آموزش و راهنمایی در رندر Exterior View با vray

mgsimbyn

New Member
سلام به همه همراهان مجید آنلاین

مدتهاست که دارم با (وی ری) سرو کله میزنم تا یه رندر تمیز خارجی باهاش بگیرم که نور سفید توش درخشان باشه و حسابی آفتابی به نظر بیاد ده ها نمونه کار خارجی رو دیدم اما اونی که من میخوام نشد
به هر حال وقتی شما و اطلاعات کامل شما رو توی این انجمن ها دیدم گفتم چقدر جای این آموزش به صورت جدا از سایر مباحث خالیه اینجا
امید وارم همه کسانی که میتونن به من و امثال من کمک کنند کم نذارن تا همه علاقمندان این تکنیک ها در نبود منبع درست فارسی دچار سردر گمی نشن
چندتا از کارهایی که از نظر نور پردازی و رندر مد نظر من هست رو پیوست میکنم

پیوست ها

• 3rdsnowwhitelastev0kt_AK.jpg
    3rdsnowwhitelastev0kt_AK.jpg
    147.7 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • 28092006_001_L.jpg
    28092006_001_L.jpg
    66.3 کیلوبایت · بازدیدها: 62
  • cornervillasdfertrg_008_AK.jpg
    cornervillasdfertrg_008_AK.jpg
    103.4 کیلوبایت · بازدیدها: 78
  • nononame002002_AK.jpg
    nononame002002_AK.jpg
    59.2 کیلوبایت · بازدیدها: 60

Farrokh

Active Member
به تجربه به من ثابت شده که استفاده از color mapping مناسب می تونه توی این امر خیلی تاثیر گذار باشه

من معمولا برای جاهایی که می خوام شفافیت زیادی داشته باشم (مثلا نمای خارجی در روز ) از linear color mapping استفاده می کنم

و برای نور پردازی مصنوعی که احتمال over burn یا همون over expose شدن نزدیک منبع نوری خیلی زیاده از exponential یا HSV exponential استفاده می کنم

هرگز هم مزیت تست رندر های زیاد را از یاد نبرید

موفق باشید

hoseini_smm

Member
اون تصویری که با آرشیکد مدل شده خیلی جالبه. فکر نمیکردم با آرشیکد بشه همچین کاری کرد. برای رندر خارجی هم فکر کنم مجموعه های Arch exteriors مال evermotion به درد شما بخوره. جون به صورت مکسه و خیلی راحت از توی فایل میتونی نحوه نورپردازی یک کار حرفه ای رو ببینی.

من یه مدت وقت کردم روی این نوع نور کار کردم ، البته دوباره باید این کارو بکنم ولی به این نتیجه رسیدن(البته هنوز تنظیمات خوبی نرسیدم)

برای رندر گرفتن از فضای بیرون از : sun-vray - دوربین ویری - وقسمتهای color mapping - enviroment-(البته اگه از اینا استفاده کردی رو تنظیمات دوربین بیشتر فکوس کن)

برای رندر داخلی از ویری لایت و نور دایرکت استفاده کن

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.دوستان تجربه یه چیزی رو بهم ثابت کرد
1- برا فضاهای بیرونی انچین ایده آل Final Render Stage چون هم خیلی سبکه.هم Physical Skyداره.تازه باDreamscape هم مشکلی نداره.خیلی نور خورشیدش هم واقعیه.
منتال خوبه اما چون Day Light وابسته به Expose واسه همین رنگ کارو میکشه.
وی ری خیلی واقعیه.ولی سنگینه.البته نمیشه انکار کرد که با هیچ موتوری نمیشه چمن رو مثل وی ری شبیه سازی کرد.بدون حتی 1 تار مو:D فقط باDisplace.تو منتال یا Finalهر چی عدد Displacement رو بالا ببری هیچ وقت بازم مثل وی ری نمیشه.

در مورد داخلی منتال ایده آله.چون هم کلی متریال آماده داره.هم موتور پیش فرض مکسه.با خیلی مسائل مثل نورهای photometric سازگاری داره.
قابل توچه دوستانی که هنوز از مکسهای زیر 2009 کوچ نکردن بگم مکس 2009 یکی از شاهکارهاش گذاشتن نورهای حالت دار Photomericکه میتونید به لامپتون حالتهای خیلی خاص بدین
همچنین Promaterial داره که فوق فوق وفق حرفه ایه.و خیلی کار کردن باهاش ساده.
فاینال هم خوبه.ولی وی ری ضعفه بزرگش اینه اگه متریال آماده نداشته باشیم یکم کوچولو متریال ساختن برا مبتدی ها سخته اما منتال همه چی آمادس.یه وقا فکر نکنین از منتال پول میگریم.:lol:

mgsimbyn

New Member
مشکل همچنان باقیست

سلام دوستان من گویا استعدادی در این زمینه ندارم یا آی کیو پایینی دارم اما در کل من تمامی این هلپ ها رو مطالعه کردم خیلی کلی هستن من از شما اساتید خواهش میکنم چند تا پروژه معماری (پرسپکتیو خارجی) رو انتخاب کنید مرحله به مرحله آموزش بدید.و فایل رو هم آپلود کنند هیچ راهنمایی ای مثل راهنمایی تصویری+ فایل نمونه نمیشه یکی بدون اون یکی ناقصه.

به نظر من در فارومی به این جامعی جای اینچنین آموزش هایی واقعا خالیه خصوصا کسایی که در تهران ساکن نیستند خیلی از منابع آموزشی رو ندارند.
پیشاپیش صمیمانه از همه عزیزانی که راهنمایی میککند ممنونم

mgsimbyn

New Member
رسیدگی به مشکلات نمیشه؟؟

سلام خدمت دوستان وی ری کار عزیز

گویا سوال من جوابی نداره یا کسی حالشو نداره جواب بده اینم یه جور لطفه دوستانه

شاید اگه آدرس کلاس خصوصی از دوستان میپرسیدم الان همه جواب میدادن

به هر حال خیلی خیلی ازتون ممنونم اگه یه وقتی حالشو داشتید کمکم کنید من همچنان منتظرم

جدیدترین ارسال ها

بالا