آغاز پروژه سارا - نمای داخلی و خارجی یک خانه 300 متری

سلام به همه دوستان و CG کارهای مجید آنلاین !
جدیداً پروژه ای رو آغاز کردیم و من هم دارم اولین پروژه رسمی نمای داخلی و خارجی یک خونه رو بدست میگیرم .
تا الآن هرچی کار کردم فقط جهت تست بوده و این اولین پروژه تقریباً کامل من هم هست.
امروز بچه ها یک نقشه یک ساختمون 300 متری با پارکینگ همکف رو به من تحویل دادند که حالا من نمیدونم این نقشه دانلود شده یا کشیده شده که فرقی هم نداره برای من :green:
حقیقت رو هم بخواید دیدم بخش کارهای درحال ساخت خالیه گفتم یه فعالیتی داشته باشیم تا ساکن نباشه ، البته این به این معنی نیست که همینجوری تاپیک زدم که خالی نمونه ها !:)

بریم سراغ اصل مطلب :

پروژه از این قراره که باید با وی ری کار بشه و تمام نمای داخلی ( با فرمت های JPG + AVI ) به نمایش گذاشته بشه.
نمیدونم موفق میشم یا نه چون حقیقتاً این اولین کار درست و حسابی من با وی ری هست و قبلاً هم فقط منتال ری بودیم !
:neutral:
یک ساعت پیش نقشه به دستم رسید و من حجم دیوارهارو بالا آوردم ، و یک رندر برای این تاپیک هم ازش گرفتم :wink:

البته تو این رندر چیزی معلوم نمیشه و فقط جنبه آغاز به کار داره اما سعی میکنم حداقل هرروز روند پیشرفت پروژه رو اینجا بزارم.
اگر تا الآن کمک عزیزانی مثل عارف و هادی و تمام بچه های مجیدآنلاین نبوده شاید هیچ وقت جرات این رو به خودم نمیدادم که یک همچین کاری رو آغاز کنم ، از همه ممنونم :rose:

پیوست ها

• first_wall.jpg
    first_wall.jpg
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 48

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام دوست عزیز امیدوارم تو کاری که شروع کردی موفق باشی . در مورد وی ری هم اگر سوالی بود میتونی رو من حساب کنی . ولی در کل وی ری برای ساخت تصاویر متحرک مشکل داره .

sersha

New Member
سلام....با تمام وجودم برات آرزوي موفقيت ميكنم ......از هيچي نترس ......اگه اجازه بدي ميخوام 1 چند تا نكته كلي بهت بگم....
1...رو مدلينگت حساسيت بخرج بده و سعي كن لبه هاي تيز كار رو چمفر كني البته خيلي كم..
2..از نقشهvray text edge براي الترناتيو هاي اوليه استفاده من تا قدرت مدلينگت رو به رخ بكشي..
3.. سعي كن يه هارموني خوب بين رنگها و نقشه هات در متريالها ايجاد كني..
4..حتما قبل از رندر نهايي 1 پيش نمايش با پارامترهاي كمتر از كارت بگير....

گزارش کار روز دوم !

از دوستان عزیز و گلم نهایت تشکر رو دارم !

Hi MAJID عزیز یک دنیا ممنون . همونطور که گفتم اگه کمک عزیزانی همچون شما نبود فکر نمیکنم میتونستم تا همین الآن هم پیش برم ، برای رندرهای فیلمی هم تایم های بالا احتیاج نیست و بیشتر در حد فیلم های چندثانیه ای هست.

sersha عزیز از اینکه اینقدر لطف دارید یک دنیا سپاسگذارم.راجع به لبه های تیز باید بگم چون سیستمم از قدرت بالایی برخوردار نیست زیاد نمیتونم روی چمفر ورتکس ها حساب باز کنم.اما درباره رنگ ها و متریال ها با نظر شما موافقم و الآن هم در حال مطالعه بر روی هارمونی رنگ ها هستم تا بتونم رنگ بندی خوب و دلچسبی رو پیاده کنم.در رابطه با پیشنهاد امنیتی تون هم ممنونم چون تذکر به جایی بود.

