آقا مجيد كمك

Daniz-r

Member
ميشه روش Xtra رو براي اجراي يه فايل مثلاdip رو با يه diplayer برام توضيح بدي.
من نمي خوام فايل اجرايي و اجرا شونده رو به cast window بيارم . اين كدم كار نكرد (دايركتورم 8.5 هستش) :

member("c1")fileName = _movie.path & "main\c1"
و اين كد :
open _movie.path && "\av\a1.dip" with _movie.path && "\mov\diplayer.exe"
(البته اينم بگم كه من دازم يه سي دي اموزشي ميسازم .وقتي فايلها رو هارد هستش اين كد كار ميكنه:
open "e:\direc\av\a1.dip" with "e:\director\mov\diplayer.exe" اما وقتي پروژه رو ميسازم و رو سي دي ميريزم به مسيرش (e:) خطا ميگيره)
مي خواستم اگه ممكنه بگيد مسير سي دي رامو چه جوري بايد بهش بدم كه خودش بتونه فايهارو از رو سي دي بخونه (البته مي خوام تو همه كامپيوتر ها كار كنه)
ممنون ميشم رهنماييم كني

Mahdiseif

Member
يك سوال:
اگه مثلا درايو سي دي را مشخص كنيد و برنامه را اجرا كنيد ، مشكل حل ميشود؟
مثلا اگر درايو سي دي فعلي شما i باشد با قرار دادن درايو جاري خود مشكل حل است؟امتحان كرديد؟
open "i:\direc\av\a1.dip" with "i:\director\mov\diplayer.exe"

اگر بدين طريق حل شود ، كافي است با كد نويسي و يا استفاده از Xtra درايو سي دي را به برنامه شناساند. البته توضيحات جناب iman در تاپيك قبل خيلي خوب بود .و به نظر ميايد برايتان كار ساز باشد. به هر حال امتحان بكنيد و نتيجه را بگويييد و....

Daniz-r

Member
ببينيد من ميخوام برنامه تو تمام كامپيوترها كار كنه نه فقط تو كامپيوتر خودم .
شايد يكي درايو CDROm ش h يا g باشه .
كداي اقا iman رو هم امتحان كردم ولي جواب نداد .

Mahdiseif

Member
منظورم اين است كه برنامه شما با سي دي درايو مشكل داره يا نه؟
اگر مشكل تنها پيدا كردن نام درايو است ، اين براحتي با استفاده از Xtra با نام XCD_Lite كه نام درايو سي دي را به شما ميدهد (در تمام سيستم ها) قابل حل است .و تنها با نوشتن يك خط نام سي دي درايو را بدست مياوريد و بقيه مسير و ....

اگر با اين كار مشكل حل ميشود و اگر اين Xtra را نداري بگو تا آدرس دانلود و نمونه كد را برايت بنويسم.

iman1981

Member
روش xtra خوبه ولی یه مشکل داره اونم اینه که امروزه اکثر کامپیوترها دو تا cd دارن و xtra نام هر دو تا را به عنوان cd بر می گردونه حالا باز مشکل هست که بفهمید کدوم cd بوده اون روش من که گفتم بهترین کاره و دلیل اینم که کار نکرد deniz جان گفتم به احتمال زیاد مربوط به دایرکتوره گفتم از mx2004 استفاده کن به احتمال زیاد حل میشه چون این property ها مثل movie_ را من توی دایرکتورای قبلی ندیده بودم من الان cd دایرکتور mx خراب شده که با اون تست کنم ببینم کار میده یا نه باید بگیرم ببینم توی قبل از mx2004 هم این کدا کار میده یا نه اگه نداد مشکل از کدا نیست و با استاده از mx2004 مشکل حل میشه.
در مورد xtra هم می تونی از filextra 4 استفاده کنی از متد fx_VolumeIsCDROM که این متد چک می کنه که یک درایو cd هست یا نه.
با متد fx_VolumesToList هم می تونی لیست کلیه درایو های کامپیوترا بریزی توی یک لیست و بعد اونا را با یک حلقه چک کنی ببینی کدوم cd هست.

در xcd_lite هم با متد Xc_GetCDLetters() مي توني نام درايو هاي cd را توي يك ليست بدست بياري.
لينك دريافت xtra هم
کد:
http://www.xtra-ucd.com/pages/downfile.php?id=21&link=0

ولي بازم راه اول كه گفتم تو تاپيك قبل بهتره

اگه مشکلی بود بگو

آخرین ویرایش:

Daniz-r

Member
ببينيد دوستان
ظاهرا مشكل اينه كه من اصلا با دايركتور كار نكردم راستشو بخايد اصلا نميدونم از Xtra چه جوري بايد استفاده كنم يا اينكه روش كدنويسيش چه جوريه . كاري كه من توي دايركتور مي كنم بيشتر بصورت لينك هست تا كدنويسي .در ضمن بيشتر فايلهاي من scm هستش و با scplayer خودش كار ميكنه . مثلا وقتي روي يه دكمه كليك مي كنيم يه كادر ديگه ظاهر ميشه و يا يه movie دايركتور اجرا ميشه و يا همين فايلهاي scm اجرا ميشن .همين.
البته من انتظار زيادي ندارم و نمي خوام خداي نكرده فكر كنيد انتظار دارم از سير تا پياز دايركتور رو همين جا بهم بگيد .
راه حلهاي قبلي رو امتحان كردم ولي خطايي رو كه توي اون يكي تاپيكم نوشتم ، ميده . اون خطام همونطور كه ديدين اينه كه يه متغير قبل از اينكه بهش مقدار بدم استفاده كردم .حالا مقدار اين متغير رو چه جوري بايد بدم ، نمي دونم . اگه اين روش كار كنه كه فكر ميكنم روش ساده ايه ، خوب ميشه والا مجبورم از Xtra استفاده كنم ديگه .مگه نه؟
اگه براتون مقدور روش استفاده از Xtra رو هم بهم بگيد.
به هر حال از اينكه با حوصله به سوالام جواب مي دين خيلي ممنونم .

Mahdiseif

Member
خوب ، جائي كه جناب iman1981 هست اظهار فضل كردن را مشكل ميكنه . ولي با اجازه ايشان يه توضيحي ميدم .

دايركتور از زبان Lingo استفاده ميكنه مانند دلفي كه از پاسكال و برنامه VB از بيسيك و...
زبان Lingo جهت بسياري از كارها داراي دستوراتي است كه براي ساخت برنامه ها از آنها استفاده ميكنيم.ولي در بسياري از موارد انجام كارها نيازمند كدنويسي زياد و طولاني است . خوشبختانه عده اي با نوشتن اين كدها و ساخت Xtra كار من و شما را راحت كرده اند( البته اگر مجاني باشه) و با استفاده از متدهاي آن Xtra ميتوان برخي كارهاي مورد نظر را انجام داد. همين قضيه در ديگر برنامه هم وجود دارد. در دلفي از Component استفاده ميشود و در VB از فايلهاي Ocx و ....
براي استفاده از Xtra جديد ، كافي است آن را در فولدر Xtras (در همان جائي كه دايركتور را نصب كرده ايد) كپي كنيد(اين در حالت عمومي است و در بعضي موارد فرق ميكند) و پس از راه اندازي دايركتور نام آن را در صفحه Script ودر منو Scripting Xtras (كه يك ستاره بنفش رنگ است) خواهيد ديد و در زير شاخه آن متدهاي مربوطه وجود دارد كه ميتوانيد با كليك كردن وارد برنامه خود نماييد.
در ضمن در راهنماي دايركتور در قسمتهاي زير مطالب مربوطه را پيدا ميكني:
Installing Xtra extensions

Working with Xtra extensions

توضيح مختصري بود.
راستي از MX2004 استفاده كنيد.
موفق باشيد.

Daniz-r

Member
من كامپيوترم 366 كارت گرافيكيشم onboard و رمشم 128
ميتونم xp رو نصب كنم ولي ميدونيد كه تو اين سيستم كارايي نداره

Daniz-r

Member
من با اين سيستم از xp م كار كشيدم (البته بهتر بگم اون از من كار كشيده)
مي بينيد كه mx رو نميشه روش زياد حساب كرد .
البته من سعي مي كنم سيستمو عوض كنم ولي شايد يخورده طول بكشه

Daniz-r

Member
اقا iman خيلي ممنون از راهنماييتون .من xp رو نصب كردم .كدي كه گفته بوديد كار كرد ولي يه سوال ازتون داشتم
اونم اينكه اگه بخوام برنامه فقط از طريق cdrom اجرا بشه چيكار بايد بكنم؟
ميدونيد كه اگه فايلهارو با projec تشون رو هارد بريزم بازم كار ميكنه.

iman1981

Member
یه کم کارت مشکل تره بخصوص که گفتی xtra هم بلد نیستی.
بطور خلاصه راهی که به فکر من میرسه اینه که:
با استفاده از filextra 4 یه متد داره به نام fx_volumeisCDROM که بوسیله اون می تونی چک کنی که یه درایو cdrom هست یا نه.
اگه هست بقیه برنامه اجرا بشه اگه نه بیاد بیرون

iman1981

Member
نه از اینجا می تونی بگیری
کد:
http://kblab.net/xtras/FileXtra4/FileXtra4-Win.zip
مجانی هم هست

drdirector

New Member
من یه مشکلی دارم و خیلی هم جواب اون رو زود می خوام:
من دارم یه سی دی آموزشی می سازم و می خوام در قسمت بازی هایم از بازی های exe شده استفاده کنم اما نمی دانم چگونه از فایل ها exe شده در دایرکتور 8.5 استفاده کنم آخه اونا رو قبول نمی کنه . چکار کنم ؟

پسر خوب اشکال اینجاست که توی کد مینویسی MoviePath_ استفاده میکنی باید در نسخه 5.8 بنویسی
the moviepath
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا