آموزش ساخت مايتابه (اميدوارم درست شده باشه )

Mah_love

Member
سلام . اين اولين آموزش من براي مجيد آنلايني هاي گله . براي همين اگر اشكالي داشت به بزرگي خودتون ببخشيد . اميدوارم از اين آموزش لذت ببريد .

خوب براي ساخت مايتابه بايد از دايره مايتابه شروع كنيم :
1 . يك صفحه به اندازه دلخواه باز مي كنيد ( من 1024 * 768 رو انتخاب كردم )
2 . يك لايه جديد باز مي كنيد و در اون به وسيله ابزار ellipse tool يك دايره به اندازه دلخواه ترسيم مي كنيد ( من 10 * 10 سانتيمتر رو انتخاب كردم )
001.jpg
002.jpg

3 . كليد ctrl را پايين نگاه داشته بر روي لايه دايره كليك كنيد تا دايره select شود بعد به select / modify / contract رفته و مقدار contract by را 20 قرار مي دهيم . (اين كار براي اندازه لبه مايتابه ماست پس به اندازه دايره ما بستگي دارد )
4. خوب به select رفته و inverse را مي زنيم تا محيط select ما بر عكس شود
005.jpg

و بعد بر روي لايه دايره دابل كليك مي كنيم تا پنجره layer style باز شود و گزينه ها را مانند شكل تنظيم مي كنيم .
006.jpg

007.jpg

008.jpg

010.jpg

009.jpg

5. خوب دوباره به select رفته و inverse را مي زنيم از محيط select شده كپي مي گيريم و در لايه ي جديدي paste مي كنيم . به edit رفته و storke را مي زنيم و مانند شكل زير تنظيم مي كنيم .
011.jpg

خوب صفحه دايره شكل مايتابه تمام شد . شما مي تونيد براي زيبايي بيشتر يك دايره قرمز كوچك در وسط صفحه به عنوان ترموستات بگذاريد .

نوبت به دسته مايتابه ميرسه :
1 . حالا براي ساخت دسته بايد يك لايه جديد باز كنيد . بعد به وسيله ابزار Rounded Rectangle tool يك مستطيل متناسب با صفحه مايتابه درست كنيد (من اندازه 9 * 1.5 رو پيشنهاد مي كنم)
2 . براي ايجاد سوراخ موجود در دسته مايتابه مي تونيد يك مستطيل كوچك ديگر باز هم به وسيله ابزار Rounded rectangle tool در يك لايه جديد با رنگ سفيد درست كنيد و با آن merge كنيد .
012.jpg

3 . حالا بايد لايه دايره بزرگ رو كه پنجره layer style آن را تغيير داديم انتخاب كنيم بعد layer / layer style / copy layer style را انتخاب مي كنيم .
4 . بعد بر روي لايه كليك راست مي كنيم و گزينه paste layer style را انتخاب مي كنيم .
5 . حالا قسمتي رو كه ميخواهيد ارتفاع پيدا كند رو با ابزار select انتخاب مي كنيد .
013.jpg

6 . حالا نوبت اون رسيده كه ارتفاع دسته رو به شكل القا كنيم . براي اين كار به Filter / distort / Pinch رفته و مقدار Amount را برابر -50 قرار مي دهيم .
7 . خوب تقريبا كار ما تمام شد . فقط مي تونيد براي زيبايي بيشتر كار يك مستطيل كوچك درست كنيد و اون رو در محل اتصال دسته به صفحه قرار دهيد و اگر دوست داريد از آموزش نوشته فلزي استفاده كنيد و اون رو به شكل فلز دربياريد .
014.jpg

در پايان فقط بايد بگم كه دقت كنيد لايه دسته در پايين ترين لايه قرار بگيرد بعد لايه فلز ودر بالا لايه هاي صفحه .
015.jpg

اميدوارم موفق و پيروز باشيد

Mah_love

Member
با سلام
با عرض معذرت خدمت دوستان در اولين فرصت انشا الله درستش مي كنم
MAH

ghodrati

Member
اين چيه كه مارو بيچاره كرده تو بعضي صفحات ديگه هم مياد گاهي ؟
با يوزر و پسورد اين سايت هم از رو نميره :evil:

ARTA_ADOBE CO

Active Member
اين اقايون از اون سايت براي فضا استفاده كردن و فايل خودشون را در انجا اپلود كردن ولي فايل share نيست يعني بقيه اجازه استفاده ندارند

taher007

Member
منم دیوونه کرده...
پشیمون شدم از باز کردن این تاپیک!!
قبلا یکی از دوستان توضیح مفصلی داده بود که چطور بشه که این طور نشه!!
به هر حال...

جدیدترین ارسال ها

بالا