آموزش قدم به قدم آپادانا

NAVID-DIN

New Member
بله ديدم خواستم ازش استفاده كنم ولي مشكل داره
دستوراتي كه توي اون نمونه داده رو تو فرم ديگه ميزارم اصلا شناسايي نميكنه

NAVID-DIN

New Member
دوستان كارم تو اين مرحله گير كرده هر كاري به فكرم ميرسيد كردم ، اگه كسي اطلاعتي داره لطفا در اختيارم بذاره
مرسي

+Mohammad+

Well-Known Member
دستوراتي كه توي اون نمونه داده رو تو فرم ديگه ميزارم اصلا شناسايي نميكنه
به خاطر این که مشخصات اون پروژه با پروژه ی شما متفاوت هستش ... شما باید از روی اون دستورات نگاه کنید و مطابق نیاز خودتون کد مربوط رو بنویسید.. نه این کدهای اون رو کپی کنید!!!

NAVID-DIN

New Member
دوستان عزيزم ميدونم مشخصات شي ها با هم فرق ميكنه مشكلمو تو دوتا عكس زير نشون دادم اول پروژه خوده آپاداناس دومي چيزيه كه من نوشتم
ميخواستم دستور سلكت آيتم رو براي ليست باكسم قرار بدم كه خطا گرفت
دقيقا همون دستوري كه تو آپادانا نوشته
APADANA SAMPLE.JPG
my project.JPG

+Mohammad+

Well-Known Member
دوست عزیز ، این "ItemSelect" دستور نیست ... یه نخ هستش ...
شما باید این نخ رو توی پروژه خودتون هم این نخ رو ایجاد کنید ...
برای ایجاد کردن نخ از منوی Project روی گزینه ی Threads کلیک کنید...
توی پنجره ای که باز میشه روی Functions کلیک کنید...
روی Add Function کلیک می کنید و در پنجره ی باز شده یه اسم ( مثلا ItemSelect ) بهش می دید و OK رو می زنید...
می بینید که به لیست اضافه شده ... روی اون دابل کلیک می کنید و کد های خودتون رو می نویسید ...

البته شما باید کدهای پروژه ی خود آپادانا رو با کمی دستکاری اینجا پیاده کنید ..
برای ویرایش یا دیدن کد نخ ها هم می تونید همین مسیر رو برید و از لیست روی نخ مورد نظرتون دابل کلیک کنید.

ایام به کام - موفق باشید.

MehrPhar

New Member
TextBox ها تو Apadana قابلیت تایپ فارسی دارن ولی گویا Right to Left نمیشن ... یه گزینه تو Optionsـشون هست تحت عنوان BiDi Mode ... ولی اونم درست کار نمیکنه گویا ... راحی هست که TextBox ها برای متن فارسی RightToLeft بشن ؟

و چرا این کد که کد جستجوی یکی از Sample های آپاداناست که مربوط به دیتا بیس SQlite هست،کار نمیکنه ؟ میتونید خود Sample رو بین Sample های آپادانا پیدا کنید و امتحان کنید.

[CPPS]$sql = "SELECT * FROM ab WHERE \qname\q LIKE \q%"+$search+"%\q"
DBSQL($sql)
#r = DBCount()
If (#r>0) then
$r = dbresult(1,1)
#t = ListBoxItemCount("List")
For (#i=1,#t)
$s = ListBoxGetItem("List",#i)
#p = pos(".",$s,1)-1
$s = copy($s,1,#p)
If ($s=$r) then
Obj("list","MainMenu").Select(#i)
Return
End
End
End

[/CPPS]

راستی متوجه شدم که گویا تابع DBGenerate هم درست کار نمیکنه و نمیتونه دیتا بیس سالم بسازه ... مطمئن نیستم ولی چندبار که امتحان کردم با Query های مختلف متاسفانه موفق نشدم.

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
TextBox ها تو Apadana قابلیت تایپ فارسی دارن ولی گویا Right to Left نمیشن ... یه گزینه تو Optionsـشون هست تحت عنوان BiDi Mode ... ولی اونم درست کار نمیکنه گویا ... راحی هست که TextBox ها برای متن فارسی RightToLeft بشن ؟

باگ عجیبی بود. آپادانا 1 کلا باگ زیاد داره. با کد نویسی هم راست به چپ نشد این عجیب تر بود. تنها راهش استفاده از پلاگینهای نظیر Useful Objects و از این جور پلاگین هاست.

MehrPhar

New Member
جاوید جان ... خودت اون قطعه کدی که تو Sample دیتابیس هست امتحان کردی تا حالا ؟
به نظرت چرا جواب نمیده ؟

MehrPhar

New Member
کدوم قطعه کد؟ Sample دیتابیس درست کار میکنه امتحان کردم. کدوم قسمتش ایراد داره؟

همون قطعه کدی که تو پست قبلیم گذاشتم ... مال قسمت سرچه که عملی رو انجام نمیده ... لطف بزرگی کردی اگه راهنمایی کنی که اشکال از کجاس

این قطعه کد :

[CPPS]$sql = "SELECT * FROM ab WHERE \qname\q LIKE \q%"+$search+"%\q"
DBSQL($sql)
#r = DBCount()
If (#r>0) then
{found}
$r = dbresult(1,1)
#t = ListBoxItemCount("List")
For (#i=1,#t)
$s = ListBoxGetItem("List",#i)
#p = pos(".",$s,1)-1
$s = copy($s,1,#p)
If ($s=$r) then
{select it!}
Obj("list","addressbook").Select(#i)
Return
End
End
End[/CPPS]

تو اون Sample یه TextBox هست که متغیرش میشه همین search$ ... گویا با این قطعه کد قراره id مربوط به سطری که عبارت مورد جستجو تو یکی از ستون هاش قرار داره ، پیدا بشه و همین id با id های داخل ListBox انطباق داده بشه و آیتم مربوطه به این id داخل ListBox به حالت Select دربیاد که در نتیجه Function مربوط به ItemSelect اجرا میشه و اطلاعات اون سطر مورد نظر از دیتابیس فراخوانی میشه و توسط کدهای Function از پیش تعریف شده ItemSelect داخل TextBox ها نمایش داده بشه.
در صورتی که این اتفاق نمیفته

من به خود Query مشکوم چون مثلاً این Query که در بخش دیگه همین Sample داره درست کار میکنه، شباهتی به این Query که تو قسمت Search هست، نداره !
این Query که در تابع ItemSelect هست :

[CPPS] $sql = "SELECT * FROM ab WHERE id="+$id
DBSQL($sql)[/CPPS]

آخرین ویرایش:

MehrPhar

New Member
یه سوال !

Apadana امکان برقراری ارتباط با پرینتر رو داره ؟ چطوری میشه یه صفحه آماده کرد و برای پرینت به پرینتر ارسال کرد ؟ برای این کار Sample یا نمونه سورس وجود داره ؟
ممنون

JavidX

Apadana Developer
یه سوال !

Apadana امکان برقراری ارتباط با پرینتر رو داره ؟ چطوری میشه یه صفحه آماده کرد و برای پرینت به پرینتر ارسال کرد ؟ برای این کار Sample یا نمونه سورس وجود داره ؟
ممنون
تنها ارتباطش با پرینتر از طریق شیء Browser هست. اما به نظرم احتمال قوی باید پلاگین برای این کارا باشه. توی تالار MMB بگردید پلاگین مناسب پیدا میکنید.

MehrPhar

New Member
جاوید جان با عرض معذرت بابت این همه سوال که فقط من یه نفر درباره آپادانا ازت پرسیدم ... میخواستم یه راهنمایی کنی که چطوری میشه با آپادانا یه فایل متنی چند خطی درست کرد ؟
ببین،دستور FileSave رو که داریم، حالا یه Variable میخوایم که چند خطی باشه ... میخوام از این دستور برای ایجاد یه فایل mht استفاده کنم برای ارسال به پرینتر ...
الان مسئله اینه که چطوری میشه یه متغیر با چند خط متن داشت که بدیم به FileSave تا به صورت یه فایل mht سیوش کنه
بی نهایت ممنون

آخرین ویرایش:

JavidX

Apadana Developer
جاوید جان با عرض معذرت بابت این همه سوال که فقط من یه نفر درباره آپادانا ازت پرسیدم ... میخواستم یه راهنمایی کنی که چطوری میشه با آپادانا یه فایل متنی چند خطی درست کرد ؟
ببین،دستور FileSave رو که داریم، حالا یه Variable میخوایم که چند خطی باشه ... میخوام از این دستور برای ایجاد یه فایل mht استفاده کنم برای ارسال به پرینتر ...
الان مسئله اینه که چطوری میشه یه متغیر با چند خط متن داشت که بدیم به FileSave تا به صورت یه فایل mht سیوش کنه
بی نهایت ممنون
اختیار دارید.

با \br میره خط بعدی توی یه رشته. مثال:
کد:
$str="Line 1\brLine 2"

MehrPhar

New Member
جاوید جان ممنون بابت توجه و راهنماییت ...

یه سوال دیگه ... تو آپادانا تابعی داریم که شماره فریم کنونی فلش در حال اجرا رو برگردونه ؟
میخوام بدمش به یه تایمر که هر چند ثانیه یه بار فریم فلش در حال اجرا رو برگردونه (یعنی مثل یه ایونت چکش کنه) و فلش که از فریم خاصی رد شد یه کد رو اجرا کنه

بازم ممنون

JavidX

Apadana Developer
جاوید جان ممنون بابت توجه و راهنماییت ...

یه سوال دیگه ... تو آپادانا تابعی داریم که شماره فریم کنونی فلش در حال اجرا رو برگردونه ؟
میخوام بدمش به یه تایمر که هر چند ثانیه یه بار فریم فلش در حال اجرا رو برگردونه (یعنی مثل یه ایونت چکش کنه) و فلش که از فریم خاصی رد شد یه کد رو اجرا کنه

بازم ممنون

نه متاسفانه فقط میشه شماره فریم رو تغییر داد و نمیشه فهمید. این کاری که میخوای انجام بدی فقط موقعی امکان پذیره که سورس اون فایل فلش رو داشته باشی و با FS Command این کارو بکنی.

MehrPhar

New Member
ممنون جاوید جان

ممکنه یه مثال کوچیک بزنی که مثلا این کار با FS Command چطوری امکان پذیره ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا