آموزش ساخت userbar براي امضاهاتون ..

mm23_m

New Member
[FONT=&quot]سلام به همه.[/FONT]
[FONT=&quot]توي اين آموزش قصد دارم نحوه ي ساختن [/FONT]User Bar[FONT=&quot] يا همون بنر هاي كوچكي كه توي [/FONT]Forum[FONT=&quot]‌ ها ازش استفاده ميشه كه نمونش رو ميتونيد اين پايين ببينيد رو بهتون آموزش بدم.[/FONT]

[FONT=&quot]يه چند تا از [/FONT][FONT=&quot]كارهاي خودم[/FONT]
[FONT=&quot]براي مثال من از برند [/FONT]Versace [FONT=&quot] خيلي خوشم مياد ..[/FONT]

[FONT=&quot]
image-6638_4B5610D8.jpg

[/FONT] [FONT=&quot]و مايكل خان اسكوفيلد رو هم خيلي دوس دارم..

[/FONT] [FONT=&quot]
image-A099_4B5610D8.jpg

[/FONT] [FONT=&quot]در ضمن بنده خداي [/FONT]PES[FONT=&quot] هستم ..
23.gif

[/FONT] [FONT=&quot]
image-190D_4B5610D8.jpg

[/FONT] [FONT=&quot]و به جناب [/FONT]Playboy [FONT=&quot] هم ارادت خاصي دارم...[/FONT]

image-6C04_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]و خيلي چيزاي ديگه كه شما بهشون علاقه داريد و خلاصه هر چيزي كه باهاش حال ميكنيد رو ميتونيد براش [/FONT]Bar[FONT=&quot] بسازيد و توي اين آموزش انقدر واضح توضيح دادم كه ديگه بعضي جاها دوست داريد فحش بديد بهم..[/FONT]

[FONT=&quot]خوب بريم واسه شروع :[/FONT]
[FONT=&quot]مرحله اول كه يكي از سخت ترين مراحله !! [/FONT]hehe
[FONT=&quot]برنامه ي مورد علاقه خودم يعني [/FONT][FONT=&quot]Adobe Photoshop [/FONT][FONT=&quot] جون رو باز ميكنيم..

[/FONT][FONT=&quot]مرحله دوم[/FONT]
[FONT=&quot]يه فايل جديد باز ميكنيد و تنظيماتش رو مثل عكس زير قرار ميديد.[/FONT]

image-5D90_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]اين اندازه مورد نظر ماست والان اين تصوير رو بايد داشته باشيم[/FONT]

image-88FE_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]مرحله سوم[/FONT]
[FONT=&quot]اگر ميخوايد پس زمينه رو از عكساي ديگه انتخاب كنيد مثل همون [/FONT]PES[FONT=&quot] كه من ساختم و زمينه اش چمن هست عكس مورد نظرتون رو [/FONT]Open[FONT=&quot] كنيد و با ابزار [/FONT]Move Tool[FONT=&quot] يا زدن كليد [/FONT]V [FONT=&quot] بكشيدش و بياريدش توي ي كادر براي تغيير اندازش هم ميتونيد از كليدهاي [/FONT]Ctrl+T[FONT=&quot] استفاده كنيد..[/FONT]
[FONT=&quot]اما اگر ميخوايد پس زمينش رو خودتون درست كنيد..[/FONT]
[FONT=&quot]از جعبه ابزار سمت چپ [/FONT]Gradient Tool[FONT=&quot] رو انتخاب ميكنيد .[/FONT]

[FONT=&quot]اين
image-4AB6_4B5610D8.jpg
[/FONT]Gradient Tool[FONT=&quot] هست.. اگر توي جعبه ابزارتون هست كه انتخابش كنيد .. ولي اگه نيست ..[/FONT]

[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]كليد [/FONT]Alt[FONT=&quot]‌ رو نگه داريد و توي جعبه ابزار روي اين سطل رنگ
image-3493_4B5610D8.jpg
يه كليك كنيد تا [/FONT]Gradient Tool [FONT=&quot] بياد...[/FONT]

[FONT=&quot]حالا وقتي كه انتخابش كرديد در قسمت بالا منوي مربوط به اين ابزار به صورت افقي معلومه از اين منو روي اين قسمت كه مربوط به انتخاب رنگ يه كليك كنيد و تنظيمات رنگ رو انجام بديد[/FONT] [FONT=&quot]براي مثال من سياه به سفيد رو انتخاب كردم[/FONT]
[FONT=&quot]
image-4E31_4B5610D8.jpg
..[/FONT]

[FONT=&quot]حالا يه نقطه روي تصوير انتخاب كنيد و كليك موس رو نگه داريد و موس رو به طرف ديگه ببريد تا هايلايتي كه رنگاش رو انتخاب كرديد ايجاد بشه .. مثل اين[/FONT]

image-1D7A_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]مرحله چهارم[/FONT]

[FONT=&quot]حالا عكسي رو كه مورد نظرتون هست رو [/FONT]Open[FONT=&quot] كنيد و اندازش رو تغيير بديد به هرچي كه ميخوايد ..[/FONT]

[FONT=&quot]واسه اين كار هم از منوي بالا به ترتيب[/FONT] Image/Image Size

[FONT=&quot] عكستون رو بياريد توي تصوير و بازم اگه ميخوايد اندازه يا زاويه اش رو تغيير بديد از كليد ها[/FONT][FONT=&quot]ي ctrl+t [/FONT][FONT=&quot] استفاده كنيد .. من اينجا عكس رو وارد كردم و اندازه و زاويه اش رو هم تغيير دادم[/FONT]

image-C5DE_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]ميتونيد جاي خرگوش رو عوض كنيد.. [/FONT]

[FONT=&quot]مرحله پنجم[/FONT]

[FONT=&quot]نوبت اضافه كردن يه هاله ي نور به تصوير هست..اين كار خيلي راحته.. و باعث قشنگتر شدن كار ميشه ..[/FONT]
[FONT=&quot]براي اين كار به قسمت لايه ها بريد و لايه اول رو انتخاب كنيد...[/FONT]

image-3DBB_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]حالا با يكي از ابزار هاي سلكشن... من ترجيح ميدم كه از اين استفاده كنم يه سلكشن مثل اين يا هر طور ديگه اي دوست داريد روي عكستون درست كنيد[/FONT]
image-3C43_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]حالا كليد هاي ctrl+u [/FONT][FONT=&quot] رو بزنيد و مقدار روشنايي رو با توجه به تصويرتون هر چقدر كه دوست داريد انتخاب كنيد من اينجا مقدار 17 رو انتخاب كردم[/FONT]

image-2B95_4B5610D8.jpg

[FONT=&quot]اينجوري ميشه...[/FONT]

image-D3E0_4B561626.jpg

[FONT=&quot]مرحله ششم[/FONT]
[FONT=&quot]حالا بايد براي تزيين يه سري خط هاي مورب به تصوير اضافه كنيد كه اكثر [/FONT][FONT=&quot]‌ها اين خط ها رو دارن و ميشه گفت بيشترشون توي يه مايه هستن..[/FONT]
[FONT=&quot]براي اين كار..[/FONT]
[FONT=&quot]يه فايل جديد باز كنيد و اندازش رو 6 در 6 پيكسل قرار بديد..[/FONT]
[FONT=&quot]حالا تا اونجا كه جا داره روش زوم كنيد.. ابزار مداد رو انتخاب كنيد و با هر رنگي دوست داريد يه خط كج مثل من بكشيد.... يه كم دقت ميخواد ..[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
image-D7C7_4B561626.jpg

image-DC7A_4B561626.jpg

[FONT=&quot]حالا اين مسير رو طي كنيد .. [/FONT]Edit/Define Pattern/OK. . . ..

[FONT=&quot] اين ابزار رو انتخاب كنيد و از منوي بالا [/FONT]Pattern[FONT=&quot] خودتون رو كه ساختيد انتخاب كنيد ..[/FONT]

image-9237_4B561626.jpg

image-B91C_4B561626.jpg

[FONT=&quot]حالا اين پترن رو روي عكستون بكشيد... اگه فكر ميكنيد خيلي پر رنگه درصدش رو كم كنيد.. مثل من كه 54 و 16 گذاشتم...البته اول بايد درصد رو تعيين كنيد بعد بكشيد.. وگرنه اول بكشيد بعد كم و زياد كنيد تاثيري نداره..[/FONT]
[FONT=&quot]حالا بايد يه عكس مثل من داشته باشيد...[/FONT]

image-0728_4B561626.jpg

[FONT=&quot]و حالا مرحله ي آخر كه اضافه كردن نوشته هست.. كه كاري نداره...[/FONT]
[FONT=&quot]براي نوشته تون بايد از فونت [/FONT]Visitor TT1 BRK [FONT=&quot]استفاده كنيد و نوشتتون هم طبق سليقتون ميتونيد هر جا خواستيد بزاريد اما اصوليش اينه كه سمت راست تصوير باشه..[/FONT]

[FONT=&quot]ابزار نوشتن رو انتخاب كنيد و با سايز 10 پيكسل بنويسيد..[/FONT]
[FONT=&quot]بعد اين كه نوشتتون تموم شد.. اين مسير رو بريد...[/FONT]Layer/Rasterize/Type

[FONT=&quot]حالا دور نوشتتون رو با يه رنگي پر كنيد.. براي اين كار هم بريد به آدرس [/FONT]Edit/Stroke
/ [FONT=&quot]با اندازه ي 1 پيكسل...[/FONT]
[FONT=&quot]همين كار رو براي كل عكس هم انجام بديد يعني لايه اول رو انتخاب كنيد و همين مسير رو بريد تا دور كل عكس يه كادر كشيده بشه..[/FONT]

[FONT=&quot]خوب... آماده شد... حالا [/FONT]Save[FONT=&quot] كنيد ..[/FONT]

image-3F6B_4B561626.jpg

[FONT=&quot]همين.. به همين راحتي...[/FONT]

[FONT=&quot]در ضمن براي ديدن نمونه كارهاي بقيه ميتونيد به سايت [/FONT]http://www.userbars.com[FONT=&quot]‌ بريد كه يه آرشيو بزرگي از تمام [/FONT]Userbar[FONT=&quot] هاست.[/FONT]

[FONT=&quot]شما بنا به سليقه ي خودتون هرچي دوست داشتيد و هر ايده اي كه داشتيد ميتونيد بهش اضافه كنيد..[/FONT]
[FONT=&quot]دوستان عزيز فكر نكنم كه هيچكس با اين توضيحاتي كه دادم مشكلي داشته باشه.. در هر صورت مشكلي بود در خدمتم... [/FONT][email protected]

[FONT=&quot]كوچيك همتون .. محمد موسوي [/FONT][FONT=&quot]
mm23_m

دانلود فونت مورد نياز با لينك مستقيم از پرشين گيگ
دانلود از لينك كمكي رپيدشير

اين هم فايل Pdf اين آموزش با حجم 190 كيلو بايت براي شما دوستان عزيز اميدوارم تونسته باشم چيزي به داشته هاتون اضافه كنم

دانلود آموزش با لينك مستقيم از پرشين گيگ
دانلود از لينك كمكي رپيدشير[/FONT]

scup

Member
ببین...اگه اجازه بدی من این user bar متالیکا رو برداشتم... چون عشقمه..(مخصوصاunforgiven II ) .... از آموزشت هم واقعا ممنونم.... ولی به نظر من ما مجید آنلاینی ها باید یک چیز جدید ابداع کنیم تا همه کفشون ببره....

mm23_m

New Member
ببین...اگه اجازه بدی من این user bar متالیکا رو برداشتم... چون عشقمه..(مخصوصاunforgiven ii ) .... از آموزشت هم واقعا ممنونم.... ولی به نظر من ما مجید آنلاینی ها باید یک چیز جدید ابداع کنیم تا همه کفشون ببره....

بردار آقا نوش جونت ..

خواهش ميكنم عزيز

جدیدترین ارسال ها

بالا