آموزش | پروانه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Parham

Well-Known Member
برای این آموزش شما نیاز دارید تا یک پیش زمینه قبلی‌ برای استفاده از ابزار Pen Tool داشته باشید. در ادامه کار شما میتونید شکلی‌ مانند شکل زیر ایجاد کنید .

zephyr_tut.jpg

خوب ! ابتدا یک فایل جدید با اندازه دلخواه باز کنید و رنگ زمینه را مشکی‌ انتخاب کنید ، سپس یک لایه جدید ایجاد کنید ، ابزار Pen Tool را انتخاب کنید و مطمئن شوید که تنظیمات زیر را برای این ابزار اعمال کرده اید .

tip1.jpg

حالا سعی‌ کنید که به وسیله این ابزار شکلی‌ مانند شکل زیر ایجاد کنید، اگر شما برای ایجاد این شکل مشکل دارید میتونید از این فایل استفاده کنید ...

thblurs_01.jpg
سپس بر روی لایه که شکل خود را ایجاد کرده اید کلیک راست کنید و گزینه Make Selection انتخاب کنید و در تنظیمات باید مقدار Feather Radius برابر 0 و گزینه Anti-aliased تیک خورده باشد. پس از انتخاب شدن این محیط آنرا با رنگ سفید پر کنید ولی‌ محیط انتخاب شده را از حالت انتخاب خارج نکنید.

thblurs_03.jpg

سپس در منو Select گزینه Feather را انتخاب کنید ، در این مثال اندازه Feather Radius برابر 5 فرض شده است ، ولی‌ شما میتونید مقداری که دوست دارید برای آن استفاده کنید. حال اگر مراحل را به درست انجام داده باشید باید شکلی‌ مانند شکل زیر داشته باشید.

thblurs_04.jpg

حالا از لایه خود بنا به سلیقه خود کپی‌ بگیرید و زاویه آنها را عوض کنید و میتوانید اندازه آنها هم تغییر بدید. مانند شکلی‌ که در زیر ایجاد شده است.

thblurs_05.jpg

+ در این قسمت سایر لایه ها برای درک بیشتر مطلب Hidden شده است ...
از لایه خود یک کپی‌ بگیرد و سپس Filter > Blur > Motion Blur را انتخاب کنید. بر اساس زاویه شکلی‌ که دارید باید مقدار angle را بین +/- 10 درجه انتخاب کنید و مقدار distance را در حدود 50 قرار بدید. حال باید شکلی‌ مانند شکل زیر داشته باشید .

thblurs_06.jpg

حال همین کار را با لایه های دیگر انجام بدید . دقت کنید که شما با توجه به زاویه شکل خود باید از مقدار angle و distance های مختلف استفاده کنید، پس از اتمام کار پیشنهاد می‌کنم که همه لایه ها به جز لایه پیش زمینه را به یک دیگر Merge کنید ...

thblurs_07.jpg

پس از اینکه شما لایه های خود را به یکدیگر Merge کردید کلید Ctrl را نگر دارید و بر روی لایه که حاصل لایه های Merge شده است کلیک کنید، سپس زمانی‌ که این محیط انتخاب شد ، یک لایه جدید ایجاد کنید و ابزار Gradient tool را از نوار ابزار خود انتخاب کنید ، حال میتوانید از Gradient های پیش فرض سیستم استفاده کنید و یا آنرا با توجه به کیقه خود تغییر بدید و در نهایت بر روی کار خود اعمال کنید. حال یک کپی‌ از این لایه بگیرید و blending mode را با توجه به خلیقه خود میتونید روی یکی‌ از گزینه های Vivid light یا Overlay تنظیم کنید.

thblurs_08.jpg

حال به سادگی‌ از لایه خود یک کپی‌ بگیرید و گزینه Edit > Transform > Distort را انتخب کنید و آنرا با توجه به خویقه خود تغییر بدید .

thblurs_09.jpg

حال باید کار شما شکلی‌ مانند کار زیر باشد، نگران محوی هایی‌ که در قسمت سمت راست کار وجود دارد نباشید. اینها در مراحل بعدی از کار شما محو خواهد شد. اگر در کار خود لبه های دندانه دار مشاهده می‌کنید سعی‌ کنید با استفاده از Filter > Blur > Gaussian Blur آنها را اصلاح کنید.

thblurs_10.jpg

خسته نباشید ! کار شما به اتمام رسید ! حالا میتوانید برای زیبایی‌ کار از Lens Flare هم استفاده کنید و آنرا از قسمت Filter > Render > Lens انتخاب کرده و آنرا و توجه به سلیقه خود تغییر بدید. همچنین میتونی‌ مقدار روشنایی‌ و کنتراست رنگ را در کار خود بنا به سلیقه خود تغییر بدید و لبه های دندانه دار را به وسیله فیلتر Gaussian Blur نرم کنید ...

thblurs_11.jpg

امیدوارم که این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشه ، در ضمن این آموزش را صادق در این پست معرفی‌ کرده بود و من هم فقط ترجمه کردم امیدوارم که از اون استفاده کنید ... اسم این آموزش هم پروانه انتخاب کردم یا بهتر بود میزاشتم به شکل پروانه که بر اساس آموزش اصلی اصلی‌ انتخاب کردم.

ویرایش : عکس ها به علت اینکه بعضی‌ از دوستان در دیدن آن مشکل داشتند به Upload Center منتقل شد ...

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
آقای Par_ham مرسی از زحمت که کشیدین و این آموزش رو گذاشتین منم اینو قبلا دیده بودم و می خواستم اتفاقا ترجمه کنم و بذارم ولی شما گذاشتین و زحمت منم کم کردین

من که خیلی از این آموزش خوشم میاد چون واقعا جالبه ولی ای کاش طریقه ساختن او دونه های اطراف پروانه رو هم که حالت رویایی به عکس داده می ذاشت چون فکر می کنم یکی از قشنگیهای این تصویر در این دونه هاست

حالا یا خود شما یا اگر کسی از بچه ها طرز ساخت این دونه ها رو بلده لطف کنه بذاره تا ما هم استفاده کنیم

مرسییییی

FashisT

Active Member
پرهام ممنون
ولي عکسها براي من نمياد!
در هر صورت دستت درد نکنه!
20.gif

فعلا

FashisT

Active Member
پرهام عکسها با FF رویت شد..
عالیه
181.gif

من فکر کنم برای اون ستاره ها یا نویزها یه آموزشی داشته باشم میگردم پیدا شد میگم!
فعلا

S4DEGH

Well-Known Member
ممنون پرهام جان خيل عالي و مفيد !!
راستي اون آموزش pen هم اگر بزاري خيلي خوب ميشه !

Parham

Well-Known Member
والا من با عکس ها مشکل ندارم ... اگر بازم کسی‌ مشکل داشت بگین که رو هاست آپلود کنم عکس ها را ...

راستي اون آموزش pen هم اگر بزاري خيلي خوب ميشه !

چشم ، یکم فرصت بده حتما

Parham

Well-Known Member
فکر می‌کنم که الان دیگه کسی‌ نباید با دیدن عکس ها مشکل داشته باشه ...

shadan

Member
اموزش فوقالعاده هست مرسي . راستي مشكل عكسا هم بر طرف شد بازم ممنون.

hamid ir

Well-Known Member
آقا یه پیشنهاد ولی شهرام و مصی داغون میشن : این دو عزیز هر هفته چند تا لینک آموزش توپ بزارن و بعد این آموزشا بین چند نفر تقسیم بشه تا ترجمش کنند و بزارن
حمید

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
مرسی شهرام جان اگه لطف کنی و اون آموزشی رو که گفتی درباره نویزها و ستاره ها ممنون می شم چون خیلی دوست دارم یاد بگیرم که چجوریه البته خودمم یه کارایی کردم و دارم روش کار میکنم شاید بشه

Parham

Well-Known Member
اگر کسی‌ لینک آموزش جالب که فکر می‌کنه به درد بقیه بخوره داره و به زبان اصلی‌ هستش ... برای من ارسال کنه تا در اولین فرصت ترجمه کنم و در سایت برای عزیزان دیگر قرار بدیم ... شاید اینجوری یکم انجمن ها حال و هوای دیگه به خودش بگیره ...

FashisT

Active Member
hamid ir گفت:
آقا یه پیشنهاد ولی شهرام و مصی داغون میشن : این دو عزیز هر هفته چند تا لینک آموزش توپ بزارن و بعد این آموزشا بین چند نفر تقسیم بشه تا ترجمش کنند و بزارن
حمید

از این نظر مشکل نیست من یه زمانی به مصطفی و ابتین گفتم که سورس از من آموزش از شما ولی هر کدومشون موش دووندند
161.gif

نتیجه این بحث در این تاپیک:
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?p=295267#post295267
فعلا
13.gif

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا