آموزشهای گروهی: <شماره 4> : کلیات و جزئیات طراحی صفحات وب در فتوشاپ

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
بچه ها بابت توضیحاتی که دادید ممنون ولی دقت کنید این تاپیک برای کلیات و جزئیات طراحی صفحات وب در فتوشاپ هست.

یعنی تا مرحله ای که به فتوشاپ مربوط میشه باید در این تاپیک بحث بشه.

موضوعاتی مثل تیبل و Css و ... مربوط به طراحی صفحات وب میشه که موضوع این تاپیک و این انجمن نیست و باید در انجمن خودش بحث بشه.

DaRiOuShJh

Member
بچه ها بابت توضیحاتی که دادید ممنون ولی دقت کنید این تاپیک برای کلیات و جزئیات طراحی صفحات وب در فتوشاپ هست.

یعنی تا مرحله ای که به فتوشاپ مربوط میشه باید در این تاپیک بحث بشه.

موضوعاتی مثل تیبل و Css و ... مربوط به طراحی صفحات وب میشه که موضوع این تاپیک و این انجمن نیست و باید در انجمن خودش بحث بشه.

سارا جان شرمنده
حق با شماس
ولی این مشکلیه که من با همه ی فروم های اینطوری که این قسمت ها از هم جدا هستند دارم
قالبی که با فتوشاپ برای وب طراحی میشه بالاخره طراح باید یه محاسباتی از نقطه نظره کد نویسی و همینطور محله قرار گیریه آبجکت ها و ... داشته باشه
چون فلش نیست که همه یه طراحی ها و .... داخله پروژه انجام بشه و به صورته دقیق
طراحی گرافیکی هم به مرورگر بستگی داره هم سیستم کاربر:)

بعد میان یخم رو میگیرن میگن چرا خوب تو صفحه نمیشینه یا کج و کوله میشه و ....

سارا جان شرمنده
حق با شماس
ولی این مشکلیه که من با همه ی فروم های اینطوری که این قسمت ها از هم جدا هستند دارم
قالبی که با فتوشاپ برای وب طراحی میشه بالاخره طراح باید یه محاسباتی از نقطه نظره کد نویسی و همینطور محله قرار گیریه آبجکت ها و ... داشته باشه
چون فلش نیست که همه یه طراحی ها و .... داخله پروژه انجام بشه و به صورته دقیق
طراحی گرافیکی هم به مرورگر بستگی داره هم سیستم کاربر:)

بعد میان یخم رو میگیرن میگن چرا خوب تو صفحه نمیشینه یا کج و کوله میشه و ....

موافقم. نمی شه تفکیکش کرد. وقتی یه پس زمینه ی منو طراحی می کنی، به جای قرار دادن یه عکس مثلا 30x800 پیکسل خوب می تونی 30x1 پیکسل رو با repeat-x تکرارش کنی.

علاوه بر سبک شدن کل قالب، خیلی هم بهتر و ساده تره.

باید در این جور جاها یه توضیح مختصر هم در این گونه موارد داده بشه.

DaRiOuShJh

Member
دقیقا محمد جان
کلا اصوله برنامه نویسی و طراحی وب رو این فسمت هایی که به قولی کش میان یا repeat ها میچرخه

برایه همین هم هست که بیشتره کسانی که میخوان قالی درست کنن تو قسمته طراحی با فتوشاپش مشکلی ندارن و کارایه خوبی مپیزنن ولی نمیتونن تو صفحه خوب در بیارن و با اسکرول خوردن همه چیشون بهم میخوره و اینم منشاش همون استفاده نکردن از آپشن هایی مثله:

background-image
background-repeat
background-attachment
background-position

و ... هست:)

الانه که سارا جان بیاد بنم کنه برم خونمون!
DrHessam.gif

DaRiOuShJh

Member
دوستان نظرتون چیه که یه سایتی چیزی که طراحیه خوبی رو داره به اتفاق انتخاب کنیم و روش نظرهایه کارشناسانه بدیم تا باره معلوماتی هم برایه هم داشته باشه و این تاپیک جون بگیره؟
خوبه؟
اگه هست بگید که شروع کنیم

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
نه داریوش جان این حرفا چیه؟! بن واسه چیه بابا!!

هیچ مشکلی نیست شما یه سایت رو انتخاب کن و شروع کن.

اتفاقا فکر خیلی خوبی هم هست.

فقط سعی کنیم بیشتر از جنبه ی گرافیکی بهش نگاه کنیم بهتره.

ولی بقول شما بعضی جاها هم چاره ای نیست و باید یه گذری هم به طراحی وب داشته باشیم که هیچ موردی نداره.

DaRiOuShJh

Member
خوب سارا جان و محمد جان هم موافقن پس
دوستان اگه سایتی یا قالبی یا .... ای مده نظرشون هست همسنجا معرفی کنند تا به قولیس با هم کالبد شکافیش کنیم
والا خودم که اونطوری سایته خاصی مده نظرم نیس
البته همونطور که سارا جان هم اشاره کردن بیشتر گرافیک هاش و مواردی که مربوط به اونا میشه سعی میکنیم محوره بحث باشه
فقط یه مقدار سریعتر که به امتحانایه پایان ترم هم داریم نزدیک میشیم همه با هم یه دفه کم رنگ میشیم:)

لینکه سایت یا قالب + اگه تونستید عکسی چیزی هم ازش بزارید:wink:

داریوش جان.
من سایت کلوب رو پیشنهاد می کنم. البته خود یاهو هم بد نیست.
( استفاده از دایوها به جای تیبل و چینش صفحه و css و ......... )
کلوب کاملا حرفه ای طراحی شده.
خیلی خوب می شه اگه در مورد اون بحث کنیم.

DaRiOuShJh

Member
محمد جان موارده خوبی هستند
فقط چند تا مشکل داره:

1. اینجا قراره نقطه نظره گرافیک و طراحی قالب محور بحث باشه و زیاد وارده کدها نشیم وگرنه سارا جان ....
funnyanimation24.gif
!

2. این سایت http://www.cloob.com/ هم همونطور که اشاره کردی تنها نقطه قوتش استفاده از div هست که اونم چون cms هست باید در حده امکان از div و css استفاده کنن که حجمه صفحات بالا نره از ajax هم توش استفاده شده...:)

3. cms ها چون فرق هایی با هم دارند تو نحوه کد نویسی و ... شون به نظرم بهتره برایه شروع تا حده امکان سراغه صفحاته داینامیک نریم و در مورده قالب های استاتیک صحبت کنیم تا موضوع درکش برایه همهع راحت تر باشه تا بعد اگه خدا خواست .....
DrHessam.gif

البته مسنکه غیر از خودمون دیگه بازدید کننده ی دیگه ای نداره این تاپیک
hanghead.gif

البته من چه در مورده کد چه در مورده گرافیک بحث بشه پایم

حالا چون دوستان زیاد در خواست کردن من خودم میخوام یه تاپیک در مورده قالبه وبلاگه خودم بزنم و اونو به قولی کالبد شکافی کنیم ولی نمیدونم تو کدوم قسمت بزنم

تو طراحی وب
تو وبلاگ ها و ....
تو قسمته فتوشاپ و گالری!
164.gif

خلاصه موندم کجا باید بزنم!
89.gif

اینجا رو هم با هم نم نم میبریم جلو
Laie_7.gif

کلوب در مورد گرافیک که چیز خاصی نداره.
یه سری کلید ها و دایو ها... همین.

اگه قراره بحثی در موردش بشه بهتره در مورد کد نویسی کلاینت سایدش بشه.

------------------------
اما چون جاش اینجا نیست ( به قول سارا جان) من هم با وبلاگ شما موفقم.

یاعلی بگو و عشق بازی رو آغاز کن:d

جدیدترین ارسال ها

بالا