آموزش ساختن لبه های سوخته ی کاغذ.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mostafa_cs

Well-Known Member
به نام خدا
سلام
بدون مقدمه شروع میکنیم:
آموزش ساختن لبه ی سوخته یک کاغذ برای شروع ابتدا یک صفحه با اندازه مثلا 600 در 600 باز کنید.
یک لایه جدید ایجاد کنید.
با استفاده از ابزار Rectangular marquee Tool یک شکل مربع شبیه به تصویر زیر بکشید و اون رو با رنگ تقریبا کرمی پر کنید برای مثال من از این کد رنگ استفاده کردم: " e5d89d "

1.gif

خوب حالا با ابزار Polygonal lasso tool یکم محیط انتخاب مثل شکل زیر ایجاد کنید و بعدش با زدن کلیدهای Ctrl+Shift+I قسمت انتخاب شده رو برعکس کنید (Select inverse).

2.gif

حالا با رفتن به این مسیر یا زدن کلیدهای Alt+Ctrl+D مقدار Feather رو به 6 تغییر بدید.
بعد از این که این کارها رو انجام دادید کلید قسمتهایی که داخل محیط انتخاب شده هستش رو با استفاده از ابزار پاک کن یا با زدن کلید Delete پاک کنید.
حالا به قسمت blending option لایتون بردید و در قسمت Inner shadow این مقادیر رو وارد کنید(شکل) کد رنگ قهوه ای برای سایه: 4d421e

3.gif

بعد از انجام تغییرات شکل شما باید مثل تصویر زیر بشه:

4.gif

خوب حالا یک لایه جدید ایجاد کنید و با یک براش نرم و با رنگ سیاه مثل این شکل ایجاد کنید:

5.gif

بعد از این کار دوباره با ابزار polygonal lasso یه محیط انتخاب مثل شکل ایجاد کنید:

6.gif

حالا Select inverse کنید(میتونید از کلیدهای Ctrl+Shift+I برای اینکار استفاده کنید.) و قسمت انتخاب شده رو از لایه سیاه پاک کنید.
با زدن کلیدهای Ctrl+j یه کپی از لایه ی سیاه رنگ بگیرید و بعدش این فیلتر رو با مقداری که در شکل گفته شده روش بزنید:
Filter>Blure>Radial Blure

7.gif

حالا یه براش نرم انتخاب کنید و قسمتهای اضافی که از کادر بیرون زده رو از نسخه ی کپی شده ی لایه سیاه پاک کنید(دقت کنید فقط قسمت بیرونی نه داخل):

8.gif

خوب دیگه تقریبا کار ما تموم شده فقط در این قسمت شما باید دو تا لایه ی سیاه رو با هم ترکیب کنید برای اینکار کلید کنترل رو نگاه دارید و روی هر لایه کلیک کنید بعدش کلیدهای Ctrl+E رو بزنید.(توی سی اس 1 شما باید به جای نگه داشتن کلید کنترل از link layer که شکلی شبیه به زنجیر داره برای وصل کردن لایه ها استفاده کنید.)

8-5.gif

بعد برای اینکه کار طبیعی تر جلوه بده ابزار پاکن(eraser)رو انتخاب کنید و با استفاده از براشی که عکش رو در زیر میبینید از گوشه های لایه سیاه ذره ذره پاک کنید.(براش داخل براشهای خود فتوشاپ هست)

9.gif

10.gif

خوب خدا رو شکر کار آموزش این مقاله تموم شد فقط قسمت آخر کار و تر تمیز کردن اون بیشتر به خودتون بستگی داره توجه داشته باشید که اگر دقت بیشتری رو به خصوص برای قسمت پاک کردن به خرج بدید قطعا نتیجه بهتری میگیرید.
من باز هم اینجا یه نمونه تقریبا تکمیل شده رو گذاشتم تا اگه دوستان نیاز داشتن استفاده کنن.

Final.jpg

سوالی بود در خدمتم
التماس دعا-مصطفی:)

Little-Demon

Well-Known Member
خیلی توپ شده دیگه اگه با اون آموزش کاغذ قدیمی هم بزننش تو هم و ترکیبش کنند یه کاغذ قدیمی که گوشه هاش سوخته باشه خیلی ماه میشه ...... ....

ne_designer

Member
مصطفي جان سالاري
خسته نباشي ... ممنونم ازت
اما اون سايته انگليسيه بود كه ماندانا گذاشته بود
اين عكسه كار نهاييشه
يه خورده كناره هاش با كار تو فرق مي كنه ... فكر مي كنم كه مال براشش باشه
همچين براشي داري كه عين اون در بياد؟

پیوست ها

• burnedge.jpg
    burnedge.jpg
    36.4 کیلوبایت · بازدیدها: 34

mostafa_cs

Well-Known Member
مصطفي جان سالاري
خسته نباشي ... ممنونم ازت
اما اون سايته انگليسيه بود كه ماندانا گذاشته بود
اين عكسه كار نهاييشه
يه خورده كناره هاش با كار تو فرق مي كنه ... فكر مي كنم كه مال براشش باشه
همچين براشي داري كه عين اون در بياد؟
ممنون
توی آموزش اون سایت اصلا از براش استفاده نشده بود اگه دقت کنید با استفاده از همون ابزار انتخاب دورش مثل شکلی که شما گذاشتید بریده شده.
روش آموزش من هم تقریبا با آموزش اون سایت متفاوت هستش اگه نگاه کنید مثلا اونجا برای قسمت کرمی رنگ از براش استفاده کرده اما من با استفاده از ابزار انتخاب این کا رو کردم و یکمی هم سایه به داخلش دادم تا طبیعی تر جلوه کنه.
اگه واسه من یکمی بد جور در اومده ببخشید دیگه چون موس نداشتم و با تاچ پد کار میکردم خداییش خیلی سخت بود.
بازم سوالی بود در خدمتم.:oops:

ایول ... کار بسیار قشنگیه ...
ولی
ایکاش منبعت هم می نوشتی !
با تشکر
لطف داری :)
کلا این مقاله یه مقاله جدا حساب میشه و ترجمه اون سایت نیست دوست گلم.
منبعش هم مجیدآنلاین خودمونه.
توی تصویر آخر نوشتم دیگه:
Tutorial by: Majidonline.com
یا حق...

آخرین ویرایش:

mostafa_cs

Well-Known Member
باشه سعی میکنم تا فردا پس فردا آموزش رو بذارم!
لینکی هم که گذاشتم بخش مقالات سایت بود گفتم شاید بتونید چیزی توش پیدا کنید.
فعلا یا حق...

minoot

New Member
ويرايش شده توسط سارا - دوست عزيزم ازتون خواسته بودم پستتون رو ويرايش كنيد!

سلام رفیق!:oops:
دستت درد نکنه ولی یه کم ___________-----______-----____>غیر عادیه طبیعی نیست:cry:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
minoot عزيز خيلي خوش اومديد.
4.png

اگر ميخواي به پستي Reply‌ كنيد لازم نيست پست به اين بزرگي رو Quote كنيد كه تاپيك بي جهت شلوغ بشه.

ممنون ميشم پستتون رو ويرايش كنيد.
thankyou.gif

موفق باشيد.

mostafa_cs

Well-Known Member
اگه خودتون بزاريد که خيلی خوبه..من که چيزی نديدم
من هر کاری کردم نتونستم مثل اون آتیشی که تو بکگراند هستش درست کنم! البته نه که نشه اما من نمیتونم به صورت آموزش بذارمش یعنی چه جوری بگم بعضی چیزا رو نمیشه آموزش داد بیشتر باید خود انسان بهش دست پیدا کنه!
میگم اشکالی نداره اگه
آموزش شعله های آتش رو بذارم؟
------
اگه دوست دیگه ای راهی بلده و زحمتش رو بکشه خیلی ممنون میشم ازش.

fire_girl

Member
بنظرم هنوز كار داره اگه يكم قهوه اي سوخته نزديك لبه هاي سياهش بود با همين حالت محو بهتر بود داخل كاغذ هم يكم كاش چروكيده ميشد الان انگار كاغذه باد كرده كه طبيعي نيست

mf2fx

Member
خیلی عالی بود کار زیبایی بود
نظر من هم روی لبه هاش مثل بقیه است > فوق العاده غیر طبیعی
ولی خیلی خوب بود همین که کلیاتش را یاد گرفتیم خوبه
میشه روی لبه هاش کار کرد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا