آموزش قدم به قدم ساخت Video SeekBar

m javad

کاربر متخصص
با وجود مشغله فراوانی که داشتم چون بهتون قول ساخت رو داده بودم این نمونه رو براتون آماده کردم
من ویندوزم 7 هست، پس ولوم windows media player همون نسخه رو برتون ساختم
طوری کدها رو قرار دادم که هرجای صفحه قرار میدید کار بکنه
امیدوارم به دردتون بخوره

پیوست ها

• MMBvol.zip
    45.2 کیلوبایت · بازدیدها: 125

sirooss

New Member
دست شما درد نکنه ولی امکان دانلو د فایل وجود نداره
چون یوزر و پس می خواد که باوارد کردنش دوباره وارد همونجا می شه
درضمن تکلیف امثال من چیه که سوال زیاد داریم یعنی دیگه بی خیال سوال کردن بشیم؟
متشکر [email protected]

sirooss

New Member
ببخشید تونستم که دانلودش کنم ولی فایلی که گذاشتید احتملا ناقص چون اجرا نمی شه

m javad

کاربر متخصص
من فایل رو دان کردم مشکل نداره ، فایل به درستی کار میده
الان امکان ایمیل رو براتون ندارم،
از دوستان دیگه اگر کسی دانلود کرده ممنون میشم دوباره آپ کنه برای دوستمون
اگر نشد من تا آخر امشب براتون ایمیل میکنم

sirooss

New Member
سلام
پروژه ایمیل شده رو تست کردم باید بگم حرف نداشت بابت تشکر مبلغ 10000 تومان به حساب سایت واریز کردم
شماره پیگیری واریز: 543343
با تشکر از شما [email protected]

m javad

کاربر متخصص
از نظر من نیازی به این کار نبود.
اینجا ، یعنی توی فروم کسی برای پول نمونه برای دیگران نمیزاره
به هر جهت موفق باشید

sirooss

New Member
دوست عزیز نمیخواستم ناراحتتون کنم ولی احساس کردم بعد از این همه سوال که پرسیدم وشما به موقع پاسخ دادید وقتش هست که
یه حرکتی هر چند خیلی نا چیز من در قبال سایت شما انجام بدم
درضمن یه سوال دیگه در ادامه همین مبحث دارم که فعلا خودم دارم روش کار میکنم اگه نشدزحمتش میدم به شما
باتشکر [email protected]

m javad

کاربر متخصص
دوست عزیز نمیخواستم ناراحتتون کنم ولی احساس کردم بعد از این همه سوال که پرسیدم وشما به موقع پاسخ دادید وقتش هست که
یه حرکتی هر چند خیلی نا چیز من در قبال سایت شما انجام بدم
این سایت من نیست، اینجا یه فروم هست و منم مثل شما فقط توی اون عضو هستم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
سلام
پروژه ایمیل شده رو تست کردم باید بگم حرف نداشت بابت تشکر مبلغ 10000 تومان به حساب سایت واریز کردم
شماره پیگیری واریز: 543343
با تشکر از شما [email protected]

با اجازه جناب m javad و تشكر از اينكه در مدتي كه نبودم زحمت پاسخ دادن به سوالات دوستان تو اين مبحث رو كشيدن

دوست عزيز
خوشحالم كه مشكلتون حل شد اما منم مثل جناب m javad عرض ميكنم تو اين انجمن كسي براي پول آموزش نميده . توصيه ميكنم شما هم همين رويه رو در نظر بگيريد و سعي كنيد پاسخ سوالات دوستان رو در ازاي آموزشي كه مي‌بينيد بديد ...

ضمن اينكه بهتره به جناب Majid مدير كل سايت نامه خصوصي بزنيد و جريان واريز وجهتون رو اطلاع بديد

موفق باشيد

sirooss

New Member
با سلام خدمت شما
بسیارخوب با کمال میل فقط این کار مستلزم این که من خودم به سطح قابل قبولی از MMB رسیده باشم که نیاز به کمی زمان داره واین که مشکلاتم یعنی همون سوالاتم پاسخ داده بشه درضمن به مدیر کل سایت هم قبلا ایمیل دادم ودر کم وکیف ماجرا قرار دارند
متشکر [email protected]

برگ درختان سبز در نظر هوشیار هر ورقش دفتریست معرفت کردگار

:rose:

motafavet

New Member
خسته نباشید
کار این دکمه اینه که فایل ویدئو رو پخش کنه و باعث حرکت اتوماتیک توار لغزش سیکبار بشه
حالا من میخوام اگر فیلم پخش شد نوار شروع به حرکت کنه و در غیر اینصورت حرکت نکنه

ep$='Play'
DisplayValue("playinf","ep$")
Show("Video")
VideoPlay("Video")
اگر در آبجکت "ویدئو" فیلم در حال پخش شدن بود آنگاه
ScriptTimer​
("TimerA=sldscript","0")

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
خسته نباشید
کار این دکمه اینه که فایل ویدئو رو پخش کنه و باعث حرکت اتوماتیک توار لغزش سیکبار بشه
حالا من میخوام اگر فیلم پخش شد نوار شروع به حرکت کنه و در غیر اینصورت حرکت نکنه

ep$='Play'
DisplayValue("playinf","ep$")
Show("Video")
VideoPlay("Video")
اگر در آبجکت "ویدئو" فیلم در حال پخش شدن بود آنگاه
ScriptTimer​
("TimerA=sldscript","0")

دوست عزيز
علت استفاده از متغير $ep تو آموزش به اين خاطر بود كه وضعيت پخش فيلم رو در هر لحظه علاوه‌ بر اينكه به كاربر نمايش ميديم در عين حال بتونيم چك كنيم كه آيا فيلم درحال پخش هست يا خير

بنابراين شما ميتونيد با يك شرط چك كنيد كه اگه مثلا 'ep$='Play در اينصورت اسكريپت موردنظر هم اجرا بشه وگرنه اسكريپت متوقف بشه
کد:
[COLOR="Blue"]If [/COLOR](ep$='Play') [COLOR="Blue"]Then
[/COLOR]  ** run some commands
[COLOR="Blue"]Else
[/COLOR]  ** run other commands
[COLOR="Blue"]End
[/COLOR]

motafavet

New Member
دوست عزیز مشکلاتم حل شد ممنون

اما ...

خواهش میکنم فقط یه کار واسم انجام بدید : یه لیست باکس بزارید که هرچی توش لود شد رو رو آبجکت ویدئو لود و اونو پخش کنه

ضمنا اسکریپت نویسی mmb رو در حد شما چطور و از کجا باید یاد گرفت که دیگه اینقدر مزاحم دوستان نشم . دیگه خجالت میکشم از کسی درخواست کمک کنم . با تشکر !!

آخرین ویرایش:

sirooss

New Member
باسلام خدمت شما
از دوستمون که 2 تا سوال آخر رو تو این قسمت مطرح کردن خواهش می کنم ایمیل خودشون رو هم در کنار سوالات دیگه خودشون وارد کنند تا با کاربرای دیگه اشتباه گرفته نشند چون دوست بسیارخوبم m javad به حساب اینکه چند سوال قبل ازشما از طرف من بوده واز اون
جایی که بعد از هر سوالی که در این سایت پرسیده میشه دوستان مدیریت ایمیلی به آدرس ایمیل کاربر می فرستند رواین حساب ایمیل ارسالی برای شما رو به آدرس ایمیل من ارسال کردند
باتشکر [email protected]

m javad

کاربر متخصص
باسلام خدمت شما
از دوستمون که 2 تا سوال آخر رو تو این قسمت مطرح کردن خواهش می کنم ایمیل خودشون رو هم در کنار سوالات دیگه خودشون وارد کنند تا با کاربرای دیگه اشتباه گرفته نشند چون دوست بسیارخوبم m javad به حساب اینکه چند سوال قبل ازشما از طرف من بوده واز اون
جایی که بعد از هر سوالی که در این سایت پرسیده میشه دوستان مدیریت ایمیلی به آدرس ایمیل کاربر می فرستند رواین حساب ایمیل ارسالی برای شما رو به آدرس ایمیل من ارسال کردند
باتشکر [email protected]
من تا اونجایی که میدونم این توانایی رو دارم که دوستان و از روی نام کاربریشون تشخیص بدم:)

فکرم نمیکنم ایمیلی رو به جای اینکه برای شخص دیگه ای فرستاده باشم برای شخص دیگه ای فرستاده باشم. !!!!

sirooss

New Member
نه خواهش میکنم اگه جسارت شد ببخشید
سعی میکنیم دیگه تکرارنشه

motafavet

New Member

اما ...

خواهش میکنم فقط یه کار واسم انجام بدید : یه لیست باکس بزارید که هرچی توش لود شد رو رو آبجکت ویدئو لود و اونو پخش کنه

ضمنا اسکریپت نویسی mmb رو در حد شما چطور و از کجا باید یاد گرفت که دیگه اینقدر مزاحم دوستان نشم . دیگه خجالت میکشم از کسی درخواست کمک کنم . با تشکر !!

خیلی عذر می خوام اما خواهشا مشکل منو حل کنید ! :-?:sad:

evil_gates

اين نيز بگذرد ...

اما ...

دوست عزيز
براي انجام منظورتون ابتدا بايد فايل موردنظر رو در ليست باكس فراخواني كنيد:
کد:
[COLOR=Navy][B]OpenFile[/B][/COLOR]("MPEG Files (*.mpg)|*.mpg|All Files|*.*||","*.mpg")
file$ = [COLOR=Blue]CBK_OpenDir[/COLOR] + [COLOR=Blue]CBK_OpenFile[/COLOR]
[B][COLOR=Navy]ListBoxAddItem[/COLOR][/B]("FilmList","file$")
و در ليست باكستون هم تو تب On Selection دستوري بنويسيد كه آيتم انتخاب شده رو تو متغير رشته‌اي بريزه
کد:
[B][COLOR=Navy]ListBoxGetSelectedItems[/COLOR][/B]("FilmList","Items$,ItemsNum$,#,NumItems")
videopath$ = [COLOR=Blue]GetArrayItem[/COLOR](Items$,[COLOR=DarkRed]'#'[/COLOR],1)
حالا ميتونيد مقدار متغير $videopath رو با كليد پخش اجرا كنيد يا در ادامه همون دستورات ليست باكس دستور پخش رو صادر كنيد:
کد:
[B][COLOR=Navy]VideoLoad[/COLOR][/B]("Video","videopath$")
[B][COLOR=Navy]VideoPlay[/COLOR][/B]("Video")

در مورد اينكه چطوري و از كجا ياد بگيريد. اين تالار پر از آموزش‌ها و مطالب مفيد براي يادگيري هست. زكات علم به آموختنش به ديگران هست. مطمئن باشيد همه دوستاني كه به سوالات پاسخ ميدن از اينكه سوالات شما زياد باشه ناراحت نميشن كه تصور كنيد مزاحم شديد.

فقط لطفا قبل از مطرح‌كردن سوال جستجو كنيد و اگه به نتيجه مطلوب نرسيديد طبق قوانين انجمن سوالتون رو مطرح كنيد

موفق باشيد

آخرین ویرایش:

motafavet

New Member
ممنون از پاسخت !

اما دوست عزیز بنده موفق نشدم لطفا زحمتی بکش و فایلشو قرار بده . در ضمن با این دستور فقط یک انتخاب میشه کرد ،

لطفا طوری کد نویسی کن که بشه چند فایل و همینطور پلی لیست ( فرضا m3u.* ) رو هم باز کنه و در لیست باکس قرار بده .

یکی از بچه ها یه پلیر آماده کرده و تو انجمن قرار داده ولی هر چی نگاه کدهاش میکنم چیزی دستگیرم نمیشه .

پیوست ها

• Player.zip
    666.1 کیلوبایت · بازدیدها: 73

جدیدترین ارسال ها

بالا