آموزش ساخت طلا - Gold

Saeid Taheri

Active Member
راه اول:
این راه آسانترین راه ممکن است که از کتابخا نه مواد یک ماده طلای آماده را احضار می کنیم .
1- ابتدا یک کره گرد به وجود بیاور(دستور sphere از ابزارهای سمت چپ).

2- سپس به material editor برو ( درمنوی tools گزینه (material editor –( یا دکمه m کیبورد رو بزن) سپس یکی از کره را انتخاب کن (مثلا کره سمت جپ در گوشه بالا ) .

3- سپس در ابرارهای زیر کره های material editor ابزار get material را انتخاب کن (اولین ابزار سمت چپ )(فلشی که به یک کره آبی اشاره دارد) در پنجره باز شده دکمه رادیویی browse from را روی Mlt Library تنظیم کن.

4-سپس در لیست ماده ها که در سمت راست بازه شده نوار لغزان سمت راست را به پایین ببرید تا به ماده Metal-Dark-Gold که یک دایره آبی هم در کنار خود دارد برسید.

5- روی آن duble click کنید تا به ماده های بالای کره های material editor اضافه شود .

6-حال نوبت نسبت دادن این ماده به کره است.در ابزارهای زیر چند کره بالای material editor ابزار assign material to selection را انتخاب کن (شکل کره ای که با یک فلش به یک مکعب اشاره دارد).اگر این ابزار کمرنگ بود روی کره بوجود آورده شده در ابتدای کار در پنجره اصلی برنامه کلیک کن تا نوار ابزار مربوطه روشن شود .سپس روی این دکمه روشن شده کلیک کنید.

7- حال گزینه render را از منوی rendering انتخاب کرده و در پنجره باز شده دکمه render را دوباره انتخاب کنید.

8- حالا عکس کره طلایی بوجود آورده شده را مشاهده می کنید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

راه دوم:
در این مرحله ماده طلا را بدون استفاده از material library وبا تنظیمات دستی به وجود می آوریم.(البته این راه بسیار آموزنده تر است).
1- ابتدا یک کره گرد به وجود بیاور(دستور sphere از ابزارهای سمت چپ).

2- سپس به material editor برو ( درمنوی tools گزینه (material editor –( یا دکمه m کیبورد رو بزن) سپس یکی از کره را انتخاب کن (مثلا کره سمت جپ در گوشه بالا ) سپس در کرکره shader basic parameter روی فلش رو به پایین کلیک بکن و از میان گزینه های موجود کلمه phong را انتخاب کن .

3-سپس روی مستطیل روبروی diffuse (که ممکن است رنگی باشد کلیک کن).می بینی که پالت رنگ باز می شود. در کنار نوارهای رنگی سمت چپ (به ترتیب از بالا به پایین red وgreen و blue و............) 6 عدد زیر را از بالا به پایین وارد کن 238و153و20و26و234و238 . سپس دکمه close را بزن.

4-در قسمت پایین تر در کادر specular highlights به ترتیب زیر عمل کن.
Specular level را روی 87
Glossines را روی 24
و soften را روی 1 تنظیم کن.

5-حال نوبت نسبت دادن این ماده به کره است.در ابزارهای زیر چند کره بالای material editor ابزار assign material to selection را انتخاب کن (شکل کره ای که با یک فلش به یک مکعب اشاره دارد).اگر این ابزار کمرنگ بود روی کره بوجود آورده شده در ابتدای کار در پنجره اصلی برنامه کلیک کن تا نوار ابزار مربوطه روشن شود .سپس روی این دکمه روشن شده کلیک کنید.

6-حال گزینه render را از منوی rendering انتخاب کرده و در پنجره باز شده دکمه render را دوباره انتخاب کنید.

7- حالا عکس کره طلایی بوجود آورده شده را مشاهده می کنید.

پیشنهادات :
- تمام مراحل بالا را بجای کره با یک قوری شروع کنید – دکمه teapot از ابزارهای سمت چپ- و پس از رندر کردن می بینید نتیجه کار بسیار زیبا تر شده است .

نويسنده : امیر عزیزی. Emil:amirazizidarenjany

وب سايت نويسنده : http://web.1asphost.com/amirazizi

اميدورام مفيد بوده باشه
موفق باشيد .

آقا سعيد آموزش آيه شدن و افكت آينه هم ميگي به ما؟ مثلا يه شي حالت آينه پيدا كنه وقتي يه شي ديگه تو راستاش بود عكسش توش بيفته....
ممنون ميشم اگه لطف كني ...
مرسي

johnsss

New Member
برای اينه توی قسمت
Material Editor -> Maps -> Reflect
رو روی
Flat Mirror
تنظيم کنيد و مقدارش رو از 0-100 به همون اندازه اي که ميخواين تغيير بدين
(100 = شی کاملا مثل اينه کار ميکنه و از خودش هيچ نوری نداره)

Scorpio

Member
سعيد جان ، johnsss جان دستتون درد نكنه .. خيلي عالي و مفيد هستن ... بازم از اين كارا بكنيد P:

ممنون

علي

Saeid Taheri

Active Member
خواهش ميكنم دوستان خوشحالم كه براتون مفيد بود
بهروز خان جوابتون رو گرفتيد ديگه ؟
با تشكر موفق باشيد .

بابا آينه كارهااااااا...
مرسي آقا .. واقعا ممنون .. يه عمر دنباله همين بودم من ... مرسي هم از آقا johnsss و هم از آقا سعيد گل گلاب (لوگو قشنگ) ....

مرسي

Saeid Taheri

Active Member
behrouzstar گفت:
بابا آينه كارهااااااا...
مرسي آقا .. واقعا ممنون .. يه عمر دنباله همين بودم من ... مرسي هم از آقا johnsss و هم از آقا سعيد گل گلاب (لوگو قشنگ) ....

مرسي

عجب بابا چي گير دادي به اين لو گوي ما راستش و بگو جريان چيه ؟ :lol:
اگه ميخواي مال تو بهروز جان قابل شما رو نداره ...
قربانت سعيد .

اول آقا اين map .flat mirror رو بايد از كجا گير بيارم. چون من دارم اين كار و با plasma ميكنم و يه ذره بيشتر map ندراه.
بعد آقا سعيد (لوگو قشنگ + امضا قشنگ تر )‌... هر گلي تو گلدونش بو ميده .... ( چي گفتم؟؟؟)
منظور اين بود كه ما مخلصيم ...

Saeid Taheri

Active Member
behrouzstar گفت:
اول آقا اين map .flat mirror رو بايد از كجا گير بيارم. چون من دارم اين كار و با plasma ميكنم و يه ذره بيشتر map ندراه.
بعد آقا سعيد (لوگو قشنگ + امضا قشنگ تر )‌... هر گلي تو گلدونش بو ميده .... ( چي گفتم؟؟؟)
منظور اين بود كه ما مخلصيم ...
ما بيشتر بهروز جان
راستي شما plasma رو گرفتي بابا پس ما رو هم در ياب ...
با تشكر .

آقا سعيد (لوگو قشنگ) ... بابا تا مجيد آنلاين و داري غم و قصه نداريم .... مي گيرم برات .... قصه خوردي؟‌ طي هماهنگي كه مي كنم مي رسه به دستت... انشالله .... !!!
آقا حالا جواب سوال ما چي شد؟؟؟

Saeid Taheri

Active Member
behrouzstar گفت:
آقا سعيد (لوگو قشنگ) ... بابا تا مجيد آنلاين و داري غم و قصه نداريم .... مي گيرم برات .... قصه خوردي؟‌ طي هماهنگي كه مي كنم مي رسه به دستت... انشالله .... !!!
آقا حالا جواب سوال ما چي شد؟؟؟
آقا بهروز (ته فلش)
پس دمت گرم منتظرم
ان شاءا... بتونم جبران كنم
راستش سوالات چي بود ؟

Saeid Taheri

Active Member
amirazizi گفت:
متشكرم از اقاي تهراني كه در ساخت طلا اسم نويسنده را هم ذكر كردنند مي توانيد با رجوع به ادرس زير به انجمن هاي تخصصي مكس وارد شود كه براي اولين بار در ايران زده شده .
http://web.1asphost.com/amirazizi/forum/default.asp
خواهش ميكنم امير جان فقط فاميل بنده طاهري هستش ...!
با تشكر موفق باشي .

جدیدترین ارسال ها

بالا