آموزش طراحی نیترس روم - الوعده وفا

mostafa_az

Well-Known Member
به نام خدا

سلام بر دوستان عزیز C4D کار . اینم اون آموزشی که قولش رو بهتون داده بودم . ( یه آموزش سفارشی برای معذرت خواهی از یه نفر ) .
فقط یه چیزی بگم این طراحی واقعا به شکلی ابتدایی انجام شده و حتما مورد تمسخر حرفه ای ها قرار میگیره . از دوستان حرفه ای تر خواهش میکنم هر مرحله از کار من که مشکل داشت رو توضیح کامل بدن .
خوب , برای این کار شما اول از همه باید یه sky و یه floor به طرحتون اضافه کنین .

no.jpg

حالا میتونین به لایه floor یه متریال با حالت رفلکشن نسبت بدین .

خوب , حالا میرسیم به طراحی نیترس ها . برای اینکار یه آبجکت capsule ایجاد کنین , رنگ دلخواهتون رو بهش بدین و تنظیمات اون رو مثل شکل انجام بدین :

no1.jpg

no2.jpg

no3.jpg

یه چیزی بگم . این قسمت های segment که تو تنظیمات تمام اشکال دایره شکل هست هر چی بالاتر باشه کیفیت دایره رو بهتر و رندر رو طولانی تر میکنه . من هر جا گذاشتم 100 خوبه ولی اگه رندرش برای شما طول کشید اونا رو بزارین رو 50 . یعنی تمام segment های طرح رو نصف کنین . مثلا الان تو آبجکت بالا سه تا segment دارین که اگه خواستین کمش کنین باید همشون رو نصف کنین . دوتای اول بشه 50 و یکی سوم بشه 25 تا رندرتون بهتر بشه . تو اشکال بعدی هم ممکنه segment باشه که من الان یادم نیست تو کدوماش هست . البته جاهایی که 1 هستش رو دیگه نیم نکنین .

حالا یه آبجکت tube هم به طرح اضافه کنین , مکانش تو ابزارها زیر همون capsule هستش که به طرح اضافه کردین . رنگ اون رو بهش نسبت بدین و تنظیمات اون رو مثل زیر انجام بدین :

no4.jpg

no5.jpg

حالا این دو تا آبجکت رو درون یه Null Object قرار بدین . چون منوهای من با شما فرق داره اون رو میتونین تو منوی Object پیدا کنین :

no6.jpg

حالا میرسیم به مرحله نوشته هایی که باید رو طرح بزارین . این روش رو میشه با استفاده از texture خیلی راحت انجام داد . ولی چون من بلد نیستم به این روشی که میگم انجام میدم .

یه آبجکت text به طرح اضافه کنین و توی اون بنویسین نیترس و تنظیمات اون رو مثل شکل ها انجام بدین :

no7.jpg

no8.jpg

no9.jpg

حالا این متن رو داخل یه Extrude nurbs قرار بدین که تنظیمات زیر رو داشته باشه :

no22.jpg

no14.jpg

no15.jpg

حالا یه متریال سفید رنگ به Extrude nurbs بدین .

حالا برای دادن قوس به این متن نیاز به یه Wrap دارین که باید اون رو داخل یه Extrude nurbs قرار بدین :

no16.jpg

no17.jpg

no18.jpg

اینم تنظیمات Extrude nurbs اون :

no23.jpg

حالا اون Extrude nurbs که توش متنتون هستش رو داخل این Extrude nurbs که warp رو توش دارین درگ کنین . مال متن زیر خود لایه warp باشه .

حالا این Extrude nurbs رو که توش لایه warp و Extrude nurbs متن قرار داره رو داخل Null Object درگ کنین .

خوب , تا اینجا ترتیب لایه های کار باید به شکل زیر باشه :

no19.jpg

حالا شما یه دونه از این کپسول ها رو ایجاد کردین . کاری که باید بکنین اینه که با نگه داشتن کلید کنترل و درگ کردن لایه Null Object از این کپسول ها کپی بگیرین و اونا رو توی طرحتون بچینین . اگه نتونستین این کار رو بکنین بی خایال شین و فعلا با همین یه کپسول ادامه بدیم .

خوب رسیدیم به تنظیمات قسمت رندر .

الان کار شما تموم هست و میتونین رندر بگیرین , اما اگه میخواین رندر جالبی داشته باشین تنظیمات زیر رو انجام بدین :

من تنظیمات زیر رو برای این قسمت در نظر گرفتم . البته دلتون بسوزه . اینا با سیستم من راحت میکشه ولی اگه دیدین براتون بیشتر از یکی دو ساعت طول میکشید رندرش , قسمت 800 رو بزارین رو 300 تا یکم بهتر شه .

no20.jpg

no21.jpg

خوب . حالا رندر بگیرین . شما میتونین برای قشنگی طرحتون از متن های بیشتری کمک بگیرین .

امیدوارم خوشتون اومده باشه . کم و کسری داشت سوال کنین . در خدمتم .

اینم تصویر نهایی بدون تنظیمات رندر :

no24.jpg

مخلصیم
مصطفی

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
چه عجب بالاخره یه نفر به قول خودش وفا کرد تو این انجمن!
297.gif

مصطفی ممنون بابت آموزش و زحمتی که کشیدی ...
272.gif

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
دستت درد نکنه مصطفی.خسته شدی نه؟؟؟:)
ولی واقعا جالب بود.بازم از این کارا بکن

S.H.R.M.K

Well-Known Member
این طرحو با استفاده از آموزش استاد مصطفی زدم یه نظری بهش بدید لطفا.:)
راستی مصطفی من با این رندر مشکل دارم یعنی اون تنظیماتی که توی عکس گزاشتی رو مال من نداره(ورژن 9.1) یکم در مورد رندر بیشتر توضیح بده لطفا.
بازم Tnx

پیوست ها

• Nitros.jpg
    Nitros.jpg
    128 کیلوبایت · بازدیدها: 17

S4DEGH

Well-Known Member
مصطفي دستت درد نكنه ! با اين آموزشت باعث شدي من برم تو كاره اين برنامه ببينم چيه !؟
arms.gif

mostafa_az

Well-Known Member
حمیدرضا کارت خوب شده . آفرین . اون متریال floor رو هم بزار بینیم بچه .
آقا اون تنظیمات رندر رو هم که از ورژن 7.1 داره که . عکس بزار ببینم مشکلت کجاست .

بقیه هم طرح بزارن ببینیم چیکار کردن .

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

مصطفی منم امروز با آموزش تمرین کردم منتها نمیدونمfloor رو چی بذارم که مثل طرح تو و حمیدرضا خوب دربیاد.
254.gif

راستی مرجعی واسه دانلود متریال سراغ ندارین؟

mostafa_az

Well-Known Member
ببین یه متریال بهت میدم سارا که تو آموزش بالا من برای سه رنگی که دارم از همین استفاده کرده . اصلا یکی از متریال های کلیدی من همینه :

[ لینک دانلود متریال ]

مخلصیم
مصطفی

mostafa_az

Well-Known Member
راستی جدنی مرجع برای دانلود متریال سراغ نداری ؟
یه مرجع خوب هست که . اده دفتی !!! :lol:

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

مصطفی تو هم با این لینک گذاشتنت!!!
296.gif

کار نمیکنه که!! اگه میتونی یه جا دیگه آپ کن.

در مورد مرجع متریال هم کجا بهتر از GP!!! منظورت همین بود دیگه آره؟!
272.gif

mostafa_az

Well-Known Member
GP که آره .
این لینک هم ظاهرا با FireFox مشکل داره . با IE امتحان کردم درسته .

مخلصیم
مصطفی

GFX Master

پس مگه منظورت تو همون Gp نبود؟ اگه جای دیگه ای سراغ داری بگو ها!

mostafa_az

Well-Known Member
بابا میگم که آره همون Gp رو میگفتم .
فایل رو گرفتی یا نه ؟

مخلصیم
مصطفی

f_mostafa_f

Active Member
میخواستم تشکر کنم....

این اولین چیزی بود که با c4d کار کردم...

خیلی حال کردم باهاش...

منو که به این برنامه خیلی علاقه مند کرد و خیلی چیزا هم از این برنامه دستگیرم شد...

بازم ممنونتم رفیق...

GFX Master

مصطفی این که همش 1 دونه متریال بود
32.gif

من گفتم الان اونجوری که تو گفتی کلی متریال توش هست!

GFX Master

توفان جان اونا رو گرفتم که تو سایت خودت بوده منتها اینو که مصطفی گذاشته گفته بود که خیلی متریال خوبیه گفتم شاید بیشتر از 1 دونه باشه

در هر صورت ممنون از یادآوریت

ToFaN

Well-Known Member
sara_is_nice_girl گفت:
توفان جان اونا رو گرفتم که تو سایت خودت بوده منتها اینو که مصطفی گذاشته گفته بود که خیلی متریال خوبیه گفتم شاید بیشتر از 1 دونه باشه

در هر صورت ممنون از یادآوریت
استفاده از متریال های آماده به نظر من کاره اشتباهیه باید ادم خودش بشینه متریال درست کنه که اگه بعد ها احتیاج به یه متریال داشتی خودت بتونی درست کنی
دنیای متریال هم دنیای داره :)

GFX Master

آره اتفاقا عصری مشغول همین کار بودم. داشتم از روی متریالی که مصطفی داده بود یدونه میساختم. یکی هم ساختم بدک نشد.
40.gif

ToFaN

Well-Known Member

جدیدترین ارسال ها

بالا