Fa آمار استفاده کنندگان

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
در حال طراحی یه پروژه هستم که با اینترنت در ارتباطه و کار اصلیش هم دانلود یه فایل طی زمانهای مختلفه
حالا چجوری میتونم یه آماری از تعداد استفاده کنندگان از این برنامه را داشته باشم؟؟؟

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
میتونید از آدرس ip کاربران استفاده کنید
یعنی آدرس ip کاربر رو بگیرید (اگر اشتباه نکنم پلاگینی برای اینکار بود) و جایی در محیط وب ذخیره ش کنید که توسط برنامه خودتون قابل فراخوانی باشه، درصورتی بخاید آمار رو تو خود برنامه نمایش بدید، در غیر اینصورت که فقط باید آدرس ip کاربر رو ثبت کنید
برای ثبت مثلا میتونید یک فایل php جایی آپلود کنید که هنگام ارسال پارامتر به اون، بیاد و پارامتر ارسالی رو جایی ذخیره کنه.
حالا میتونید کمی اطلاعات بیشتری رو هم ذخیره کنید تا آمار دقیقتری داشته باشید (چون ممکنه بسته به نوع ارتباط اینترنتی کاربر، برای سیستم های مجزا آدرس های ip مشابهی داشته باشین).

the_king

مدیرکل انجمن
یه کار دیگه هم می توانید بکنید، هر بار که برنامه تون روی یک کامپیوتر ثبت میشه، در همون اولین اجرا برنامه یک
شماره سریال تصادفی ایجاد کنید و با SaveVariable ذخیره کنید. دفعه های بعدی که نرم افزار رو اجرا کردید
دیگه این شماره سریال با LoadVariable در دسترسه و دیگه نیازی به ساختن مجدد اش نیست. اگه تعداد ارقام
این شماره کم نباشه، و مخصوصا اگه از حروف انگلیسی هم در ساختنش استفاده کنید، به احتمالا خیلی زیاد یکتا
است و خیلی به ندرت پیش میاد که دو برنامه در دو سیستم متفاوت شماره سریال یکسانی داشته باشند.

هر بار که خواستید فایلی رو از سرور دریافت کنید، این شماره سریال رو هم همراه درخواست ارسال کنید، مثلا :
کد:
http://www.site.com/getfile.php?sn=4M1G62U83V5

حالا توی سرور شماره سریال 4M1G62U83V5 مشخص کننده درخواست یک استفاده کننده است که می توانید
ثبت اش کنید و با استفاده از اون آمار استفاده کنندگان رو داشته باشید.

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام و تشکرات فراوان بخاطر پاسخهایتان
برای ثبت مثلا میتونید یک فایل php جایی آپلود کنید که هنگام ارسال پارامتر به اون، بیاد و پارامتر ارسالی رو جایی ذخیره کنه.
.
جناب nevercom میشه بگید چجوری میشه این فایل php را ساخت که پارامترها را دریافت و ذخیره کنه؟
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هر بار که خواستید فایلی رو از سرور دریافت کنید، این شماره سریال رو هم همراه درخواست ارسال کنید، مثلا :
کد:

حالا توی سرور شماره سریال 4M1G62U83V5 مشخص کننده درخواست یک استفاده کننده است که می توانید

جناب the_king میشه یکم بیشتر توضیح بدید و اگر امکانش هست یه مثال عملی قرار بدید آخه من زیاد متوجه نشدم

بازم متشکرم

• Like
Reactions: pcj

the_king

مدیرکل انجمن
در مورد نحوه برنامه نویسی php که نباید اینجا سوال کنید، مربوطه به انجمن PHP/MySQL ، در ضمن من php کار نیستم،
فقط همینقدر می دونم که اگه فرضا اگه بخواهید در کد فایل getfile.php شماره سریال رو به شیوه GET دریافت کنید،
کد php زیر شماره سریال رو در متغیر sn$ می خونه :
PHP:
$sn = $_GET['sn'];

برای داونلود کردن فایل با MMB گویا پلاگین MMB MISC یک تابع Download داره.
برای ایجاد کردن شماره سریال جدید و یا فراخوانی مقدار قبلی اش می توانید از کد زیر استفاده کنید :
کد:
LoadVariable("sn","sn$")
n = LEN(sn$)
If (n <> 12) Then
  sn$ = ''
  For i = 1 To 6
    n = RND(9)
    sn$ = sn$ + CHAR(n)
    n = RND(25) + 65
    sn$ = sn$ + CHR(n)
  Next i
  SaveVariable("sn","sn$")
End
Message("sn = ","sn$")

BEHESHT

Well-Known Member
سلام

با عرض پوزش جسارت نباشه از نظر من شخصا متد GET روش مناسبی ارسال این چنینی اطلاعاتی نیستن در واقع کوتاه ترین و ساده ترین روش اما MMB و IE هستن و هزار دردسر هست ولی مشکلات خودش رو داره اما در صورتی که شما نیازتون رو دقیق بگید من اسکریپت PHP اش رو می نویسم (به فکر میزبان اسکریپت هم حتما باشید)

موفق باشید:rose:

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
همونجور که در پست اولم گفتم در حال درست کردن یه پروژه هستم که یک فیل متنی را از اینترنت دانلود میکنه و در برنامه نمایش میده
حالا میخوام یه آمار از تعداد استفاده کنندگان داشته باشم
یعنی کلا چند نفر از این برنامه استفاده میکنند
با تشکر

BEHESHT

Well-Known Member
با سلام و احترام
همونجور که در پست اولم گفتم در حال درست کردن یه پروژه هستم که یک فیل متنی را از اینترنت دانلود میکنه و در برنامه نمایش میده
حالا میخوام یه آمار از تعداد استفاده کنندگان داشته باشم
یعنی کلا چند نفر از این برنامه استفاده میکنند
با تشکر
یعنی می خواین کابر رو مجبور به دانلود اون برنامه فایل متنی کنید و یا این که به طور نا محسوس می خواین هر موقع به اینترنت وصل شدند اطلاعاتی ارسال کنید؟

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
کلا کار برنامه اینه که یه فایل متنی را به طور خودکار دانلود میکنه و به کاربر نشون میده
یه جور پیام نگاره!

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
با سلام و احترام
در حال طراحی یه پروژه هستم که با اینترنت در ارتباطه و کار اصلیش هم دانلود یه فایل طی زمانهای مختلفه
حالا چجوری میتونم یه آماری از تعداد استفاده کنندگان از این برنامه را داشته باشم؟؟؟
3 تا راه دارید :

1- یک سیستم سرور در نظر بگیرید ، مثلا سیستم خودتون و براش یک ADSL + یک Static IP بگیرید و بعد تو برنامتون به این IP متصل بشید و اطلاعات رو بهش بدید که کار جالبی نیست ؛ البته در بیلدر .

2- از راهی که Nevercom گفت استفاده کنید و یه فرم PHP طراحی کنید که یک شماره یکتا دریافت کنه و داخل بانک هاستتون بنویسش و به وسیله برنامهتون این فیلد رو پر کنید و ارسالش کنید .

3- یه پلاگین بنویسید که به بانک هاستتون متصل بشه و اطلاعات منحصر به فردی از سیستم مقصد بفرستید و تو بانک هاستتون به عنوان یک رکورد درجش کنید که کار آسونی نیست و باید با سرویس دهنده هاستتون هم هماهنگ کنید تا IP سرور هاست رو در اختیارتون بزاره + مجوز های لازمه رو .

* در آخر ساده ترین کار روشی هست که Nevercom گفت .

یه کار دیگه هم می توانید بکنید، هر بار که برنامه تون روی یک کامپیوتر ثبت میشه، در همون اولین اجرا برنامه یک
شماره سریال تصادفی ایجاد کنید و با SaveVariable ذخیره کنید. دفعه های بعدی که نرم افزار رو اجرا کردید
دیگه این شماره سریال با LoadVariable در دسترسه و دیگه نیازی به ساختن مجدد اش نیست. اگه تعداد ارقام
این شماره کم نباشه، و مخصوصا اگه از حروف انگلیسی هم در ساختنش استفاده کنید، به احتمالا خیلی زیاد یکتا
است و خیلی به ندرت پیش میاد که دو برنامه در دو سیستم متفاوت شماره سریال یکسانی داشته باشند.

کد:

البته به هیچ عنوان تضمین نمیشه که کد تولید شده یکتا باشه ، البته تو این برنامه همچین چیزی مهم نیست ، حالا ممکنه چند بار یه کد مشابه تولید بشه که چیز خاصی نیست ولی اگر یکتا بودن کد براتون مهمه میتونید سریال هارد دیسک رو بر اساس یک فرمول خاص با آدرس MAC کارت شبکه یا سریال یه قطعه دیگه ترکیب کنید تا از یکتا بودن کد تولید شده تا 99% مطمئن بشید ، البته روش های دیگه ای هم هست که یکتا بودن رو 100 تضمین میکنه ولی استفاده از اونها تو بیلدر خنده داره !

amirrayaneh

Member
با سلام و تشکرات فراوان
میدونم که اینجا جاش نیست اما میشه در مورد ساخت همون صفحه php توضیح بدید

BEHESHT

Well-Known Member
البته جسارت نباشه احتیاجی به ساختن صفحه ای با php نیست اسلا ساختن صفحه با php یه چیز مضحک هست چون که تمام اسکلت php کدهای html هستند

و اینجا یه فایل اسکریپت کوچیک برای راهندازی و آماده سازی سرور احتیاج هست و یه فایل عامل که عمل ذخیره رو انجام میده

باز هم من متوجه منظور شما نشدم

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
فکر نکنم زیاد سوالم گنگ باشه
من یه برنامه دارم که میخوام بدونم چند نفر از این برنامه استفاده میکنند . همین!
این برنامه با اینترنت ارتباط داره!

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
من با جناب Behesht موافقم شما میتونید کارتون رو با HTML حل کنید , من دیروز رو مشکل شما کار کردم و به یه نتیجه هایی رسیدم , اومدم کد آمارگیر سایت وبگذر رو برداشتم و توی Notepad کد رو Paste کردم و ذخیره کردم و اون رو روی یک سرور آپلود کردم و اومدم تو برنامه یک شی Html ساختم و آدرس اون فایل آپلود شدم رو دادم که هر دفعه که برنامه باز میشه صفحه آمارگیر لود بشه و آمارگیر وبگذر شمارش کنه ولی تنها مشکلی که بود و هست نحوه گرفتن اون عدد که یک راه حلی که به ذهنم رسید اینکه از کد ذخیره کردن صفحه وب استفاده کنم که بعد از کد آمارگیر قرارش بدم که صفحه وب رو ذخیره کنم و با دستور StrFromFile اون عدد رو بگیرم ولی هرچی دنبال کدش گشتم پیدا نکردم البته هم خوب نگشتم و هم نمیدونم تو اون دستور میشه به جای اینکه پنجره SaveFile بیاد که کاربر صفحه رو ذخیره کنه بشه آدرس مستقیم رو داد یا نه چون من فقط با کدهای Html در حد ویرایش کار کردم به هرحال اگه بتونی به جاش دستوری بهش اضافه کنی که اون عدد رو تو دیتابیس ذخیره کنه و فقط برنامه نیاز به دانلود اون فایل و نمایشش داشته باشه
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

فكر مي كنم اين اسكريپت ميتونه كمكتون كنه.

پیوست ها

• dScript.zip
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 30

amirrayaneh

Member
با سلام و تشکرات فراوان
این راه حل خوبه که از سایت شمارشی چون وبگذر استفاده کرد (البته به ذهن خودم هم رسیده بود) اما مشکل اینجاست که یک آمار کاذب به دست میاد
یعنی من میخوام تعداد استفاده کنندگان را داشته باشم نه تعداد دفعات استفاده از برنامه . یعنی ممکنه یک کاربر در روز 5 بار از این برنامه استفاده کنه که این آمار خوبی نیست!
بازم متشکرم

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با سلام و تشکرات فراوان
این راه حل خوبه که از سایت شمارشی چون وبگذر استفاده کرد (البته به ذهن خودم هم رسیده بود) اما مشکل اینجاست که یک آمار کاذب به دست میاد
یعنی من میخوام تعداد استفاده کنندگان را داشته باشم نه تعداد دفعات استفاده از برنامه . یعنی ممکنه یک کاربر در روز 5 بار از این برنامه استفاده کنه که این آمار خوبی نیست!
بازم متشکرم

دوست عزيز
اسكريپتي هم كه براتون پيوست كردم همين كار رو انجام ميده. شما يك فايل رو به اشتراك بزاريد تا دانلود بشه. اين اسكريپت تعداد دانلود اون فايل رو بدست مياره و تو يك فايل ذخيره ميكنه و شما ميتونيد از اين طريق تعداد استفاده كننده از برنامتون رو بدست بياريد.