---------------------------------
اما بریم سراغ روز دوم پروژه سارا ؛

امروز به دلیل اینکه یک اتفاق تلخی برام افتاد و خیلی درکش برام سخت بود ، متاسفانه تاثیر بدی برام داشت و زیاد نتوستم کار کنم.
اما روی دیوارها و ساختمون کار کردم و تقریباً تونستم پنجره ها و تنظیم بقیه قسمت ها رو کامل کنم و پله های طبقه اول رو کامل کنم.دیوار حیاط رو هم طبق نقشه کامل کردم.در ضمن کف منزل رو هم به صورت کاملاً جدا جدا درست کردم تا بعداً برای متریال های مختلف به مشکل نخورم.
از این به بعد باید روی متریال ها کار کنم و متریال کلی ساختمان رو کامل کنم.

یک سوال هم از دوستان دارم که پاسخش برام خیلی مهمه ، به نظـر شما چند روز دیگه باید این پروژه تموم بشه ؟

عکس پیوست حاصل زحمات کوتاه امروز من هست ، منتظر نظرات گرم شما درباره سوالم هستم :rose:

پیوست ها

• 2th_wall.jpg
    2th_wall.jpg
    93.5 کیلوبایت · بازدیدها: 57

pclord

کاربر متخصص
سلام
تبریک میگم،منم تازه اولین پروژه سفارشی که بهم دادن رو شروع کردم،میدونم تو دلت چی میگزره،البته مال من معماری نیست،تو همین پروژه هم چند تا مشکل دارم که باید تو انجمن مطرح کنم،خوب حالا بگزریم.
من زیاد از معماری سر در نمیارم،اما اگه کمکی از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم،اگه به مدلی،تکسچری چیزی احتیاج داشتی بگو در خمتم،امید وارم موفق باشی و به خوبی این پروژه رو به پایان برسونی.

sharktech

کاربر فعال
کارت قشنگ شده, امیدورام به خوبی تموم بشه.

می خواستم یه پیشنهاد بهت بدم.

نمیدونم اهل بازی هستی یا نه که از آواتارت معلومه که هستی, اگه بازی mirrors edge رو بازی کرده باشی, ساختمونها, رنگ و بخصوص نورپردازیش فوق العاده بود, میتونی از این بازی هم الهام بگیری, بخصوص برای نورپردازیش.

موفق باشی

hrgh

Member
افرین رفیق تا اینجا خوب کار کردی
مدلها هم خیلی خوبند
اینطوری پیش بری ایشالا خیلی زود تموم میشه
و حتما هم کار قشنگ و حرفه ای از آب در میاد

sharktech عزیز از لطفت ممنون ، باید بگم اهل بازی هستم اما کم به همین دلیل متاسفانه بازی که شما ذکر کردید رو ندیدم اما مطمئناً توی اینترنت جستجو میکنم و صحنه های این بازی رو میبینم.
داش ممد عزیز از لطف شما هم ممنونم امیدوارم همینجوری پیش بره !
آقا حمید رضای گل از شما هم ممنونم که نظرتو گفتی ، سعی خودم رو میکنم بهترین با کیفیت درست بشه.

-----------------------------------

اما روند پیشرفت پروژه ؛ متاسفانه شانس ما قرار شده یه تغییراتی رو نقشه اعمال بشه برای ایجاد یک زیر زمین ! ! :shock:
من که هنوز درست متوجه نشدم اما گویا قرار زیر زمین داشته باشه که تو نقشه جا افتاده ، اینجوری یکم داستان میپیچه !

متاسفانه فعلاً کار رو تعطیل کردم تا ببینم نتیجه زیرزمینی چی میشه ، ولی الآن هم بیکار نیستم و دارم یک نمای داخلی کوچیک میزنم ،
همین روزا ایشالا تموم میشه میزارمش تو گالری سه بعدی !

هر وقت هم کار این یکی شروع شد ادامه اش رو میزارم همینجا :rose:

vpic

Well-Known Member
آقا منم هستم هر مدلی خواستی عکس بده واست سه بعدی میکنم.تا آخرش باهاتم.
فقط یه سوال با وی ری رندر گرفتی؟میشه تنظیمات رندر رو بهم بدی؟خیلی زیبا شده.

آقا منم هستم هر مدلی خواستی عکس بده واست سه بعدی میکنم.تا آخرش باهاتم.
فقط یه سوال با وی ری رندر گرفتی؟میشه تنظیمات رندر رو بهم بدی؟خیلی زیبا شده.

چشم در اولین فرصت برات تنضیمات ـش رو میزارم تو همین تاپیک ، چیز خاصی نداره به اون صورت.
از همکاریت هم پیشاپیش ممنون :rose:

کارتون خوبه ، این عکس کاری است که من در حال انجام هستم ،
چه طوری است ؟

thumb-2D94_4B5DDC22.jpg
-

thumb-9864_4B5DDC22.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا