آموزشي راحت براي جدا كردن مو از فون

SPD

Member
دوستان سلام.
آموزشي كه قولش رو داده بودم براتون ميزارم ...:D
آقا شهرام زحمتش رو كشيد .. و در كل كامل توضيح دادش :)ولي به نظر من خيلي پيچوندش ....:shock:
حالا من اينجام با آموزش راحت تر و كا آمد تر:cool: .البته دست آقا شهرام هم واقعا درد كنه هم بابت بعضي مطالبش كه در آخر ميگم و در مورد من بودش و هم بابت مطالب آموزشيش ):mad:
-------------------------------------------------------------------------------------​

خوب در اول عكس رو باز ميكنيم :
قبل از باز كردن عكس بايد يه مطلبي بگم : كه اين جور برش مو بيشتر مربوط به عكسهاي آتليه هستش كه پشت زمينه سفيد يا آبي كم رنگ دارن /

1.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------​
خوب حالا با ابزار لاسو ميام يه خورده لبه هاي كار رو ميگيريم .....

مطابق شكل :

2.jpg
يه توضيح كوچولو بدم : ابزار لاسو برداريد. و برش بزنيد بغل دستها و پيراهن رو با دقت برش بزنيد و هنگام برش موهاي سر با فاصله طوري كه فون ها هم با مو انتخاب بشوند برش بزنيد .
--------------------------------------------------------------------------------------​
حالا بعد از برش عكستون رو به داخل فون يا بكگراند وارد كنيد .

3.jpg
[/CENTER]------------------------------------------------------------------------------------[/CENTER]
حالا از لايه اصلي كه همون سوزه هست با زدن كليد تركيبي ‍Ctrl+J يه نمونه برداري بكنيد ....
مثل شكل زير بايد تب Laeyer باشد :

4.jpg

-----------------------------------------------------------------------------​

حال لايه زيري سوژه كه كپي برداري ازش كرديد را در حالت MultiPly قرار مي دهيم ////

5.jpg

بعد از اين كار بروي لايه اول كليك كرده و با ابزار پاك كن لبه هاي مو كه همراه فون بودش رو پاك ميكنيم ..... البته با ابزار انتخاب يا همون لاسو هم ميتونيد . فقط دقت كنيد كه لبه موها باشه .... نه بيشتر

6.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------​

حال فقط كافي است با استفاده از Levels .>.Ctrl+L لايه زيري كه به صورت MultiPly بود رو روشن تر كنيد تا مو هاي زيري تقريبا هم رنگ موهاي رو بشود .

7.jpg

-----------------------------------------------------------------------------​
به همين راحتي.

2chkupy.jpg

----------------------------------------------------------------------​

اما حالا برسيم سراغ شهرام جان عزيز:razz: ... دوست عزيز و محترم من تو اين مجيد آنلاين درسته حدود تقريبا دو سال عضو هستم ولي در كل من حدود 6 يا 7 سال بودش تو كار طراحي آتليه بودم و در ضمن تقريبا ميشه گفت جزو اولين كساني بودم كه هنر آلبوم ديجيتالي تو بازار تهرون پر كردم . با بكگراند هايي كه تهيه مي كردم و مي فروختم ....
بايد بهتون بگم بهم برخورد كه برگشتيد و گفتيد : (( فرصت بحث با کسایی که تازه فتوشاپ رو روی سیستمشون نصب کردن و دوتا چیز یاد گرفتن فکر کردن خدای فتوشاپ هستن و از هر چیزی سوءاستفاده می کنن رو ندارم )) .
منم در جوابتون بايد بگم كه كيلو بايت و وقت هم براي من ارزش داره ولي بيشتر از اون آموزش به كساني كه بعضي مسائل فتوشاپ نميدونن و علاقه خاصي به اون دارم با ارزش تر . بهتر به جاي اينكه كلي منت بزاريد وهي بگيد در اوج سر شلوغي و وقت خيلي كم داشتم و غيره با كلي منت و حرف با افتخار اين جور آموزش ها رو در اختيار بچه هاي مجيد آنلايني قرار بديد تا اونها هم استفاده كنن. لا اقل من اون شروط رو براي طنز گذاشتم . چون اول و آخرش حتما آين آموزشها رو ميذاشتم در اختيار بچه هاي گل سايت.

---------------
دوستان از اين به بعد سعي مي كنم . فتوشاپ در راه عكاسي نيز ياد بدم .... يه قسمتي درست مي كنم در اين موضوع كه بتونم به همه اين هنر زيبا ياد بدم.
دوستتون دارم .اميد وارم همگي در كارهاشون موفق باشن . و همگي به راه راست هدايت شوند . الهي آمين :)

hamedfardin

Member
دوستان عزيز اين فروم براي يادگيري و آموزشه...شما و شهرام عزيز نبايد ناراحتيهاي شخصيتون رو براي همه به نمايش بذاريد..بازديدكننده ها واسه ديدن آموزش ميان اينجا ..نه كل شما دو نفر...افرادي كه اينهمه باهوش بودند كه تونستن ريزه كاريهاي فوتوشاپ رو ياد بگيرن...و اينقدر مهربون كه به ديگران هم آموزش بدن...حتما ميتونن كمي هم خوددار باشن...اميدوارم از اين به بعد فقط آموزش بذارين....و در مورد هم چيز نامربوطي ننويسين...

sanaz.s

Member
واقعا عالی بود !!!خیلی سریع تونستم انجامش بدم:shock:
امیدوارم ادامه بدین .... و موفق باشین

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
امیدوارم کل کل و بحثی تو این تاپیک دیده نشه.

و مطمئنم که بعد از این پست من دوستان رعایت میکنن.

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
حالا چرا صورتش سانسور شده ! مگه ایرانیه !

آموزش جالب و راحتی بود.

موفق باشی.

Erfan

Active Member
میگم یه خورده دیگه عکس ها رو بی کیفیت تر آپلود میکردید .... نا سلامتی یه آموزش گذاشتید ها .... صورت ها رو سانسور کردید که مشکلی نیست ... عکس ها رو چرا بی کیفیت میذارید ؟

موفق باشید.
عرفان

SPD

Member
اولن درباره كل كل من با آقا فرشيد :

آقا فرشيد سرور ما هستند و استاد ما ..... من و فرشيد جان هيچ خصومت شخصي با هم نداريم و فقط كل كل كاري براي بهتر و جذاب تر كردن آموزش هاست . حالا يه مشكل كوچولويي پيش اومد و حل شد رفتش . اوكي. ....

اما در باره عكس ها بگم . چون من فاقد عكس مدل دار اروپايي با اين تريپ بودم مجبور شدم از عكسهاي ايراني (مشتري هاي سابق) استفاده بكنم . اميدوارم از كيفيتش و توضيحاتش راضي بوده باشيد.

جدیدترین ارسال ها

بالا