آموزش پلاگینهای فتوشاپ

Maya Man

Active Member
سلام دوستان.:lol:
امروز سراغ سری Aliene Skin ؛ Xenofex 2 میرویم و بحث را با یکی از قسمتهای این مجموعه آغاز میکنیم.
در کل این سری پلاگین قسمتهای مختلفی دارد که من قسمتهایی که کاربردی تر و جذابترند را آموزش میدهم و به همین صورت پیش میرویم تا کل مجموعه پلاگینها را به اتمام برسانیم.البته به خاطر تنوع پلاگینها که هزاران عدد از آنها موجود میباشد دلیل خوبی برای انتخاب این شیوه است. حال اگر شما در این بین گزینه خاصی را در نظر داشتید و نیاز به آموزش آن را حس کردید؛ آنرا درخواست کنید تا برایتان آموزشش را شروع کنم.
برگردیم به بحث و آموزش پلاگین Xenofex 2 از سری Alien Skin را شروع کنیم.

طریقه نصب:
این پلاگین همانند نصب یک برنامه عادی در ویندوز نصب میشود و آنطور که در1 CD جعبه ابزار فتوشاپ مجیدآنلاین موجود است؛ آنرا در آدرس CD:plugin\Xenofex2 میتوانید پیدا کنید و نصب کنید.(کرک آن هم در همان پوشه موجود است.کافیست فایلهای کرک را در همان محل نصب پلاگین کپی کنید.)

توجه:
اینپلاگین فقط در مدهای رنگی RGB Color , Grayscale , Duotone به طور کامل فعال است و در مد رنگی CMYK Color نیز به جز قسمت Shatter آن دیگر بخشهایش کامل فعال است. در دیگر مدهای رنگی غیر فعال میباشد.
محیط کار این برنامه دارای قسمتهای مختلفیست که تنظیمات زیادی را شامل میشود؛ مثل:دکمه های قسمت پیش نمایش که در بالای آن قرار دارند(که از سمت راست به چپ: دکمه ابزار زوم، دکمه ابزار دست و دکمه آخری که کاربردش برای مقایسه کار اصلی با تنظیماتی که شما در این پلاگین انجام داده اید؛ و تا وقتی که نشانگر ماوس را روی این دکمه نگه داشته و رها نکنید،تغییرات اعمال شده روی کارتان نمایش داده نمیشوند و شما میتوانید کار اصلی خود را بدون تغییرات مشاهده و با تغییرات مقایسه کنید. دکمه ای هم در قسمت پایین سمت چپ صفحه برنامه وجود دارد (Random Seed) که بطور اتفاقی تنظیمات را روی کارتان اعمال میکند. ضمنا میتوانید با فشردن کلید F5 تنظیمات را به حالت پیش فرض برگردانید.

شروع کار:
پلاگین Xenofex 2 دارای 14 قسمت مختلف ایت که هر قسمت کار خاص خود را انجام میدهد.
ما از قسمت Constellation کارمان را شروع میکنیم. این برنامه برای ایجاد ستاره هاییست جهت نشان دادن نور و براقی زیاد روی کار.

تنظیمات:
Star Size: برای تعیین سایز ستاره هاست.
Size Variation: این قسمت برای تنظیم تراکم و تعیین تعداد نقاطی که به غیر از ستاره ها در کارمان ایجاد می شود؛ به کار میرود.
Edge Star Density: تعیین میزان تراکم و انبوهی ستاره ها.
Overall Star Density: برای تعیین وسعت محیطی که ستاره ها در آن قرار میگیرند.که اگر صفر باشد ستاره ها فقط در بعضی لبه ها که برنامه تشخیص میدهد قرار میگیرند.
Overdrive: تعین کننده وضعیت شدت وضوح و محوی ستاره هاست. با تنظیم این گزینه به مقدار صفر فقط بعضی از ستاره ها آنهم با رنگی مشابه زمینه کار باقی میمانند.
Twinkle Amount: مربوط به باله های ستاره هاست. دایره ای زیر این گزینه وجود دارد که میتوان زاویه باله ها را تنظیم نمود.
Fill With Solid Color: با انتخاب این گزینه تعیین میکنید که ستاره ها روی یک زمینه با رنگی که در زیر همان قسمت تعیین میکنید قرار گیرد نه روی عکس.
Keep Original Image: با این گزینه ستاره ها روی تصویر اصلی قرار میگیرند.
Make Selection Transparent: که سبب میشود یک لایه Transparent ایجاد شود و ستاره ها روی آن لایه قرار گیرند.
خوب دوستان این قسمت تمام شد.:D
منتظر نظرات شما هستم.:lol:
لطفا به این بحث رای دهید.:cool:
موفق باشید.:lol::oops::wink:

نمونه کار:

پیوست ها

• 000000000000000000.jpg
    000000000000000000.jpg
    87.3 کیلوبایت · بازدیدها: 60

[SOBHAN]

Active Member
يا منّان
سلام
يه مشكل خيلي ساده ...
پلاگين كجا بايد نصب بشه ؟؟
كلا پلاگين ها كجا نصب مي شن ؟؟؟

آخرین ویرایش:

Maya Man

Active Member
يا منّان
سلام
يه مشكل خيلي ساده ...
پلاگين كجا بايد نصب بشه ؟؟
كلا پلاگين ها كجا نصب مي شن ؟؟؟

سلام دوست عزیز.:lol:
خیلی ساده؛ اگر پلاگینی که میخوای نصب کنی فایل نصبی کافی مسیر نصب رو پوشه پلاگین فتوشاپ خودت؛ هر جا که نصب کردیش انتخاب کنی و پلاگین همونجا نصب میشه و بعد از اجرای فتوشاپ در زیر منو Filter دیده میشه.
اگر هم پلاگینت فقط یک فایل پلاگین کافی اونو در همون پوشه پلاگین فتوشاپ کپی کنی.
مثلا ببین من فتوشاپ رو تو درایو C کامپیوترم نصب کردم حالا مسیر پلاگینهام به این صورت:
C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Plug-Ins
تو همین پوشه پلاگینها قرار میگیرن.
موفق باشی.:)

آخرین ویرایش:

navidba

Well-Known Member
سلام.... اینو قدیم نصب می کردیم توش آموزش به صورت پی دی اف بود ها...

[SOBHAN]

Active Member
سلام دوست عزیز.:lol:
خیلی ساده؛ اگر پلاگینی که میخوای نصب کنی فایل نصبی کافی مسیر نصب رو پوشه پلاگین فتوشاپ خودت؛ هر جا که نصب کردیش انتخاب کنی و پلاگین همونجا نصب میشه و بعد از اجرای فتوشاپ در زیر منو Filter دیده میشه.
اگر هم پلاگینت فقط یک فایل پلاگین کافی اونو در همون پوشه پلاگین فتوشاپ کپی کنی.
مثلا ببین من فتوشاپ رو تو درایو C کامپیوترم نصب کردم حالا مسیر پلاگینهام به این صورت:
تو همین پوشه پلاگینها قرار میگیرن.
موفق باشی.:)

سلام به همگي
وقتي كه وارد فولدر plug-in ها مي شويم با چند تا فولدر ديگه بر خورد مي كنيم :
soal.jpg

هركدوم براي چيه ؟؟؟ ( خيلي لازم دارم بدونم )
حلا مگه نگفتيد كه آدرس
خوب پس پوشه فيلتر براي چيه ؟؟؟
براشهايي را كه داريم با يد كجا نصب كنيم ؟؟؟
يه توضيح كا مل در مورد اينها مي خوام ..... ممنون !!

Maya Man

Active Member
سلام به همگي
وقتي كه وارد فولدر plug-in ها مي شويم با چند تا فولدر ديگه بر خورد مي كنيم :
soal.jpg

هركدوم براي چيه ؟؟؟ ( خيلي لازم دارم بدونم )
حلا مگه نگفتيد كه آدرس
خوب پس پوشه فيلتر براي چيه ؟؟؟
براشهايي را كه داريم با يد كجا نصب كنيم ؟؟؟
يه توضيح كا مل در مورد اينها مي خوام ..... ممنون !!

