آموزش قدم به قدم فارسی سازی قالب جوملا

rasoooli

Member
سلام

من به دنبال آموزش قدم به قدم فارسی سازی قالب جوملا و ساخت قالب از پایه می گردم :)

یکسری مطالب انگلیسی پیدا کردم

اگه کسی مطلبی در این زمینه که به صورت قدم به قدم باشه معرفی کنه

پیشاپیش از مدیر قسمت جوملا هم می خواهم که مامبولرن رو معرفی نکنند که مطالب در سطح غیرکاربردی است :mad:

آموزش از 0 تا 100

YTERROR

Active Member
باید Css بلد باشین وگرنه آموزش خیلی جاها هست

+ تویی سایت مامبولرن آموزش فرهادنوری رو چک کنید

سلام
آموزس قدم به قدم فارسی کردن قالب جوملا رو منو می خوام
یا علی

shalqam

New Member
نیاز فوری به فارسی کردن قالب

سلام وکسی میتونه این قالب رو برام فارسی کنه؟ من ورژن انگلیسی اون را خریدم و نسخه کاملش رو (به همراه psd و غیره)به فارسی کننده این قالب هدیه میکنم.متشکرم

پیوست ها

• joomlajet14.zip
    55.8 کیلوبایت · بازدیدها: 772

persianebay

Active Member
سلام دوست عزیز اگه تمایل داشتید من یک سی دی دارم به زبان اصلی که کار فوق العاده ای فکر کنم قیمتش حدود 350 دلار بود.برام پیغام خصوصی بگزارید

alionline1366

Active Member
برای فارسی سازی که چیز خواصی نیست بعضی تیبل ها رو باید rtl کنی و بعضی عکسها رو برعکس همین برای قالب ساختن از اول هم تو جوملا هیچی نمیخوای طرحتو html میزنی بعد کد پوسیشن ها رو میزاری تو قالب و یک چند خط کد هم به هدر اضافه میکنی کار سختی نیست که همه انقدر سختشونه مشکل اینه که آموزش نمیخواهید مخواهید یکی براتون انجام بده و گرنه با یکم ور رفتن و ساخت قالب اول همه چیز آسون میشه

alimosavi

Active Member
فارسی سازی جوملا یا سایر سیستم ها هیچ فرقی با هم نداره . فقط در کلاس بندی ها وسعت کار انجامی فرق داره.

افرادی که فکر می کنند فارسی سازی تنها یک راست به چپ کردن هست اشتباه می کنند . در فارسی سازی باید جزئیات زیادی رو مد نظر داشته باشید.

یکی اینکه لایه بندی ها تداخل نکنه . در IE و سشاید مرورگرها بهمریختگی ایجاد نشه . کلا باید سعی کرد در تگ body یا تگ های کلی از rtl کردن خودداری کرد بلکه در کلاس های جزئی مثل content صفحه رو rtl کرد.

والا یاد گرفتن این چیزها به این سادگی ها نیست مثلا من بعد از چندین ماه کار کردن روی قابل های دروپال و جوملا تونستم به رکورد حدود 10 ساعت برای هر قالب کوییک استار جوملا برسم.

بعضی موقع ها یکسری جزئیات رو فراموش می کنی که حتما باید چندین بار بررسی کلی کنید و ایرادات رو بگیرید.

کلا فارسی سازی هم مثل خود طراحی بیشتر به حوصله و هنر شبیه هست البته با اطلاعات کافی از زبان html و css

manson2

New Member
سلام منم که اوستای قالبهای جوملا هستم یه پی دی اف میخام واسه بچه ها اگه داشتین بدین ها

جدیدترین ارسال ها

بالا