آموزش نصب پی اچ پی ناک روی لوکال هاست

aghahamidgol2

Active Member
از مدير انجمن خواهش دارم اين مقاله را در بالاي انجمن قرار دهند تا همه استفاده كنند البته اگه ارزش داشت در نظر شما
سلام دوستان بعد از معرفی شدن برنامه ایزی پی اچ پی به عنوان یک برنامه ای که واقعا دست وبمستر ها و افراد را باز می کند تا اعمال و برنامه نویسی های خود را قبل از حضور در وب روی رایانه خود مشاهده کنند تصمیم گرفتم برای شما طریقه نصب پی اچ پی ناک را روی لوکال آموزش بدهم

بعد از اینکه نصب کردید برنامه ایزی پی اچ پی را که لینک آن در آخر مقاله است روی آیکون آن در کنار ساعت ویندوز راست کلیک کنید مانند شکل زیر عمل کنید

N1.jpg

حالا روی گزینه زیر کلیک کنید

Privileges
بعد روی گزینه زیر کلیک می کنیم
Add a new User

حالا در بخش لاگین اینفورمیشن در فیلد اول یوزر نیم دلخواه را وارد کنید من برای راحتی کار شما عکسی از تنضیمات کلی قرار می دهم

N2.jpg

همان طور که در شکل بالا مشاهده می کنید یوزر دلخواه را وارد می کنیم و بعد لوکال را انتخاب می کنیم و بعد تمام تیک های موجود را می زنیم و گو را کلیک می کنیم
حالا به صفحه اصلی برمیگردیم و مانند شکل زیر یک دیتابیس می سازیم

N3.jpg

کریت را می زنیم حالا در صفحه جدید روی گزینه اس کیو ال که در سربرگ ها است کلیک می کنیم و بعد روی دکمه بروز کلیک می کنیم و بعد جایی که پی اچ پی ناک را آنزیپ کردیم می یابیم و در پوشه اس کیو ال یک فایل تنها هست که آنرا اوپن می کنیم و بعد گو را می زنیم
حالا تنها کافی است فایل های موجود در پوشه اچ تی ام ال را کپی کنیم و به فایل دبلیو دبلیو دبلیو در جایی که برنامه ایزی پی اچ پی را نصب کردیم منتقل کنیم
بعد از منتقل کردن تمام فایلها روی فایل زیر در پوشه دبلیو .... کلیک کنید تا شروع به ادیت آن کنیم
config
خب حالا مانند شکل زیر خط های زیر را پیدا کنید و آنرا کامل کنید
N4.jpg

همان طور که در شکل بالا معلوم است خط دوم را همان یوزر نیم هست که در پی اچ پی مای ادمین ساختیم همراه پسوورد وارد کردیم و نام دی بی که ساختیم هم وارد می کنیم و کار تمام شده است
الان تنها لوکال هاست خود را مشاهده کنید در اینترنت اکسپلورر خود می بینید که پی اچ پی نام بالا می آید و شما هر کاری می خواهید بعد از ساخت ادمین انجام دهید
این هم فایل های لازم

http://voxel.dl.sourceforge.net/sourceforge/quickeasyphp/easyphp1-7_setup.exe

یک عدد پی اچ پی ناک هم لازم دارید که من از خود مشهد تیم گرفتم اینم سایتش
http://www.mashhadteam.com

موفق باشید
حمید رضا محمد کاظمی

sarallah

Member
آقا خيلي عاليه ٬ دستتون درد نكنه ...
از بقيه دوستان هم ميخوام كه مطالب تكميلي اگه به ذهنشون ميرسه اينجا عنوان كنن

aghahamidgol2

Active Member
sarallah گفت:
آقا خيلي عاليه ٬ دستتون درد نكنه ...
از بقيه دوستان هم ميخوام كه مطالب تكميلي اگه به ذهنشون ميرسه اينجا عنوان كنن
درسته اگر اين مقاله كامل شود خيلي عاليه اميدوارم دوستان نقص ها را برطرف كنند

sarallah

Member
خوب تو شكل زير من يكي يكي گزينه ها رو ميگم براي چي هستن :

N4.jpg

$dbhost = "محلی که بانک اطلاعاتی شما قرار دارد ، که معمولا localhost هستش";
$dbuname = "نام کاربری که شما برای اتصال به بانک استفاده میکنید ، در اینجا ara4u.net";
$dbpass = "پاسورد اتصال به بانک اطلاعاتی در اینجا 123";
$dbname = "نام بانک اطلاعاتی که شما ایجاد کرده اید در اینجا hamid";
$prefix = "پیشوند جداول در بانک اطلاعاتی که پیشفرض nuke میباشد";
$user_prefix = "پیشوند جداولی که مربوط به کاربران هستش و پیشفرض nuke میباشد";
$dbtype = "نوع بانک اطلاعاتی که شما استفاده میکنید که پیشفرض MySQL میباشد";
$sitekey = "کدی مخصوص به سایت شما که پیشفرض SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9 میباشد";
$gfx_chk = وضعیت نمایش کد امنیتی در سایت که پیشفرض صفر هستش یعنی کد امنیتی نمایش داده نمیشود ;
$subscription_url = "برای عضویت رسمی در سایت شما باید از طریق فرمی اقدام به گرفتن عضو کنید که لینک اون فرم رو باید اینجا قرار بدید";

اين اطلاعات رو بايد در فايلي بنام config.php كه در پوشه اصلي نوك قرار داره تكميل كنيد

با تشكر
ثارا...

آقا خسته نباشي كار خوبي بود و وجود همچين اموزشي لازم بود. اما جا براي كامل شدنش هم هست.
راستي من چند تا سوال دارم كه انشا الله اخر شب مي پرسم . آخه الان دارم ميرم بيرون فرصت نيست :oops:

سلام aghahamidgol2 جان
من قبلا هم نوك رونصب كرده بودم با اين روشي كه كه شما گفتي دوبار يه امتحان كردم و مجدد نوك رو نصب كردم اما هر بار با اين ارور ها در تمام صفحات نوك مواجه شدم :cry: بدجوري حالم رو گرفته :( لطفا راهنمايي كنيد كه به چه صورت مي تونم از شر اين ارور ها خلاص بشم و نوك درست و حسابي نصب بشه. راستي شما بعد از نصب با اين مشكل مواجه نشدين.
من براي حل اين مشكل از خيلي از دوستان راهنمايي خواستم اما متاسفانه كسي نمي دونست اميد وارم كه اين بار با كمك شما و آقا سار الله مشكلم حل بشه.
در زير قسمتي از اين ارور ها رو نوشتم البته يه خورده بيشتر بود كه من به همين مقدار اكتفا كردم.

کد:
Notice: Undefined variable: HTTP_USER_AGENT in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 59

Notice: import_request_variables(): No prefix specified - possible security hazard in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 82

Notice: Undefined variable: forum_admin in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 91

Notice: Undefined variable: inside_mod in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 94

Notice: Undefined variable: inside_mod in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\db\db.php on line 44

Notice: Constant _YOUHAVE already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\language\lang-farsi.php on line 159

Notice: Use of undefined constant admin - assumed 'admin' in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin.php on line 23

Notice: Use of undefined constant admin - assumed 'admin' in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 189

Notice: Constant _YES already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 24

Notice: Constant _NO already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 25

Notice: Constant _HELLO already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 36

Notice: Constant _DATE already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 80

Notice: Constant _IMAGEURL already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 126

Notice: Constant _CLICKURL already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 127

Notice: Constant _HOUR already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 170

Notice: Constant _ADD already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 232

Notice: Constant _UMONTH already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 236

Notice: Constant _YEAR already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 237

Notice: Constant _TEAM already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 487

Notice: Undefined variable: sitename in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 540

Notice: Undefined variable: nukeurl in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 540

Notice: Undefined variable: sitename in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 540

Notice: Undefined variable: sitename in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 543

Notice: Constant _SECURITYCODE already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 742

Notice: Constant _TYPESECCODE already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 743

Notice: Constant _Optimize already defined in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin\language\lang-farsi.php on line 835

Notice: Use of undefined constant HTTP_USER_AGENT - assumed 'HTTP_USER_AGENT' in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\auth.php on line 32

Notice: Use of undefined constant random_num - assumed 'random_num' in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\auth.php on line 32

Notice: Undefined index: 1 in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 611

Notice: Undefined offset: 2 in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 614

Notice: Undefined offset: 1 in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 498

Notice: Undefined index: 2 in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 228

Notice: Undefined variable: cid in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\banners.php on line 21

Notice: Undefined variable: login in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\banners.php on line 22

Notice: Undefined variable: op in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\banners.php on line 358

Notice: Undefined index: 2 in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\mainfile.php on line 228

Notice: Undefined variable: menulist in f:\program files\easyphp1-7\www\nuke\admin.php on line 185

Forums

موفق باشيد
اشكان

ara

Member
اين آقا حميد فكركنم يه جارو نگفت
اين فايل زير به نام php.ini رو تو پوشه apache جايگزين php.ini قبلي كن
همه چيز درست ميشه :wink:
اگه بازم مشكلي بود در خدمتم :wink:
از دوست خوبم آقا حميد گل هم به خاطر آموزش خوبشون ممنونم :wink:

aghahamidgol2

Active Member
ara گفت:
سلام فرزاد جان اون فايل آخه تو پوشه پيش فرض اين برنامه هست و هر وقت كپي مي كني توش ريپليس مي كنه
اما باز از اينكه فايل را گذاشتي ممنون شايد بعضي جاها نباشه

والا منم اشكان جان چند بار اين مشل برام پيش اومد والا من جاي نصب ايزي پي اچ پي را عوض كردم و دو يا سه بار پي اچ پي ناك را نصب كردم يكي دو بار اين ارور بود اما به اين زيادي نه والا يكي دو خط بود

شايد مشكل ديگه اي هست بزا يه كه وقت كنم اينا رو دو نه دونه بخونم شايد تا شب طول بكشه :)

nima_s

Member
نصب phpnuke روي localhost

سلام

آموزش نصب phpnuke روي localhost

1- برو به اين address :
http://www.easyphp.org/telechargements.php3
آخرين ورژن easyphp رو كه 1.7 هستش download كن.پس از download اونو setup كن.

2- برو جايي كه easyphp رو install كردي فرض كنيم اينجا:
C:\Program Files\EasyPHP1-7\apache
داخل پوشه apache فايل php.ini زير رو جايگزين كن.(يعني فايل php.ini رو كه در پايين گذاشتم ابتدا download و سپس كلا بجاي فايل قبلي داخل پوشه apache كپي و پاست كن).

3- برو به:
C:\Program Files\EasyPHP1-7\www
پوشه phpnuke رو داخل پوشه www كپي كن.
4-آدرس زير را به internet explorer بده:
http://localhost/phpmyadmin
و داخل phpmyadmin ديتابيس رو بساز.
5-آدرس زير را به internet explorer بده:
http://localhost/phpnuke
يا http://127.0.0.1/phpnuke

نكته مهم: در اين حالت تنضيمات فايل config.php داخل پوشه phpnuke مطابق زير ميباشد :

$dbhost = "localhost";
$dbuname = "root";
$dbpass = "";
$dbname = "nuke";
$prefix = "nuke";
$user_prefix = "nuke";
$dbtype = "MySQL";
$sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9";

كه شما بعدا مي توانيد مقادير $dbuname و $dbpass را با استفاده از برنامه easyphp به دلخواه خود تغيير دهيد.

همين و بس!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

طريقه ساخت ديتابيس phpnuke از طريق phpmyadmin

پس از دانلود كردن فايل phpnuke از اينترنت و extract كردن فايل 3 پوشه رو مشاهده مي كني.
1- پوشه html (شامل همه فايل هاي تشكيل دهنده سايت كه محتويات اين پوشه بايد به داخل پوشه www يا public_html روي سرور copy & past شود).
2- پوشه sql (شامل ديتابيس سايت)
3- پوشه upgrades (شامل فايل هاي لازم جهت upgrade كردن phpnuke از يك ورژن به ورژن بالاتر).

برو داخل phpmyadmin در همان صفحه اول در قسمت MySQL نوشته (Create new database) نام ديتابيس سايت را داخل textbox وارد كن مثلا(nuke ) و دگمه create رو بزن در صفحه بعدي لينك sql رو كليك كن و در صفحه جديد كنار textbox دگمه browse رو بزن و در داخل كامپيوترت فايل
nuke.sql رو كه داخل پوشه sql قرار دارد انتخاب كن و دگمه go رو بزن.

همين!

اميدوارم مفيد باشه
:wink:

ara

Member
aghahamidgol2 گفت:
ara گفت:
سلام فرزاد جان اون فايل آخه تو پوشه پيش فرض اين برنامه هست و هر وقت كپي مي كني توش ريپليس مي كنه
اما باز از اينكه فايل را گذاشتي ممنون شايد بعضي جاها نباشه

والا منم اشكان جان چند بار اين مشل برام پيش اومد والا من جاي نصب ايزي پي اچ پي را عوض كردم و دو يا سه بار پي اچ پي ناك را نصب كردم يكي دو بار اين ارور بود اما به اين زيادي نه والا يكي دو خط بود

شايد مشكل ديگه اي هست بزا يه كه وقت كنم اينا رو دو نه دونه بخونم شايد تا شب طول بكشه :)

درسته كه اين فايل هستش
ولي اين فايلي كه من دادم يه تغيراتي دادم كه ديگه باعث نميشه او پيغام هاي خطا كه اون دوستمون گفت بده :wink:
ايم فايل php.ni حتما بايد ريپليس بشه :wink:

sarallah

Member
اشكان جان شما اين فايل رو بعد از دانلود به دايكتوري ويندوزت كپي كن و بعد هم يه دور ريستارت كن ببين مشكلت حل ميشه
راستي شما فقط با نوك مشكل داري ٬ برنامه هاي ديگه چي درست كار ميكنن ؟ ( يادمه خيلي وقته اين مشكل رو داري )

sarallah گفت:
اشكان جان شما اين فايل رو بعد از دانلود به دايكتوري ويندوزت كپي كن و بعد هم يه دور ريستارت كن ببين مشكلت حل ميشه
راستي شما فقط با نوك مشكل داري ٬ برنامه هاي ديگه چي درست كار ميكنن ؟ ( يادمه خيلي وقته اين مشكل رو داري )

سلام سارالله جان
از زحمات و پاسخ خاي شما و ساير دوستان نهايت تشكر را دارم (اوه اوه خيلي لفظ قلم شد :wink: )
آره سارالله جون همونطوري كه گفتي من خيلي وقته كه با اين مشكل رو برو هستم اما متا سفانه تا حالا موفق به حل اين مشكل نشدم اميد وارم تا اين بار بتونم با كمك شما دوستان خوبم مشكلم رو حل كنم.
سار اله جان اگه راستشو بخواي هيچ برنامه اي مثل اين nuke من رو اذيت نكرد و انقدر ارور نداد
الان من cpgnuke و phpbb رو هم نصب كردم و خوشبختانه بدون هيچ اروري نصب شدن و دارم با هاشون كار مي كنم اما نمي دونم كه اين نوك چه پدر كشتگيي با من داره كه اينجوري به من گير داده :wink: :lol: . الان هم فايلي كه معرفي كردين رو دانلود مي كنم و توي دايركتوري ويندوزم ميريزم اميد وارم كه مشكل حل بشه بعد از اين كار هم نتيجش هر چي باشه براتون مي نويسم

با تشكر
اشكان

با سلام
آقا دست همه شما درد نكنه خيلي حال دادين بالاخره از شر اين همه ارور خلاص شدم انشا الله كه همتون داماد شين :wink: .راستي فايل php.ini رو توي شاخه آپاچي ريختم سه شماره درس شد. اما موقع اجراي easy php یه پنجره باز میشه و این وارنینگ رو میده:

unkown(): unable to load dynamic library D:\programfiles\easyphp1-7\php\extensions\php_gd2.dll -the specifified module

البته بعد از دوسه بار Ok کردن میره و easy php شروع به کار می کنه آیا میشه این واسه این پیام هم کاری کرد؟

مو فق باشید
اشکان

aghahamidgol2

Active Member
ashkanjoon گفت:
با سلام
آقا دست همه شما درد نكنه خيلي حال دادين بالاخره از شر اين همه ارور خلاص شدم انشا الله كه همتون داماد شين :wink: .راستي فايل php.ini رو توي شاخه آپاچي ريختم سه شماره درس شد. اما موقع اجراي easy php یه پنجره باز میشه و این وارنینگ رو میده:

unkown(): unable to load dynamic library D:\programfiles\easyphp1-7\php\extensions\php_gd2.dll -the specifified module

البته بعد از دوسه بار Ok کردن میره و easy php شروع به کار می کنه آیا میشه این واسه این پیام هم کاری کرد؟

مو فق باشید
اشکان
والا مشكل من هم هست ولي بهش اهميت ندادم اگر كسي بلد باشه حلش كنه خيلي باحال مي شه

ara

Member
والا من نميدونم اين ديگه چه مشكليه
آخه من همچين مشكلي را ندارم

ara

Member
راستي اين اررور رو كجا ميده ؟؟؟
وقتي ميخواين ناك رو اجرا كنيد يا وقتي easy php ميخواد راه بيفته ؟؟؟

mohsenshahbazi

Active Member
من درست نگرفتم مطلبو !!!(شرمنده اينقدر خنگم)

من IIS 5.0و my sql و phpmyadminو php-nuke رو دارم ولي اون اپاچي رو ندارم براي نوك حتما بايد اون هم باشه

چون phpbb رو لوكال كار ميكنه ولي اين نوك نه !!!؟؟؟

aghahamidgol2

Active Member
فرزاد وقتي كه ايزي پي اچ پي رو ران مي كنيم اين خطاها مي آيد ولي مشكل ساز نمي شه نمي دونم پس اينا چه ارري هستند

sarallah

Member
اشكان جان فايل php.ini رو باز كن و دنبال
کد:
;extension=php_gd2.dll
بگرد و اون رو به
کد:
extension=php_gd2.dll
تبديل كن و بعدهم ذخيره و يه دور رستارت ٬ ببين مشكلت حل ميشه

جدیدترین ارسال ها

بالا