سلام :lol:
اولا بگو ببینم عکس بالا رو چطوری بین متنت قرار دادی؟؟؟:neutral: میخوام یاد بگیرم.:wink:
با سر زدن به داخل هر پوشه و جستجو در منوهای فتوشاپ میتونی بفهمی که هر کدوم چیه.
الان چون وقتم کمه و همینطوری یه سر به سایت زدم نمیتونم کامل توضیح بدم چون الان وقت کمی دارم ولی خودت دوباره یه بررسی بکن اگه بازم سوال داشتی بگو تا بعدا کامل توضیح بدم.:D
در ضمن پلاگین رو فقط باید توی همین پوشه که گفتم قرار بدی نه پوشه دیگه.
موفق باشی دوست من.:wink:

آخرین ویرایش:

[SOBHAN]

Active Member
بسم الله
سلام عليكم
اولا بگو ببینم عکس بالا رو چطوری بین متنت قرار دادی؟؟؟ میخوام یاد بگیرم.
اول برو به آپ لود سنتر مجيد آنلاين بعد عكس رو آپلود كن !
بعدش آدرس عكس رو بين تك url قرار بده . همين .. اگه نا مفهمه بگو بازم بگم بگم !

منم سوال دارم :
اگه بازم سوال داشتی بگو تا بعدا کامل توضیح بدم
لطفا اين كار رو بكنيد ... چوم در مورد افكتها و براشها و شيپها و كلا اينجور اشكال ، محل نصبشون رو مي خوم بدونم ...
در ضمنيه سوال ديگه : پلاگين همون افكته ؟؟؟؟!!!!
واي من هيچ چي نمي دونم ( با حالت گيجي و كنجكاوي ميگم )
فعلا .

عرض تسليت .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

Maya Man

Active Member
سلام.:lol:
برای پاسخ سوالات شما باید بگم یه سری به پوشه Presets در داخل پوشه فتوشاپ بزن. :wink:
پوشه هایی با همان نامهایی که گفتی در آنجا قرار دارد. هر براش یا هر چیزی که نصب میکنی(در این پوشه ها کپی میکنی) بعدش باید برنامه فتوشاپ رو مجددا راه اندازی کنی.:D
یکمی داخل پوشه های فتوشاپ بگردی و دقت کنی تمام کنجکاویهات برطرف میشه.:wink:
تسلیت من رو هم بپذیر.
موفق باشی.:lol:

آخرین ویرایش:

[SOBHAN]

Active Member
دوستان هر كس ديگه اي مي تونه بداد من برسه ، خوب برسه :razz::razz:

كلا در مورد نصب اي جور چيز ها و فرقشون كمك مي خوام ( بصورت كامل و از صفر توضيح بدين )
ممنونم

عرض تسليت
موفق باشيد
محمد حسين

Service

New Member
سلام :lol:
اولا بگو ببینم عکس بالا رو چطوری بین متنت قرار دادی؟؟؟:neutral: میخوام یاد بگیرم.:wink:
با سر زدن به داخل هر پوشه و جستجو در منوهای فتوشاپ میتونی بفهمی که هر کدوم چیه.
الان چون وقتم کمه و همینطوری یه سر به سایت زدم نمیتونم کامل توضیح بدم چون الان وقت کمی دارم ولی خودت دوباره یه بررسی بکن اگه بازم سوال داشتی بگو تا بعدا کامل توضیح بدم.:d
در ضمن پلاگین رو فقط باید توی همین پوشه که گفتم قرار بدی نه پوشه دیگه.
موفق باشی دوست من.:wink:

اين كه كاري نداره!
اول يجا آپش كن بعد آدرس لينكش رو بزار.

جدیدترین ارسال ها

بالا