البته اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم.

p30graphic

Active Member
سلام
evil_gate فکر می کنم نظر بهتری داره. من توی box.net عضو هستم. وقتی فایلی رو آپلود می کنم تعداد دفعات دانلود رو به من نشون میده. شاید این روش بهتر باشه. اما اگر شما بخواین هر بار فایل رو سرور رو عوض کنید با فایل جدید این کنتور صفر می شه. آی پی هم روش خوبی بود ولی مشکل آی پی های مشترک رو هم داری.
ببین نرم افزارهایی که قفل نرم افزاری دارن رو در نظر بگیر که یک شماره از سیستم میگیره فکر می کنم از main board. خوب این یک شماره غیر قابل تکرار فکر می کنم باشه که اگه برای تو ارسال بشه آمار خوبی به دست بیاری. در کنارش از وب گذر هم استفاده کن ضرر نداره

amirrayaneh

Member
با سلام و احترام
و تشکرات فراوان از همه دوستان
اول اینکه evil_gate عزیز میشه لطف کنید و در مورد فایلی که پیوست کردید توضیح بدید آخه من از php سر در نمیارم:)
دوم اینکه فکر کنم هنوز درست متوجه منظورم نشدید من آمار تعداد کاربران را میخوام نه آمار استفاده از برنامه
آخه برنامه من یک پیامنگاره و کارش اینکه یه فایل را چندبار در روز و هر روزه هفته دانلود میکنه ، پس ممکنه فقط 5 کاربر از این برنامه استفاده کننده اما آماری که توسط سایت وبگذر و یا تعداد دفعات دانلود بدست میاد خیلی بیشتر از اون چیزیه که مد نظره
بازم متشکر

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
با سلام و احترام
و تشکرات فراوان از همه دوستان
اول اینکه evil_gate عزیز میشه لطف کنید و در مورد فایلی که پیوست کردید توضیح بدید آخه من از php سر در نمیارم:)
دوم اینکه فکر کنم هنوز درست متوجه منظورم نشدید من آمار تعداد کاربران را میخوام نه آمار استفاده از برنامه
آخه برنامه من یک پیامنگاره و کارش اینکه یه فایل را چندبار در روز و هر روزه هفته دانلود میکنه ، پس ممکنه فقط 5 کاربر از این برنامه استفاده کننده اما آماری که توسط سایت وبگذر و یا تعداد دفعات دانلود بدست میاد خیلی بیشتر از اون چیزیه که مد نظره
بازم متشکر

دوست عزيز
همونطور كه گفتم شما تو وب‌سايتتون مي تونيد از اين اسكريپت استفاده كنيد و فايلي رو براي دانلود قرار بديد. به ازاي هر دانلود يك واحد به شمارنده اضافه ميشه و نتيجه براي شما ذخيره ميشه. اگه با php آشنايي نداريد و نميتونيد كدها رو درك كنيد بهتره يه سري به تالار php بزنيد.

اما با توجه به توضيحات شما فكر ميكنم بهتره از روشي كه براي قفل تلفني توسط پلاگين DiskSerial استفاده شده كمك بگيريد.

يك فرم ارسال اطلاعات و يك ديتابيس تو وب‌سايتتون ايجاد كنيد. از كاربر بخوايد شماره سريالي كه توسط اين پلاگين بدست اومده رو تو فرم اطلاعات شما وارد كنه. چون هر كس يك شماره منحصر به فرد رو وارد ميكنه اينطوري ميتونيد مخاطبان برنامه رو بدست بياريد.

جدیدترین ارسال ها

بالا