آموزش ساخت لامپ روشن

MOSTAFA

کاربر فعال
به در خواست یکی از دوستان این بار آموزش ساخت یک لامپ روشن رو میزارم، امیدوارم مفید واقع بشه

دانلود PSD فایل و تصاویر در یک فایل Zip در پیوست...

:tavajoh:تکنیک های استفاده شده در این آموزش برای ساخت این طرح استفاده شده و شما در تصاویر و طرح های دیگری که خودتون کار میکنید میتونید بعضی از قسمت ها رو با توجه به تصویرتون تغییر بدید، مثلا در Blending Mode لایه ها...

ابتدا من دو تصویر لامپ و یک مدل رو بعد از دور بری کردن وارد یک صفحه ی 1000x1200 میکنم. سپس بکگراند را سیاه کردم.

حال لایه ی لامپ را انتخاب کنید، سپس در بالای لایه یک لایه جدید با نام Light1 ایجاد کرده و با یک براش سافت و رنگ زیر، همانند تصویر به جز قسمت فلزی لامپ بقیه ی قسمت رو رنگ کنید.

در نهایت Blending mode لایه رو Hard light قرار دهید. حال یک لایه ی تابع در بالای لایه ی لامپ و زیر لایه ی Light1 ایجاد کنید.(برای این کار کلید Alt رو نگه دارید و بین لایه ی لامپ و لایه ی جدید کلیک کنید) سپس نام لایه رو Lamp's shadow بزارید و با براش سافت رو رنگ سیاه همانند تصویر زیر قسمت بالای رو سیاه کنید.

از لایه ی Light1 یک کپی بگیرید و اسم آن را Light2 بزارید و لایه رو پایین لایه ی لامپ قرار دهید.
سپس لایه را انتخاب کنید و به مسیر Select>Modify>Expand بروید و 10px را انتخاب کنید.

سپس به مسیر Select>Modify>Feather بروید 15px رو انتخاب کنید.

حال با یک براش سافت و یک رنگ سفید متمایل به شیری درون محل انتخاب شده را رنگ کنید.

یک لایه در بالا ی همه ی لایه ها ایجاد کرده و آن را Light3 بنامید. سپس با براش سافت 700px و همان رنگ شیری قبلی همانند تصویر زیر یک هاله نور ایجاد کنید و blending mode لایه رو Hard light قرار دهید.

سپس یک لایه تابع برای لایه ی مدل ایجاد کنید و Opacity آن را 75% و Blending mode آن را Overlay قرار دهید سپس با یک براش سافت سفید همانند تصویر زیر قسمت هایی را که نور به آنها مستفیم میتابد را رنگ کنید.

سپس دوباره این کار را تکرار کنید ولی این بار قسمت هایی را که فکر میکنید نور با شدت بیشتری میتابد را رنگ کنید و Opacity لایه رو 100% قرار دهید. (Blending mode لایه همان Overlay است و لایه در بالای لایه ی قبل قرار دارد.)

سپس در زیر دو لایه ی تابع بالایی یک لایه ی تابع دیگر ایجاد کرده و این بار با براش سافت سیاه قسمت هایی که نور کمتر میرسد را همانند تصویر زیر رنگ کنید. سپس Blending mode لایه را Soft light و opacity را 80% قرار دهید.

دوباره این مرحله ی قبل را تکرار کنید ولی این بار لایه در بالای لایه ی سایه و Opacity را 85% و Blending mode را Normal قرار دهید. سپس قسمت هایی را که فکر میکنید کمی نور به آنها میرسد مثل گوش و قسمت هایی از گردن هما نند تصویر زیر پاک کنید.

در نهایت تصویر شما به این شکل خواهد بود

حال یک لایه ی جدید ایجاد کرده و بر روی دو چشم با یک براش سافت و سفید دو نقطا ایجاد کنید که انعکاس نور را نشان دهد

امیدوارم این آموزش مفید بوده باشه

دانلود PSD فایل و تصاویر در یک فایل Zip در پیوست...

GOOD LUCK

پیوست ها

• tuts.rar
    4.1 مگایابت · بازدیدها: 253
آخرین ویرایش:

ArTaBaZ

Well-Known Member
wow ، فکرش هم نمی کردم به این زودی این کارو بکنی !
ممنون دوســـــــــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــــــــ
تقریبا همون چیزی بود که میخواستم بدونم و همچنین باید خودم یکم بیشتر روش کار کنم.
بازم ممنون
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا