آموزش طراحي نمايشگر تعداد بازديدكنندگان در سايت فلش

m_zaidabadi

Member
باسلام خدمت همه دوستان:rose:
مي خوام نحوه ساخت يكنمايشگر تعداد بازديد كننده سايت فلش باAs3.0 براتون بذارم فايل سورس و متن كامل آموزش تو پيوست رو دانلود كنيد

دسته بندي:
ActionScript 3 و php
ملزومات:
Adobe Flash Cs3 يا Cs5
Adobe DreamWeaver يا Php Editor
Wamp Server يا IIS
PhpMyAdmin

قدم اول) ساخت بانك اطلاعاتي
قدم دوم)نوشتن فايل هاي php
قدم سوم)توليد فايل فلش
حالا قدم به قدم اين مراحل را با هم انجام مي دهيم

قدم اول)
ساخت بانك اطلاعاتي
قبل از هر چيز نياز به محيط شبيه ساز اينترنت داريم
براي همين امر ميتوانيد از برنامه IIS خود ويندوز يا برنامه هاي ديگر مثل Wamp استفاده كنيد من در اينجا از Wamp5 استفاده كرده ام
برنامه wamp را اجرا كنيد و مطمئا شويد تمام سرويس هاي آن اجرا شده است.بعد از اجرا آيكون برنامه رو در نوار وضعيت ويندوز ببينيد
ما براي ساختن بانك اطلاعاتي برنامه مون نياز به يه محيط براي طراحي بانك اطلاعاتي داريم
من در اينجا از phpMyAdmin استفاده ميكنم
براي ساختن بانك اطلاعاتي مون توي جعبه متن نام flash_db رو مي نويسيم ودكمه Create را كليك ميكنيم محيط برنامه ما را خود به خود به مرحله بعد ميبرد حالا بايد جدول بانك اطلاعاتي مون رو بسازيم اين بانك شامل يك جدول با نام counter و يك فيلد all_user_visit مي باشد
نام جدول را وارد ميكنيم و جعبه متني روبروي نام جدول عدد 1 را وارد ميكنيم كه به معني تعداد فيلد هاي جدول مي باشد
* براي ساختن جدول از فايل
Create Table.txt كه همراه پرو‍ژه است كمك بگيريد و محتويات
فايل را در قسمت sql منتقل كنيد*
بازدن دكمه go به صفحه مشخصات فيلد هاي جدول ميرويم

در اين مرحله نام فيلد را all_user_visit مي گذاريم و نوع آن را int و طولش را 11 قرار ميدهيم و روي save كليك مي كنيم (توجه داشته باشيد كه حالت not null انتخاب شده باشد)
كار طراحي بانك به پايان رسيده است
براي ورود/نمايش اطلاعات در بانك روي نام جدول كليك كنيد و سپس در پنجره ظاهر شده روي برگه Browse كليك كنيد در پايين صفحه اطلاعات بانك را مي توانيد ببينيد.
يك گام را به درستي برداشتيم حالا به مرحله بعد ميرويم

قدم دوم
)نوشتن فايل هاي php
پوشه برنامه را دانلود كنيد و در localhost كامپيوتر خود كپي كنيد وارد پوشه بشويد و دو فايل add.php و همچنين Read.php را بازكنيد.براي باز كردن فايل ها نيازي به برنامه خاصي نداريد براي راحتي كار من از notepad ويندوز استفاده ميكنم. شما در اين مرحله نيازي به تغيير تمام فايل نداريد فقط جهت اشنايي شما فايل ها را بررسي مي كنيم.
محتويات فايل add.php را مي بينيد اين فايل از سه بخش تشكيل شده است

بخش اول اتصال به بانك و جدول
با دو خط زير نام بانك و نام جدول تعيين مي شود
$databae=’flash_db’
$table=’counter’

بخش دوم يك واحد اضافه شدن به مقدار فيلد جدول و در نهايت نمايش پيغام مناسب بعد از اتمام مراحل كار محتويات فايل
Read.php نيز برهمين اساس است

قدم سوم
)توليد فايل فلش
حالا مي رسيم به قسمت لذت بخش آموزش يعني كار با فلش،خوب فلش رو اجرا كنيد و يك فايل جديد از نوع

فلش ActionScript 3 را انتخاب كنيد و در فايل جديد دو لايه به نام هاي "اكشن" و "بازديدكننده" بسازيد
لايه "اكشن" براي كد نويسي و لايه "بازديدكننده" براي طراحي اشيا برنامه

يك text بروي صفحه بكشيد و دران بنويسيد"آمار بازديدكننده امروز:" و اگر از flash Cs5 استفاده ميكنيد filter متن را glow و blur انرا 25 انتخاب كنيد تا جلوه بهتري هنگام نمايش داشته باشيم
بررويstage نيز يك جعبه متن ديگري با نام 1 txtايجاد كنيد و نوع ان را Dynamic قرار دهيد و فونت انرا به دلخواه
انتخاب كنيد من در اينجا فونت 2Elm را انتخاب كرده ام
خوب حالا روي لايه اكشن كليك كنيد و وارد پنل Action بشويد ما در اين مرحله به دو عنصر در فلش نياز منديم
1)URLRequest
2)URLLoader
در پنل Action لايه اكشن اين عبارات را بنويسيد

PHP:
var fl_add_Loader:URLLoader = new URLLoader();

var fl_add_URLRequest:URLRequest = new URLRequest("add.php");

fl_add_Loader.load(fl_add_URLRequest);

خط اول)
يك عنصر جديد از URLLoader با نام fl_add_Loader ايجاد ميكند
خط دوم ) يك عنصر جديد از URLRequest با نام fl_add_URLRequest ايجاد ميكند و به متغيير مي فهماند
كه بايد فايل add.php را اجرا كند
خط سوم ) در نهايت متغيير باركننده fl_add_Loader متغيير fl_add_URLRequest را كه حامل فايل
add.php است را به فلش فراخواني ميكند
عملكرد) ثبت يك بازديد كننده جديد
توضيح) اين با اجراي اين سه خط فايل add.php باز ميشود و دستوراتش اجرا ميشود كه در نهايت يك واحد به
مقدار فيلد بانك ما اضافه مي شود كه همان ثبت بازديدكننده جديد مي باشد
در ادامه كدهاي بالا اين عبارات را نيز اضافه كنيد
PHP:
  var fl_TextLoader:URLLoader = new URLLoader(); 
 var fl_TextURLRequest:URLRequest = new URLRequest("Read.php"); 
 fl_TextLoader.addEventListener(Event.COMPLETE, fl_CompleteHandler); 
//============================================  
   function fl_CompleteHandler(event:Event):void{ 
 var textData:String = new String(fl_TextLoader.data); 
 Object(root).txt1.text=textData.substr(16,9);
    if(Object(root).txt1.text=="äæíÓ: ãÑÊ")
{
Object(root).txt1.text="sory";
   } 
 } 
 fl_TextLoader.load(fl_TextURLRequest );
اين كدها دقيقا عملكردي همانند كدهاي قبلي دارند با اين تفاوت كه اين بار فايل Read.php اجرا ميشود و در هنگام فراخواني فايل read.php تابع fl_CompleteHandler نيز فراخوانده مي شود و بدين ترتيب وارد اين تكه برنامه مي شود و دستورات آنرا اجرا ميكند اما دستورات تابع fl_CompleteHandler چيست؟

خط اول)
يك متغيير رشته اي با نام textData تعريف ميشود كه مقدار اين رشته با مقدار متغيير fl_TextLoader
پر مي شود كه همان مقدار برگشتي از بانك اطلاعاتي ماست كه تعداد بازديدكننده را مشخص مي كند
خط دوم) مقدارtextData را به جعبه متن txt1 كه روي صفحه است مي دهد استفاده از تابع substr() براي
حذف كاركتر هاي اضافه است
خط سوم)يك دستورif براي بررسي مقدار برگشتي از بانك در مواقعي كه اطلاعات نادرست است
خط چهارم)نمايش عبارت دلخواه در مواقعي كه شرط if برقرار باشد
خط 5و6) بستن آكولاد هاي دستور if و function
خط هفتم)بارگذاري فايل Read.php
عملكرد) نمايش تعداد بازديدكننده
توضيح)با اين دستورات اطلاعات فايل read.php كه تعداد بازديدكننده است به جعبه متنtxt1 داده مي شود
حالا يك خروجي htmlبا نام index.html از فايل فلش خود بگيريد و فايل رو از مرورگر اينترنتي خود اجرا كنيد در نهايت بايد پرو‍ژ هاي شبيه به شكل داشته باشيد كه با هربار ورود به برنامه و يا زدن دكمه refresh يك مقدار به مقدار عدد نمايش داده شده اضافه شود
به همين راحتي صاحب يك نمايشگر تعداد بازديد كنندگان سايت تمام فلش شديد حالا مي تونيد تو هر سايتي كه مي سازيد اين برنامه رو هم اضافه كنيد
درنهايت خوشحال ميشوم از تمامي دوستانم كه در كامل تر شدن اين برنامه قدمي بردارند

:green: دانلودفايل سورس و متن كامل آموزش به همراه تصاوير:green:

نويسنده: مرتضي زيدآبادي
ايميل:[email protected]
ومن ا... توفيق

آخرین ویرایش:

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

با تشکر از آموزش شما . فقط لطف کنید متنی که کپی میکنید فونتش رو در انجمن تغییر بدید تا اینجوری در هم ورهم نباشه

موفق باشید

++Hadi++

Active Member
دوست عزیز
خیلی ممنون از لطف شما ... شما هم جزو خبرگان فلش معرفی می شوید ...
آونگ جان ایشون هم درخواست این سمت رو داده بودند و برای این منظور ، این آموزش رو دادند .لطفا رسیدگی کنید ...ممنون...

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

بعلت یه سری گرفتاری نتونستم به این تاپیک رسیدگی کنم . شرمنده

پیوستن ایشون رو به جمع خبرگان تبریک عرض میکنم

فقط m_zaidabadi عزیز من به شما گفته بودم آموزش خودتون رو شروع کنید تا بعد از مدتی به خبرگان ارتقا پیدا کنید ولی از اون روز هیچ پستی

ندادید لطف کنید سریعا به بنده پیام خصوصی دهید

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا