آغازی برای Maya

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام به همه ی دوستان مخصوصا دوست و استاد خوب خودم Sherlock_Holmes
بالاخره درس و برنامه های من تموم شد و می تونم کمی وقت برای مایا جون خودم بذارم
ولی من کجای کارم ؟
اگه صفر در نظر نگیریم میشه گفت 1 م :sad:
ولی می خوام با کمک همه شما برنامه مایا را یاد بگیرم
حالا شما کدوم مجموعه آموزشی را پیشنهاد می کنین ؟

یکی می گفت Digital tutors سطح روان تر و عامیانه تری داره و برای شروع اون خوبه و بعد برای حرفه ای شدن بدنبال Gnomon برم

می خوام نظر شما دوستان را هم بدونم

اگه دست بدست هم بدیم و انجمن مایا را هم یه تکون اساسی بدیم

منتظرتونم

toxin

Active Member
سلام منم موافقم ! البته واسه خودم نمیگم ولی عالیه !

چون من زیر پرچم دارم خدمت میکنم و نمیتونم شما رو همراهی کنم:cry:

pclord

کاربر متخصص
درود
آگه میخوای اونقدر پیشرفت کنی ،که در سطح هالیوود و Pixar وDREAMWORKS و ... کار کنی،اول از یه کتاب فارسی شروع کن،تا مقدمات رو یاد بگیری،بعد از اون Digital tutors خوبه و بعدش Gnomon رو حتما بگیر،خیلی حرفه ای هست،و همین طور شرکت های کوچک دیگه آموزشهای خیلی خوبی دارن،که اگه سرعت اینترنت خوبی داری حتما تو اینترنت سرچ کن و دانلودشون کن،اما باز هم کافی نیست،ممکنه همه ی منوها رو کارشون رو یاد بگیری اما وقتی میخوای بیای یه مدل طراحی کنی میبینی نمیتونی ونمیدونی باید از کجا شروع کرد،پس بهت پیشنهاد میدم روزانه حداقل 2تا3 ساعت خودت با مایا کار کن و به صورت تجربی یاد بگیر،شاید کارهای اولیه که میسازی زیاد جالی نباشن،اما به مرور زمان بهتر میشه،و یه بار میبینی مدل اولی چی بود حالا چی شده،حالا در کل سعی کن همه آموزشهای مایا رو در حد امکان تهیه کنی و خودت هم با خلاقیتی که داری تمام تلاشت رو بکنی.

من آموزش های زیر رو برای چند ماه اول بهت پیشنهاد میدم:

1-همه ی آموزشهای Digital tutors

1-همه ی آموزشهای Gnomon

3- Gnomon - Master Classes
http://www.forum.majidonline.com/showthread.php?t=114075
شماره یکش رو میتونی از فروشگاه سایت تهیه کنی شماره دو رو هم تا هفته دیگه احتمالا تو فروشگاه میزارن،به هیچ عنوان از دستشون نده،اما یادت باشه خیلی حرفه هستن ،وتا یکم راه نیفتادی چیز زیادی ازشو یاد نمی گیری

4-...

در ضمن اگه میخوای واقعا حرفه ای بشه حتما در کنارش ZBrush وMudbox رو یاد بگیر
منابع آموزشیوش هم همون شرکت های بالایی عالی هستن.

:cool:

آخرین ویرایش:
سلام به شما، تمام پیشنهادات دوستان محشره! در حد بمب! اما اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی و مهمتر از اون حوصله دارید و میخواید که اصولی و علمی مایا رو یاد بگیرید بهترین گزینه کلید F1 از روی کی-بورده! من خودم با هلپ قسمت اعظم نرم افزار رو یاد گرفتم. اما راه حل و روش حل مسئله برمی گرده به خلاقیت و توانایی های خودتون.
آموزش های شرکت های مختلف همگی خوبن! اما فقط ذهن شما رو برای حل مسئله میبندن!
(مثلا ممکنه شما آب رو از چند روش تولید کنید و بهترین روش رو بدست بیارید به همراه کلی تجربه! اما وقتی یه آموزش میگه مثلا realflow ذهن شما رو میبنده! چون بهترین راه حل رو حاضر و آماده میذاره جلوتون. من خودم حدود یک ماه دنبال تابع rand و طرز استفادش بودم و دست آخر تو هلپ پیداش کردم)

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خیلی ممنون
دوستان راهنمایی های بسیار مفید و ارزنده ای کردن

Sherlock_Holmes

Active Member
سلام حمید جان..
خوبی؟

همین جمله که شنیدی خوبه:

یکی می گفت Digital tutors سطح روان تر و عامیانه تری داره و برای شروع اون خوبه و بعد برای حرفه ای شدن بدنبال Gnomon برم

کلا آموزشهای digital tutors اصول آموزش رو خیلی خوب رعایت میکنن.. کاری به حرفه ای یا آماتور بودنشون ندارم، مهمترین نکتشون اینه که در انتقال مفاهیم بسیار موفق عمل میکنن..

آخرین ویرایش:

mostafa3dw

Member
این بستگی به این داره که شما تا چه حدی می خوای مایا رو یاد بگیری
برای شروع اول برو کتاب آموزش تصویری مایا نوشته ی مهندس سامان سنجری و وحید نصیری بخر و تا ته بخون
بعد اگر زبان انگلیسی رو خوب بلدی برو هلپ مایا رو شروع کن به خوندن ( خیالی نیست اگر نمی تونی از هلپ مایا استفاده کنی)
بعدشم باید بری سراغ دیجیتال توتورز پک کاملش رو بگیری اول از آموزشهایی که اولش نوشتهIntroduction شروع کن
بعدشم سراغ آموزشهای نمون و دیگر شرکتها برو

اما دو نکته رو در پایان باید بهت بگم اگر می خوای در این زمینه خبره بشی اول زبان انگلیسی بعدشم پشت کار زیاد

آخرین ویرایش:

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
این بستگی به این داره که شما تا چه حدی می خوای مایا رو یاد بگیری
برای شروع اول برو کتاب آموزش تصویری مایا نوشته ی مهندس سامان سنجری و وحید نصیری بخر و تا ته بخون
بعد اگر زبان انگلیسی رو خوب بلدی برو هلپ مایا رو شروع کن به خوندن ( خیالی نیست اگر نمی تونی از هلپ مایا استفاده کنی)
بعدشم باید بری سراغ دیجیتال توتورز پک کاملش رو بگیری اول از آموزشهایی که اولش نوشتهintroduction شروع کن
بعدشم سراغ آموزشهای نمون و دیگر شرکتها برو

اما دو نکته رو در پایان باید بهت بگم اگر می خوای در این زمینه خبره بشی اول زبان انگلیسی بعدشم پشت کار زیاد
آقا ممنون
فقط این کتابی که گفتی چاپ چه سالی هست ؟
شماره تماس انتشارات ش را می تونی بذاری ؟
و در چه سطحی آموزش داده ؟

pclord

کاربر متخصص
منم این کتاب رو دارم،اولین باری که خواستم کار سه بعدی رو شروع کنم این کتاب رو به من معرفی کردن،کتاب خوبیه .تو این کتاب ساخت یه کلک که تو دیایه طوفانی گم شده و یه اسکلت داره هدایتش میکنه که یه چراخ فانوس هم تو دستشه رو انجام میدی،کلا کتاب جالبیه ،اما کامل نیست،به غیر از این کتاب یه مرجع کامل هم بگیر،یکی قبلا یکی از دوستانم داشت اسمش یادم نمیاد،تا امشب اسم کتاب رو بهت میگم.

کتاب اولی رو که خوندم خودم دوباره بدون کتاب شروع به ساختش کردم،فقط بعضی قسمت ها رو تغییر دادم،اگه خواستی بگو تا فیلمش رو برات بزارم.

راستی تو کتابه این شماره رو نوشته نمیدونم بدردت بخوره یا نه ولی امید وارم کار کنه

شماره مرکز پخش= 66958558

mostafa3dw

Member
این کتاب رو در روزگاری که من خریدم درباره ورژن 8 مایا بود سال 85 و الان هم ظاهرا در چاپهای جدیدتر تا مایا 2009 بروز شده (البته فکر می کنم فقط عنوان روی کتاب تغییر کرده باشه و نه محتوای آن)
اما شماره ی تماس : دوستمون در پست بالای زحمتش رو کشیدن
سطح آموزشی این کتاب مبتدی هست و با انجام دادن یک پروژه کم کم شما رو با محیط مایا آشنا می کنه

pclord

کاربر متخصص
اون کتاب دیگه هم که گفتم نویسندش آقای روح الله سلیمانی هست،یه مرجع کامل و خوبیه برای کسی که بخواد تازه شروع به کار کنه،هر دوتا کتاب رو حتما بگیر.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
اون کتاب دیگه هم که گفتم نویسندش آقای روح الله سلیمانی هست،یه مرجع کامل و خوبیه برای کسی که بخواد تازه شروع به کار کنه،هر دوتا کتاب رو حتما بگیر.
سلام
دوستان من کتاب مایا از "روح الله سلیمانی" را گرفتم
واقعا بین کتاب های فارسی زبان چیز دیگری س

فقط یه سئوال
این توی dvd این کتاب نوشته مجموعه dvd های آموزشی داره حدود 70 ساعت برگرفته از کلاس های خصوصی ش
من به طرف تلفن زدم
قیمت ش گفت 100000 تومن 25 تا dvd
می خوام بدونم کسی این مجموعه را خریده ؟ اگه خریده ازش راضی بوده ؟
اگه هم کسی قصد خرید داره که با هم شریکی بخریم ؟

pclord

کاربر متخصص
سلام
راستش من اون دی وی دی ها رو نخریدم،تو اون کتاب که من دیدم چیزی در موردشون نگفته بود،فکر کنم تو چاپ های جدید اضافه شده، اگه دی وی دی ها کامل و حرفه ای هست،چون فارسیه از دستش نده،اگه تونستی موضوع دی وی دی ها و همچنین عکس ازشون بذار ببینم چیه

ir4d

Member
عزیز دلم شما نسخه های اورجینال رو رها کردید ،اینا رو می خواید بگیرید من اگه مایل بودی 2 ترابایت آموزش مایا و مکس و زیبراش دارم که به صورت کاملا اصولی اموزش داده و واقعا هم جواب میده من شخصا بعضی از اونا رو تست کردم ،تازه نیاز به خریدن نیست اگه خواستید لینک رایگان اونها رو در اختیارتون میزارم چون از بیس می خواید یاد بگیرید من lynda.com رو پیشنهاد میکنم 100% واقعا جواب میده حتما تست کنید به امتحانش میرزه اگه خواستید میگم کدوم آموزشش به درد شما میخوره تا سر مدلینگ اموزش میده از صفر تا متوسطه واقعا جالبه!
www.ir4d.com

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام دوباره

ShowCover.aspx
جالبه همین 2 روز قبل یکی از دوستان کتابی البته قدیمی (چاپ 1384 ) در مورد مایا 5 که موارد ابتدایی و اصول پایه مایا را کاملا توضیح داده بود را به من داد
البته کتاب اصلی انگلیسی هست و انتشارات غزالی تحت امتیاز انتشارات اصلی ( نه اینکه مثل بعضی از انتشارات دزدیده باشه ) چاپ کرده
نام اصلی این کتاب Maya 5 Fundamentals

با اینکه بین ورژن های 5 تا 2010 حتما تفاوت هایی کرده ولی پایه و اصول اولیه که فرق نکرده
من تا اینجا که دو فصل را کار کردم اصلا تفاوتی احساس نکردم

یک خوبی هم داشت اینکه در مقدمه کتاب، توضیحاتی بسیار جامع و اصولی در زمینه های مختلف همچون کارگردانی، انواع و زوایای نور، اوناع زوایای دوربین، انتخاب و شناخت رنگ و . . . داده بود که در اول بسیار کارآمد است

به نظر من که هر دو کتاب مایا 5 و مایا 2009 روح الله سلیمانی را دیدم، مایا 5 را پسندیدم
البته شاید اینکه سطح این کتاب و نحوه نگارش و ترجمه ش بسیار زیبا و روان بود

نام اصلی کتاب
مایا 5
نوشته : Jim Lammers , Garry Lewis
ترجمه : مهندس زینب امیری، هاله ربانی
انتشارات غزالی http://www.gzle.com
انتشارات New Riders

اگه هنوزم در کتابفروشی دیدن حتما بگیرین

جدیدترین ارسال ها

بالا