آموزش الفبای هندی

saalek110

Well-Known Member
اموزش الفبای هندی

من در سایت خودم همراه تلفظ انگلیسی زدم که موقعیت تمرین ایجاد می کند.

هر کس در مورد زبان هندی اطلاعات دارد می تواند اینجا بنویسد تا دیگران استفاده کنند.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
شباهت زیاد الفبای هندی به الفبای فارسی:

شاید باورتون نشه ولی خیلی از الفبای این دو زبان یکی هستند.

ففط الفبای فارسی از پایین به هم وصل میشه و الفبای هندی از بالا.

بعدا به شباهت الفبای این دو زبان توجه کنید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
الف ، مثل الف فارسی خط صاف است.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
م و ن هم شبیه م و ن فارسی است.

Screenshot_۲۰۲۳-۰۴-۱۴_۰۹۲۹۵۸.jpg

منبع:

آخرین ویرایش:

golex

Member
سلام. این برنامه چه محدودیت هایی داره؟ چه مزیت هایی نسبت به اپ های دیگه؟

saalek110

Well-Known Member
ک و گ هم شبیه فارسی است.

عکس زیر را پست کردم تا شکل الفبا را درشت ببینید ، بعدا اسمشون و مثال را در پستهای بعد می گویم.

Screenshot_۲۰۲۳-۰۴-۱۴_۰۹۳۲۵۶.jpg

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member

فیلم های زیادی در یوتیوب برای آموزش الفبای هندی هست.
گاهی فیلم از سایت اثرش خیلی بیشتره.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سالک : خیلی ها در هند با زبان انگلیسی آشنایی دارند ولی نمی دونم چند درصد مردم
سالک یک زبانهای محلی در هند هست که من دیدم بین خودشون با اون زبونها صحبت می کنن. مثل گجراتی و ماراتی. شاید گستره وسیعی داشته باشه ماراتی ولی منطقه تحت پوشش آن را دقیق نمی دانم. در یک گروهی بودم چند نفر هندی بود ، با هم صحبت می کردند...
سالک : بعضی می گن لازم نیست هندی یاد بگیرید و انگلیسی کافیه ، این را هم نمی دانم چقدر درست است.
و اینکه زبان هندی خودش در مقابل زبانهای محلی مثل ماراتی چقدر کاربرد داره را هم نمی دانم
ولی شاید هندی با اون زبانها مشترکات زیاد داشته باشه ، یک فیلم دیدم در مورد مقایسه هندی و ماراتی ، ولی در جایگاهی نیستم که بتونم درباره میزان شباهتشون نظر بدم .

فقط چون مدتی با هندی ها در یک گروه چت داشتم خواستم تجربه ام را مقداری منتقل کنم.

در پایین یک عکس می فرستم که کلی زبان محلی لیست کرده ولی من فکر می کردم ۴ تا باشه مراتی ، تلوگو ، بنگالی ، گجراتی. شاید بعضی از این زبانها در مناطق کوچکی فقط صحبت بشه:

Screenshot_۲۰۲۳-۰۴-۱۴_۰۸۵۳۲۳.jpg

منبع :

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تفاوت زبان هندی و اردو

هندوستانی نام مشترک هندی و اردو است. بحث های داغ زیادی در مورد مشابه بودن یا متفاوت بودن این دو زبان وجود دارد. این دو زبان براساس تاریخچه شان هم از هم جدا هستند و هم به یکدیگر مرتبط می باشند.

saalek110

Well-Known Member

آیا زبان هندی ارزش یادگیری دارد؟

ما می توانیم بیش از 500 میلیون دلیل برای یادگیری زبان هندی به شما ارائه دهیم. به عنوان یکی از سه زبان برتر جهان، یادگیری هندی قطعا ارزشش را دارد. اگر قصد دارید در هند زندگی کنید، یادگیری زبان ملی آن یک امر ضروری است.

اما، حتی اگر فقط برای تعطیلات به هند سفر می کنید، ارزش یادگیری واژگان ضروری هندی را دارد. دانستن متداول ترین کلمات و عبارات هندی می تواند به شما کمک کند تا بهتر تعامل کنید. شما می توانید خدمات مشتریان بهتری را از مردم محلی دریافت کنید. و این دانش همچنین به شما این امکان را می دهد که این کشور زیبا را به گونه ای کشف کنید که هیچ توریست معمولی نمی تواند. بنابراین، بله، یادگیری هندی قطعا ارزش آن را دارد.

معرفی زبان هندی (Hindi) ، الفبا و راهنمای یادگیری

جدیدترین ارسال ها

بالا