آموزش ساخت پیچک با نرم افزار Ivy Generator

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
[FONT=&quot]سلام [FONT=&quot]چند از دوستان[/FONT][FONT=&quot] در مورد نحوه ساخت پیچک پرسیده بودن و به همین مناسبت این اموزش رو نوشتم.

[/FONT]
[/FONT]​
[FONT=&quot]1- اول از همه [FONT=&quot]نرم افزار [/FONT][FONT=&quot]Ivy Generator[/FONT][FONT=&quot] رو میتونین از (پیوست) دانلود کنین.

[/FONT]
[/FONT]​
[FONT=&quot]2- ورودی و خروجی [FONT=&quot]نرم افزار [/FONT][FONT=&quot]Ivy Generator[/FONT][FONT=&quot] پسوند [/FONT][FONT=&quot]*.obj[/FONT][FONT=&quot] ، پس شکلی که میخواین روی اون پیچک رشد کنه از توی مکس [/FONT][FONT=&quot]“Export”[/FONT][FONT=&quot] میکنیم و[/FONT][FONT=&quot]"gw::OBJ-Exporter (*.OBJ)”[/FONT][FONT=&quot] رو انتخاب میکنیم و تو تنظیمات [/FONT][FONT=&quot]flip yz axi[/FONT][FONT=&quot] رو تیک میزنیم. [/FONT][FONT=&quot](Pic 1)
[/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot]3- نرم افزار [FONT=&quot]Ivy Generator.exe[/FONT][FONT=&quot] رو [/FONT][FONT=&quot]باز میکنیم روی [/FONT][FONT=&quot]“import obj”[/FONT][FONT=&quot] کلیک میکنیم و فایلمون رو باز میکنیم. اگه شیئمون سیاه شده بود رو [/FONT][FONT=&quot]“flip noramls”[/FONT][FONT=&quot] کلیک میکنیم تا پشت و رو بشه.[/FONT][FONT=&quot](Pic 2)

[/FONT]
[/FONT]​
[FONT=&quot]4- کنترل زاویه دید تو [FONT=&quot]“Ivy Generator”[/FONT][FONT=&quot] با [/FONT][FONT=&quot]“3DsMax”[/FONT][FONT=&quot] فرق میکنه و ممکنه شما رو کلی کلافه کنه. با کلیک و درگ موس تو صفحه فقط زاویه دید میچرخه و برای چرخاند زاویه دید حول ابجکت، که توی [/FONT][FONT=&quot]Max[/FONT][FONT=&quot] با ( [/FONT][FONT=&quot]Alt[/FONT][FONT=&quot] + کلیک وسط موس) انجام میشه از ( [/FONT][FONT=&quot]Shift[/FONT][FONT=&quot] + کلیک ودرگ ) استفاده می کنیم. و به جای استفاده از [/FONT][FONT=&quot]“Pan”[/FONT][FONT=&quot] که تو مکس با (کلیک وسط موس ) انجام میشه باید از ([/FONT][FONT=&quot] Ctrl [/FONT][FONT=&quot] + کلیک و درگ ) استفاده کنیم. [/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]
5- با دابل کلیک روی شکل، محل شروع رشد پیچک رو مشخص میکنیم و بعد از انجام تنظیمات رشد پیچک مثل (اندازه پیچک
[FONT=&quot]ivy size[/FONT][FONT=&quot] ) (میزان جازبه [/FONT][FONT=&quot]gravity weight[/FONT][FONT=&quot] ) (میزان چسبندگی پیچک به شئ [/FONT][FONT=&quot]adhesion weight[/FONT][FONT=&quot] ) و ... روی [/FONT][FONT=&quot]grow[/FONT][FONT=&quot] کلیک میکنیم تا پیچک شروع به رشد کنه.[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]6- برای ایجاد شاخه و برگ روی[FONT=&quot]”Birth”[/FONT][FONT=&quot] کلیک میکنیم، اگه اندازه و مقدار شاخه و برگ مناسب نبود ، سه تا پارامتری که داره رو تغییر میدیم و دوباره [/FONT][FONT=&quot]”Birth”[/FONT][FONT=&quot] رو میزنیم.[/FONT][/FONT]​
[FONT=&quot]
7- حالا
[FONT=&quot] ”export boj+mlt”[/FONT][FONT=&quot] رو میزنیم و تو مکس [/FONT][FONT=&quot]import[/FONT][FONT=&quot] میکنیم و تو تنظیمات [/FONT][FONT=&quot]flip yz axi[/FONT][FONT=&quot] رو تیک میزنیم [/FONT][FONT=&quot](Pic 3)[/FONT][FONT=&quot]. و برای رندر با [/FONT][FONT=&quot]vray[/FONT][FONT=&quot] بهتره که متریالاشو عوض کنیم.[/FONT][FONT=&quot](Pic 4)

[/FONT]
[/FONT]​
[FONT=&quot]تمــــــوم شد.

[/FONT]​

پیوست ها

• Pic 1.jpg
    Pic 1.jpg
    45.7 کیلوبایت · بازدیدها: 143
  • Pic 2.jpg
    Pic 2.jpg
    49.4 کیلوبایت · بازدیدها: 112
  • pic 3.jpg
    pic 3.jpg
    55.5 کیلوبایت · بازدیدها: 113
  • Pic 4.jpg
    Pic 4.jpg
    695.1 کیلوبایت · بازدیدها: 174
  • ivy generator.rar
    3 مگایابت · بازدیدها: 705
آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
moz-screenshot.png
moz-screenshot-1.png
خود همین نسخه ی پلاگینشم هست
بدون اکسپورت تو همون محیط مکش انجام میدیم:)

اینطوری که خیلی بهتره.
میتونین لینکشو بزارین؟؟؟

دستتون واقعن درد نکنه لطف کردین
چندتا سوال دیگه هم دارم حتما این کارو رودیدین fisherhouse--louis-kahn
چه طور می شه رنگ این پیچیک ها این قدر خوشمله می شه تکسچر برگهاشو توی این نرافزار عوض کرد.
نرم افزار به صورت دیفالت متریال واسه برگا میزاره ولی باید خودمون متریال vray2side براشون درست کنیم و تکسچراشو عوض کنیم.

ALI_TAKHTI

Active Member
vray scater یه پلاگین هست که به کمک اون جسمی رو روی یک سطح پخش میکنیم. به صورت رندم اینکار رو میکنه و باعث میشه کار طبیعی بشه. ویری پروکسی رو هم ساپورت میکنه که این کمک میکنه ما یک پروکسی بسازیم و با این پلاگین اون رو روی یک سطح پجش کنیم تا رم زیاددرگیر نشه.

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
vray scater آخرین ورژنش که با ویری 2 کار کنه چیه؟ ورژن منظورم هست

راستش من از ویری 1.5 استفاده میکنم. ولی فکر می کنم همین ورژنش که با ویری 1.5 کار کنه با ویری 2 هم کار کنه. نمیکنه؟

میشه vray scater رو توضیح بدی چیه ؟
:rose:

همینطور که دوستمون توضیح دادن ،vrayscatter برای پخش کردن vray proxy روی یک سطح استفاده میشه. برای چمن من یه پروکسی چمن رو مثلا با تعداد 50000 عدد با به صورت تصادفی روی زمین پخش کردم.

sallarmelli

Active Member
بچه ها کسی multtiscatter رو برای مکس 2012 32 بیت نداره ؟

الو .....الو......صدا میاد....... الو.......ارتیاط قطع شد؟.............کسی اونجا هست جواب منو بده.....الو....الو......

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
بچه ها کسی multtiscatter رو برای مکس 2012 32 بیت نداره ؟

الو .....الو......صدا میاد....... الو.......ارتیاط قطع شد؟.............کسی اونجا هست جواب منو بده.....الو....الو......

الو ....... داشتم سرچ می کردم ........ . آخرش تو همین سایت خودمون پیداش کردم :lol:.
لینکشم سالمه

سلام

http://www.mediafire.com/?tqotas2eov41reh

که شامل ورژن های مختلفی هست که عکس فایل هاش رو پیوست کردم
همراش یک آموزش خوب هم هست !

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
آقا می خوام با دایل آپ دانش کنم
دوباره تاکید کنم که 32 بیت برای مکس 2012 هست اگه تایید کنی ok رو بزنم.

نه نزن نزن.
واسه مکس 2012 کرک نداره ولی 2011 ، 32 رو داره. کرک این پلاگینا معمولا یه خورده دیر میان. 2013 کرک 2012 میاد. من که میگم مکس 2011 هم رو سیستمت داشته باش ، واسه کرک باقی پلاگینا مشکل نداری!؟!

جدیدترین ارسال ها

بالا