلیک کنید و روی دکمه کد کردن فایل های php با ioncube کلیک کنید تا فایل شما کد شود و سپس فایل کد شده در پوشه ای که انتخاب کرده اید کپی می شود.


همچنین ویدئویی آموزشی برای استفاده از این نرم افزار بر روی وبسایت بارگذاری شده است. که می توانید در وبلاگ پارسیان وب آن را مشاهده کنید.

منابع : وب هاستینگ – شرکت جومی – تهران هاست – آی وب هاست
منتشر شده در : آموزش ionCube PHP Encoder
 

جدیدترین ارسال ها

بالا