آموزش | طراحی‌ یک درخت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Parham

Well-Known Member
تاحالا شده بخواین یک درخت طراحی‌ کنید ؟ شاید هم فکر کردید که ایجاد کردن این تصویر ها سخت هستش ، در این آموزش سعی‌ شده با یک زبان ساده به شما آموزش داده بشه که چجوری با ساده ترین کار ها یک درخت با جزیات آن را ایجاد کنید ... در این آموزش شما با استفاده از Brush ها در این برنامه توانایی‌ ایجاد تصویری مانند تصویر بالا را پیدا خواهید کرد. شما میتوانید از Brush های مختلفی‌ برای ایجاد تنه درخت استفاده کنید و آزادانه آن را تغییر بدید ، من در اینجا برای راحتی‌ کار شما از یک Brush که مخصوص ایجاد درخت هستش استفاده کردم ، همچنین این فایل را برای شما آپلود کردم که بتونید به راحتی‌ کارهای خودتون را با استفاده از این Brush به راحتی‌ ایجاد کنید. پس برای دریافت فایل این Brush اینجا کلیک کنید.
* در ضمن من برای اینکه حجم صفحه زیاد نشه و دوستانی‌ که سرعت کمتری دارند سعی‌ کردم که در این صفحه عکس های کوچکتر قرار بدم و شما عزیزان با کلیک کردن بر روی این عکس ها میتونید به تصویر های اصلی‌ که توضیحات بر روی آنها داده شده است مراجعه کنید.

tree01_tb.jpg

در قسمت اول شما پس از دریافت و نصب Brush که من در بالا برای شما قرار دادم یکی‌ از درخت های موجود در این Brush را انتخاب کنید. و سپس در یک لایه جدید با رنگ پیشنهادی 57270F# یک تنه درخت ایجاد کنید ...

در مرحله بعد ، یک لایه ایجاد کنید و این لایه را به زیر لایه قبلی‌ یعنی‌ لایه ای که در آن تنه درخت را ایجاد کردید ببرید ، از این لایه جدید برای ایجاد سایه برگ های درخت استفاده می‌کنیم ، حال رنگ را به یک سبز تیره که به پیشنهاد من 173403# هستش تغییر بدید ،حال از یکی‌ از برگ هایی‌ که در همین Brush هست استفاده کنید ، سپس برای تنظیم کردن و استفاده از این Brush ها شما نیاز به ایجاد کمی‌ تغییر دارید که من برای شما 2 تنظیم مختلف را ایجاد کردم که میتوانید آنها را استفاده کنید .

تنظیم اول | تنظیم دوم

پس از اینکه این تغییرات را بر روی کار Brush خود ایجاد کردید، بر روی عکس بالا کلیک کنید و با توجه به مسیر هایی‌ که برای شما رسم کردم قسمت شاخه های درخت را با استفاده از این براش پر کنید

دوباره یک لایه جدید ایجاد کنید با این تفاوت که این لایه در همان بالای لایه ای که تنه درخت را ایجاد کردید باقی‌ بگذارید، از این لایه برای ایجاد برگهایی‌ که رنگ متوسطی‌ دارند استفاده می‌کنیم ، مقدار رنگ را بر روی 245106# و 337507# در جاهای مختلف کار تغییر بدید و این تنظیمات را برای براش خود در این مرحله ایجاد کنید . حال دوباره بر روی تصویر بالا کلیک کنید تا با نحوه براش زدن در جهتی‌ که برای شما نشان دادم آشنا شوید .

حال دوباره یک لایه جدید ایجاد کنید و آنرا در بالای همه لایه ها قرار بدید ، با همان تنظیمات قبلی‌ رنگ را تیره تر از قبل کنید که در اینجا من از رنگ های 254C05# و 1C4005# استفاده کردم . همچنین من مقدار Scattering را در تنظیمات براش که در مرحله قبل بود به کمترین حد خود تغییر دادم.
پس از اینکه با براش در این لایه کار کردید دوباره یک لایه در بالای آن ایجاد کنید و این بار از رنگ تیره تر استفاده کنید ، مثلا از 1B3C05# و 152D05# و دوباره با توجه به عکس بالا - کلیک کردن بر روی عکس بالا ! - نقاطی‌ که براش میزنید را ببینید.

حالا ! نوبت میرسه به مقداری ایجاد برگ با رنگ های روشن تر بر روی لایه های زیرین ، برای اینکار دوباره یک لایه جدید ایجاد کنید و با استفاده از همان تنظیمات قبلی‌ و تغییر مقدار رنگ به رنگ های روشنتر مثل #34710C و #479F0C در مسیری که در شکل بالا نشان دادم براش بزنید ...

- خوب خسته نباشید ! تا اینجا ایجاد برگ ها تمام شد ، شاید در اول کار برای شما سخت باشه و اون چیزی که فکر می‌کنید نشه ... اما این آموزش به شما این کمک را می‌کند که با نحوه صحیح براش زدن آشنا شوید ...

پس از اینکه برگ ها را ایجاد کردیم میریم سراغ لایه ای که در آن تنه درخت وجود دارد ... میتوانید با استفاده از فیلترهای موجود در برنامه مقداری بافت به درخت بدهید ... مثلا در این کار من ابتدا کمی‌ Noise دادم - Filter > Noise > Add Noise - و سپس از motion blur استفاده کردم - Filter > Blur > Moition Blur - ، پس از این کار برای طبیعی‌ جلوه کردن تنه درخت شما باید مقداری سایه در لبه درخت ایجاد کنید که این کار هم به سادگی‌ با استفاده از ابزار Burn Tool از نوار ابزار شما مکان پذیر است ، پس از انتخاب این ابزار بر روی شکل بالا کلیک کنید تا قسمت هایی‌ که باید با استفاده از ابزار Burn Tool کار کنید و همچنین تنظیمات این ابزار را ببینید

همچنین در مرحله بعدی مقداری رنگ های روشن برای زیباتر شدن کار در وسط آن ایجاد کنید که برای این کار میتونید از ابزار Dodge Tool برای این کار استفاده کنید، برای مشخص شدن تنظیمات این ابزار و قسمت هایی‌ که باید با این ابزار بر روی تنه درخت کار کنید بر روی عکس بالا کلیک کنید

خسته نباشید ! در این مرحله میتونید به سلیقه خودتون کار های اضافه دیگری که به زیبایی‌ کار شما کمک می‌کند را اعمال کنید ... مثلا در لبه درخت خود و در قسمت برگ ها مقداری برگ با رنگ های مختلف به وسیله همان تنظیمات قبلی‌ و با رنگ های مختلف ایجاد کنید ... شما میتونید همچنین مقداری ابر یا سبزه یا ... برای کار خود ایجاد کنید ... امیدوارم که از این آموزش استفاده کرده باشید و تونسته باشید تصویر های زیبایی‌ ایجاد کنید. برای دیدن تصویر نهایی‌ اینجا را کلیک کنی ...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
پرهام جان مثل همیشه عالی بود

کاش واسه بچه هایی که نمی دونن می گفتی که سبزه ها هم بوسیله براش ایجاد شده و براش رو هم قرار می دادی (البته فکر کنم براش سبزه ها رو خود فتوشاپ داره)

در کل عالی بود ممنون از زحمتی که کشیدی

Parham

Well-Known Member
به هر حال کسی‌ که بتونه با براش کار کنه در این آموزش می‌تونه سبزه هم ایجاد کنه ... در این آموزش هدف اصلی‌ آموزش ساختن درخت بود و محیط هم که ساختنش با توجه به مسائل بالا زیاد سخت نیست ، در ضمن آماده کردن آموزش و تایپ اون و نوشتن مرحله ها مو به مو در حدود 4،5 ساعت وقت گرفت دوست عزیز ... به هر حال امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گرفته باشه ... در ضمن من سعی‌ می‌کنم آموزش هایی‌ را قرار بدم که در هر کدام از اونها تکنیک های مختلف به کار گرفته بشه ... مثلا در این آموزش کسی‌ که می‌خواد کار کنه می‌تونه با براش ها نحوه انتخاب اونها تنظیم کردن آنها و طریقه کار کردن بر روی محیط بوم خود آشنا بشه ...

FashisT

Active Member
البته باید بگم کسایی که میخوان با فتوشاپ یا برنامه های دیگه digital painting کنند اگه طراحی دستی هم بلد باشند خیلی کمکشون میکنه یعنی یکی از واجبات هست!
پرهام جان شروع خوبی هست
(پ.خ: اتفاقا اونم چیزه خوبی هست همون رو شروعش کن)
فعلا

mostafa_az

Well-Known Member
آقايون و خانوما تكمه tanx راه افتاده . از اون استفاده كنين .

مخلصيم
مصطفي

PC man

Active Member
پرهام جان براش رو نمی تونم دانلود کنم.خطا میده! با دانلود منجر هم نمیشه دانلود کرد.اگه ممکنه در یک سرور دیگه آپلودش کن.

اموزش جالبی بود.موفق باشی
با تشکر
صمد

Parham

Well-Known Member
همین الان امتحان کردم مشکلی‌ نداره ... به هر حال روی یک هاست دیگه هم آپلود کردم میتونی‌ از اینجا بگیری ...

پ.ن : امیدوارم که مشکلی‌ نداشته باشی‌ ... اگر باز هم نشد ایمیل خودت را بهم بده که برات ایمیل کنم ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا