آموزش هاي گروهي < شماره 1 > : رنگي كردن عكس هاي سياه و سفيد

Hamid_ahmadi

Well-Known Member
سلام
با اجازه از اساتيد فن ميخوام يه ايراد بگيرم
اگه خوب به كارهاي زنگي شده ماشينها نگاه كنيد به راحتي از چراق جلو ماشين ميشه فهميد كه كار سياه و سفيد بوده
براي اين مشكل فكر ميكنيد چي كار بايد كرد

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خوب خیلیا به این نکته ای که شما گفتی توجه نمی کنن ولی واسه این هم راح حلی هستش

اول اینکه نباید فکر کرد چون چراغها مثلا سفید هستن رنگ کردن نمی خوان بلکه اونا رو هم باید رنگ کرد

یه راه هم که یکی از بچه ها (فکر کنم شهرام ) گفته بود اینه که از فیلتر Lens استفاده بشه که نشون دهنده روشن بودن چراغه و از این مصنوعیت کار کم می کنه

قرار بود دیگه موضو ع آموزشای گروهی عوض بشه و یه جورایی فرصت سوال و جواب توی این تاپیک تموم شده بود به هر حال موضوع جدید رو هم پیگیری کنین

emad7

Member
سلام اینم کاره من ببخشید دیر شد
اقا حمید چراغ ها رو باید همون کاری که ماله بقیهی جاها میکنی انجام بدی فقط با رنگ خیلی روشن
من که این کارو کردم
jtrvuo.png

GFX Master

آقا عماد ممنون

اینم نمونه کاری که با همون شیوه ای که من توی یکی دونا پست قبلی گفتم

mostafa_az

Well-Known Member
سارا این تا÷یک ها همیشه فرصت کافی رو برای سوال جواب دارن و همیشه اکتیو هستن .
عماد جان طرحت خوب شده فقط قسمت های شیشه ها که رنگ نشده تابلوست . رو اونا هم کار کن تا کارت تکمیل بشه . هر جاش هم مشکل داشتی بپرس .

مخلصیم
مصطفی

mamad_tala

Member
رنگی کردن عکسها

با سلام به همگی این اولین پستی هستش که من میفرستم البته بیشتر کارهائی رو که اینجا انجام دادم از اموزشهای خوب شما دوستان هستش. و همین جا میخوام از تمام دوستان مجید انلاینی تشکر کنم.
البته ببخشید که این سئوال رو اینجا مطرح میکنم ولی خوب میدونم که جوابم رو مسئولین این سایت خوب و پر بار میدن ، از اونجائی که بعد از مدتی توی آموزشها عکسا دیگر اپلود نمی شوند من میتوانم انها رو به صورت پی دی اف در بیارم البته با ذکر تمام مشخصاتش. راستی من شیشه ها و چراغها رو هم رنگی کردم.

پیوست ها

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    70.1 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    80.3 کیلوبایت · بازدیدها: 28
آخرین ویرایش:

mostafa_az

Well-Known Member
واقعا جالب کار کردی محمد. بهت تبریک میگم . به جمع ما هم خوش اومدی .

آقا این هاله هایی که ساختی برام خیلی جزابه . آموزشش رو میزاری همه استفاده کنن ؟

مخلصیم
مصطفی

mamad_tala

Member
هاله

مصطفی جان البته خودت استادی ،راستش این هاله یه عکسی که از خود سایت گرفتم و بعد گذاشتمش رو تصویر ماشین بعد مد انو از نرمال به لایتن تغیر دادم و بعضی از جاها رو هم که از بدنه خارج میشد رو پاک کردم و بعد با ابزار بلور تو جعبه ابزار کمی ماتش کردم اینتوری کمی هم مات شده بعضی از جاهاشم با ابزار dodge tool رنگشو زیاد کردم مثل بغل ائینه اطراف رینگ جلو و چراغ. امیدوارم خوب توضیح داده باشم

پیوست ها

• mehrdad_wallpaper_HALE.jpg
    mehrdad_wallpaper_HALE.jpg
    39.9 کیلوبایت · بازدیدها: 20

GFX Master

کار قشنگی شده بهت تبریک می گم

امیدوارم آموزشها و کارهای بعدی شما رو هم ببینیم

فعلا

mostafa_az

Well-Known Member
اینو زدم بیاد بالا .

پست زدن در آموزشهای گروهی در هر زمانی بلامانع هستش .
پس هر موقع سوالی چیزی داشتین پست بزنین . مشکلی نیست .

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

مصطفی نمیشه یه تاپیک ایجاد کنی و توش فقط آدرس تاپیکای آموزش گروهی رو بذاری بعد فقط اون تاپیک رو استیکی کنی تا اگه یه وقتی یه تاپیکی از آموزشای گروهی هم پیدا نشد از اونجا راحت بشه پیداش کرد؟ اگه بشه که خیلی خوبه

mostafa_az

Well-Known Member
بابا من تاپیک تو نظرخواهی رو برا همین زده بودم ولی نیست و نابود شده . باشه . همینکار رو میکنم .
ممنون از پیشنهادت .

مخلصیم
مصطفی

babi-esf

Member
رنگی کردن عکسها به روشی دیگر

درود بر همه ی دوستان :
این آموزشو میذارم چون فکر میکنم بهترین روش (یه کم هم سخت) برای رنگی کردن عکسای سیاه و سفید به روش کاملا طبیعیه .
این

0505200320203harmer1.jpg

میشه این

0505200315940harmer2.jpg

1-اولین کاری که باید برای اینجور عکسا بکنیم اینه که تصویر را از حالت کدر و محو در بیاریم و سایه روشنهای عکسو واضح کنیم خوب پس به levels (Ctrl +L) میریم و با اون یه کم بازی میکنیم تا جزییات تصویر و وضوح اونا بهتر بشه البته این عددهایی که توی این منوی پایین نوشته رو ملاک قرار ندید سعی کنین خودتونم یه کم خلاقیت به خرج بدین .

levels1.jpg

beforelevels.jpg

تغییر بدین به :

levels2.jpg

afterlevels.jpg

2-وقتی مطمئن شدین به اندازه ی کافی تصویر واضح و روشن شد Image Mode را از حالت Grayscale به CMYK تغییر میدین .* اگه این کارو نکنین این آموزش تا ثریا میرود بالا کج یا اصلا بالا نمیره *.

3-حالا موقع سلکت کردن قسمتهای همرنگه (موها و ابروها )(چشمها)(پیش زمینه)(لبها)(پوست)(لباس) . خوب ما اول پوستو انتخاب میکنیم با روش QUICK MASK .

quickmask1.jpg

selected1.jpg

4-در حالت انتخاب به Layer > New Adjustment Layer > Curves میریم . در پنجره ای که باز میشه اسمشو میذاریم skin و بعد ok . توی پنجره ی جدید روبروی واژه ی CHANNEL فلش کوچیکه رو بازمیکنیم . چهار تا کانال مربوط به CMYK رو میبینیم به اضافه CMYK که ترکیب اونای دیگس . دیگه همه میدونیم که Cyan آبی و Magenta قرمز و Yellow هم که زرد وblack مشکی . خوب هر رنگی که ما میخوایم بدست بیاریم از ترکیب این چهار رنگه مثلا رنگ پوست مخلوط زرد و قرمز و بعضی وقتا هم یه کمی سیاه ( مقدار آبی هم باید کمی کم بشه ) .پس از آبی شروع میکنیم و منحنی رو یه مقدار به سمت جنوب شرقی میکشیم . قرمز و زرد رو هم به همون میزان به سمت معکوس آبی (شمال غربی) میکشیم .

curves1.jpg

curves2.jpg

باید اینقدر با این منحنیا بازی کنین تا دستتون راه بیوفته چون هیچ مقدار مشخصی نمیشه براش گفت .
برای قسمتای دیگه(موها و ابروها ) (چشمها) (پیش زمینه) و … هم همینطور مثه شماره ی 4 عمل میکنیم و برای این که لایه های بوجود اومده رو با هم قاطی نکنیم بهتره که برای هر کدوم اسم بذارید .
خوب پوست به این صورت در میاد :

harmer3.jpg

حالا میتونید برای جلوه ی بهتر رنگها مثه روشهای قدیمیمون یعنی رنگ زدن روی لایه های جدید و گذاشتن حالت لایه به صورت color و ...
عکسای بقیه ی آموزش رو هم میذارم البته خودش به اندازه ی کافی واضح هست که توضیح نخواد.

بک گراند هم ...

harmer4.jpg

موها و ابروها ...

harmer5.jpg

لب ها و ...

harmer6.jpg

لایه هاتون میتونه به این صورت باشه حالا کمتر یا بیشتر بستگی به دقتی که دارین بر میگرده و حساسیت شما در رنگ کردن جزییات .(لایه ی Lip gloss و pink Highlights نگید چه ها همون روشهای قدیمیه که اضافه شده به این آموزش )

layers2.jpg

و در نهایت به این صورت در میاد عکسمون
امیدوارم خوشتون اومده باشه .

harmer2.jpg

GFX Master

ّبین روشت روش خوبیه ولی خودتم قبول داری که یکمی وقتگیر و سخته!
113.gif
166.gif

در صورتی که روشای راحتتر و سریعتری هم وجود داره که هم نتیجه ای که میده زیاد با این روش فرقی نداره و هم سریعتر به نتیجه میرسه. در هر صورت خیلی ممنون از این همه زحمتی که کشیدی ایشالا بیشتر تو این آموزشا و آموزشای دیگه هم ببینیمت.

album

Member
رنگ کردن به هر حال کاری نداره قراره ما از اینا درس بگیریم و به لول ها و منحنی بیشتر تسلط پیا کنیم نه صرفا یک عکس سیاه و سفید رو رنگی کنیم ... مرسی بابای
23.gif

mostafa_az

Well-Known Member
مرسی بابی . روشی که گفتی عالی بود .

البته به قول سارا باید ساده ترین روش رو انتخاب کرد اما ممکنه نتونیم در جاهای مختلف از یک یا دو روش استفاده کنیم . پس اینا هم به کار میان .

مخلصیم
مصطفی

mostafa_az

Well-Known Member
آفرین عالیه . اما کارت زیادی به قرمز میزنه . یا باید لباس طرف رو قرمز نمیکردی ( ترجیحا آبی یا بنفش ) و یا محیط رویروی طرف رو ( ترجیحا همون خاکستری ) .

مخلصیم
مصطفی

جدیدترین ارسال ها

بالا