آموزش اکشن (دستورات شرطی) در فلش 8

mohsensemsarpour

کاربر فعال
.: پیش نیاز این مبحث : مبحث متغییرها http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=91580 :.
با سلام
در ادامه آموزش ها قصد دارم در این بخش با همکاری شما دوستان به موضوع دستورات شرطی در فلش بپردازم.
یکی از دوستان فرموده بودند سعی کنم توضیحات را برای افرادی آماده کنم با فرض اینکه در مورد برنامه نویسی هیچگونه اطلاعاتی ندارند.
واقعیت نمی دونم چقدر این آموزش ها می تونه مفید باشه اما من قصد کردم این کار رو به بهترین نحوی که می تونم انجام بدم حالا قضاوتش پای خودتون از نظراتتون هم استقبال می کنم.

و اما اصل موضوع :
شرط چیست : مطمئنا شما هم در زندگی روزمره در بسیاری از موارد به دستورات شرطی برخورد داشته اید. فرض کنید در مورد مدرسه یا دانشگاه می گوییم ، اگر درس نخوانی قبول نمی شوی ، پس خواندن درس برای قبول شدن لازم است و اگر این شرط اتفاق بیفتد رویداد قبولی انجام می شود در غیر این صورت فرد قبول نشده و رویداد عدم قبولی رخ می دهد.

امیدوارم مفید بوده باشه مبحث بعدی استفاده از دستورات شرطی در برنامه نویسی منتظر باشید ...

آخرین ویرایش:

mohsensemsarpour

کاربر فعال
ادامه آموزش

در ادامه آموزش دستورات شرطی ابتدا به تصویر زیر توجه کنید :

1205816413.gif

mshgames

Well-Known Member
سلام
واقعا من خوشحال شدم که همچین روشی رو در بر گرفتی محسن جان , دوستان این یکی از روش های استاندار یا همون یونیور(جهانی) برای ترسیم یک پروسه به صورت فلوچارت که روندشو نشون میده ;ابتدا یک شرط مورد بررسی قرار میگیره اگر اون شرط درست باشه کار مورد نظر ولی اگه درست نبود میره به.....
فقط به جای کارکتره مستطیل برای شرط اگه از لوزی استفاده کنی خیلی بهتر میشه آفرین محسن جان عالی بود و با اجازه شما اینم کد مورد نظر در بالا.

کد:
[COLOR="Gray"]// start program[/COLOR]
avrage.[COLOR="Blue"]text[/COLOR]=0;
sina.[COLOR="Blue"]onRelease[/COLOR]=[COLOR="Blue"]function[/COLOR](){
	[COLOR="Blue"]if[/COLOR](avrage.[COLOR="Blue"]text[/COLOR]>=10){
		[COLOR="Blue"]trace[/COLOR]([COLOR="SeaGreen"]"شدی قبول"[/COLOR]);
	}[COLOR="Blue"] else[/COLOR]
	[COLOR="Blue"]trace[/COLOR]([COLOR="SeaGreen"]"شدی مشروط"[/COLOR]);
};
[COLOR="Gray"]// end program[/COLOR]

اینم فایله نمونه (محسن جان خوشحال میشم کمکت کنم)

موفق باشی
محمد

پیوست ها

• Avrage.rar
    4.3 کیلوبایت · بازدیدها: 16

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

محمد جان جالب بود منم وقت كردم در اين مورد آموزش مي زارم

موفق باشيد

جدیدترین ارسال ها

بالا