بی بی کد آشپزخانه

کار خوبی شده تبریک میگم
ولی با روی نور و متریال ها کار بشه
درمورد طراحی هم اگه میز کانتر تعبیه بشه خیلی بهتره ...

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام زیبا ساده آرامش بخش به شدت نویزی.یا رندر شیر نکنین یا اگه میکنین باید بدون نویز باشه.رندر با نویز توهین هست به نظرم.دارم با مدیران کل مشورت میکنم.چند تا قانون جدید به گالری اضافه میکنم.مثل حداقل سایز رندر یا کیفیت و ...

darklight

کاربر فعال
سلام زیبا ساده آرامش بخش به شدت نویزی.یا رندر شیر نکنین یا اگه میکنین باید بدون نویز باشه.رندر با نویز توهین هست به نظرم.دارم با مدیران کل مشورت میکنم.چند تا قانون جدید به گالری اضافه میکنم.مثل حداقل سایز رندر یا کیفیت و ...
سلام آقا عارف
ببخشید که این نظر رو در این موضوع قرار دادم اما خوب شما اینجا بیان کردید و من هم بهتر دیدم همینجا موضوع رو مطرح کنم. با نظر شما در مورد چنین قوانینی برای گالری مخالفم. از اونجایی که توی این فروم چهار گالری برای آثار سه بعدی وجود داره (بخش wip و بخش گالری و بخش تاپ گالری و بخش گالری آثار برگزیده که خیلی وقته چیز جدیدی توش نرفته) این کار شما در اصل یکی از اصلی ترین اهداف گالری رو که به اشتراک گذاری کارها برای بهبود اونها و پیشرفت بچه ها و ایجاد انگیزه در تازه کارهاست رو زیر سوال میبره. من اگر قرار باشه کارم یه سری حداقل ها رو داشته باشه خوب به این معنی هستش که سطح مناسبی توی کار با نرم افزارهای سه بعدی دارم پس اگر کسی که واقعا تازه کاره بخواد آثارش رو اینجا به اشتراک بذاره و یا کسانی که مثلا سیستم ضعیفی دارن اون وقت با این قوانین از نعمتی که تاپ گالری براشون داره محروم میشن. وقتی که کارهایی که استانداردها رو به خوبی برآورده می کنن به قسمت تاپ گالری راه پیدا می کنن و وقتی که اگر از حد انتظارات هم فراتر برن به آثار برگزیده ارسال میشه کارشون پس نیازی به چنین محدودیتی برای گالری وجود نداره و اینجا علاوه بر بستر رقابتی که می تونه برای دوستان داشته باشه برای رفتن کارهاشون به تاپ گالری و یا گالری آثار برگزیده می تونه بستری باشه برای آغاز به کار دوستانی که علاقمندند.

ولی در عوض من پیشنهادی دارم که می تونید جدی تر بهش بپردازید و اونم قانونمند کردن ارسال آثار به تاپ گالری هستش. مثلا یک سری پارامترهای هنری و یک سری پارامترهای فنی تعریف بشه و یک پروسه ی تصمیم گیری هم بر مبنای اون پارامترها طراحی بشه تا ارسال آثار به تاپ گالری قانونمند و عادلانه تر بشه و از سلیقه ای بودن صرف خارج بشه. مثلا برای ارسال آثار به تاپ گالری اولا مدیران و کاربران خاص بتونن با هم بحث کنن و بعد بین اعضای مشخص رآی گیری بشه و بعد از رأی گیری با یک سری توضیحات در مورد علت تصمیم گیری این کار به تاپ گالری ارسال بشه. این روند و شفافیت در کلر باعث میشه که بچه ها بدونن باید دنبال چی باشن و انگیزه پیدا کنن برای اینکه کارهاشون رو به کیفیتی برسونن که به تاپ گالری ارسال بشه و این خودش کیفیت کارهای گالری رو هم بالا می بره. همین موضوع در مورد گالری آثار برگزیده هم صدق می کنه. با این کار شما هم به هدفتون می رسید.

ولی نکته دیگری هم دوست دارم ذکر کنم که روش فکر کنید به نظرم خیلی مفید باشه.
قوانینی در مورد نحوه ارسال آثار به گالری بذارید. مثلا جدولی تهیه کنید از مشخصاتی که لازمه هر موضوع جدید اون موارد رو ذکر کنه مثلا:
-نرم افزار ها و پلاگین های استفاده شده به علاوه تنظیمات اصلی
-زمان هر مرحله از کار مثل مدلینگ و تکسچرینگ و لایتینگ و رندرینگ
-مشخصات رم و سی پی یو و کلا کامپیوتری که کار باهاش انجام شده
-توضیحاتی در مورد تکنیک های استفاده شده در مراحل کار مثلا روشها و متدهای مدل کردن خودرو و یا ساختمون و روش های نور پردازی و ...
-و ...
فکر می کنم اگه این موارد ذکر بشه هم توی نظر دادن روی کارهای تازه کارها کمک می کنه و هم کارهای قوی تر رو تبدیل به یک پست آموزشی برای دوستان تازه کار می کنه و اظهار نظر در مورد کارها رو ساده تر می کنه و در نهایت به پربارتر شدن بخش گالری که مهمترین بخش سه بعدی این سایت هست می انجامه.
شاید حتی بتونید این جدول رو به صورت اجباری برای پست اول گالری ها طراحی کنید (اگر امکانش رو سایت مجید آنلاین بتونه فراهم کنه).
شرمنده از روده درازی و به امید موفقیت.

آخرین ویرایش:

aroen

Well-Known Member
شايد يكي مثل من بلد نيست مشكل نويزهارو حل كنه، بايد بره بميره؟ عجب قانوني مي خواين تصويب كنين!!!!!!
لطفا يه قانوني هم بذارين كاراي بد كيفيت از لحاظ طراحي رو هم حذف كنه ! فكر ميكنم كاراي خيلي ها كه بدونه نويز هست هم در اين حالت حذف بشه
طراحي و رندر خيلي خوبه دوست عزيز خسته نباشي

AREF

شايد يكي مثل من بلد نيست مشكل نويزهارو حل كنه، بايد بره بميره؟ عجب قانوني مي خواين تصويب كنين!!!!!!
حرفتون رو اصلا قبول ندارم.کسی بلد نباشه یه سابدیوایز رو مدیریت کنه چطور میخواد توی بازار کار پول درییاره. هدف از قانون بالا بردن سطح کارهاست. اگه کسی نخواد کیفیت رو بالا ببره خودش نمیخواد واگرنه چهار میلیون رفرنس وجود داره.خواهشن مسائل رو با هم قاطی نکنین.
منظورم به این کارها نیست اما وقتی فرشید گفته بود بعضی از کارها به درد سطل زباله فروم نمیخوره همه هو کردن داد بیداد.اما قصد فرشید کاملا واضح بود.
یه سری اصول رو بعضی ها نمیخوان رعایت کنن. واگرنه کسی که بلده نور بزاره آسمون تاریک غروب رو میزاره برای ساعت 12 ظهر.2 تا دلیل داره.یا به این نیت ولش کن همین برای سرشون زیاده. یا اینکه بلد نیست که این فاجعه هست.کافیه سرشو از پنجره بزاره بیرون هر چی می بینه رو به تصویر بکشه
جالبه خود برنامه ها لقمه آماده شدن.شما آسمون وی ری با وی ری سان بزارین همه چی حله. بعد دستی میان تاریکش میکنن!!
وقتی بال بال میزنم میگم بیاین مسابقه ای که شروع کردم شرکت کنین حداقل نگاه کنین همه ایراد گرفتن به قوانین مسابقه من برای همین فاجعه بازی های توی جامعه سه بعدی کشور ماست که تا 400 سال دیگه همه درجامزنن.میگم کیفت بالا بزارین اعتراض میشه چرا اینو گفتی.
در آخر بازم تکرار میکنم.این کار کار قوی هست.کارضعیف نیست.فقط مسکل نویز داره نورش و طراحیش خوبه.از صاحب اثرهم عذرخواهی میکنم.:p

آخرین ویرایش:

aroen

Well-Known Member
علت اصلی پایین اومدن سطح فوروم اینه که کسایی که فکر می کنند خیلی حرفه ای هستن دیگه فعالیت نمی کنند و کار نمی ذارن وگرنه کارای ضعیف همیشه همه جا هست حتی تو اورموشن
اصلا وضعیت پارسال و امسال سایت قابل مقایسه نیست نمی دونم چرا بخش تاپ گالری سه بعدی کار نمی کنه؟
وقتی هم کار می کرد تا 1 کارو می خواستن بفرستن تو تاپ گالری از 7 خان رستم ردش می کردن کار بعضی ها رو هم نگا نکرده تو تاپ گالری بود زندگی این همه هم پیچیده نیست واللا
کلا اگه اینجا آشنا باشی یه کار بد هم بذاری همه میان به به چه چه تعریف می کنند یکی جرات نقد منصفانه کارو نداره
یه پیشنهاد هم دارم میشه با انتخاب کار برتر هفته یا ماه یا .... بچه هارو تشویق کرد

AREF

اصلا وضعیت پارسال و امسال سایت قابل مقایسه نیست نمی دونم چرا بخش تاپ گالری سه بعدی کار نمی کنه؟
سلام.
آره مسئول فنی سایت عملا وجود خارجی نداره. وقتی مدیران کل سرشون شلوغه به مسائل سایت نمی رسن از ما ها که کاری بر نمیاد.من با مجید صحبت کردم گفت در فکر بر طرف کردن مشکل آپلود عکس هست.

وقتی هم کار می کرد تا 1 کارو می خواستن بفرستن تو تاپ گالری از 7 خان رستم ردش می کردن کار بعضی ها رو هم نگا نکرده تو تاپ گالری بود زندگی این همه هم پیچیده نیست واللا

آره موافقم. در مورد بعضی کارها مخصوصا حامد حسین پور یه خرده سخت گیری ها بیشتر از حد نرمال بوده.تعارف تقریبا توی همه فروم ها هست.اما خدائیش کارهای تاپ گالری اینجا باند بازی نیست. به عنوان یه عضو کوچیک میگم.مشکل اینه کاربرمتخصص ها انتخاب شدن اما نیستن.خب سر همه شلوغه.خودم شخصا وقت سر خاروندن ندارم .اما تاجایی بتونم سعی میکنم عرصه رو خالی نکنم. کلاس نمیزارن اما خب نمی شه چاقو گذاشت زیر گلوی یکی که بدو بیا توی سایت .مشکل اینجا تعارفات هست.اگه مدیری متخصصی نیست چرا نباید بازنشست بشه.
اخیرا وقتی king به مدیر کلی رسید دوباره توی جامعه مدیریت تحولات خوبی داره اتفاق میافته.

یه پیشنهاد هم دارم میشه با انتخاب کار برتر هفته یا ماه یا .... بچه هارو تشویق کرد
آره این کار خوبه اما چون مسئول فنی سایت غیبت کبری کرده هیچی معلوم نیست
بچه ها این بحث همین جا بسه و به نقد خود کار بپردازید.
ممنون

Mehran coyote

Well-Known Member
حرفتون رو اصلا قبول ندارم.کسی بلد نباشه یه سابدیوایز رو مدیریت کنه چطور میخواد توی بازار کار پول درییاره. هدف از قانون بالا بردن سطح کارهاست. اگه کسی نخواد کیفیت رو بالا ببره خودش نمیخواد واگرنه چهار میلیون رفرنس وجود داره.خواهشن مسائل رو با هم قاطی نکنین.
منظورم به این کارها نیست اما وقتی فرشید گفته بود بعضی از کارها به درد سطل زباله فروم نمیخوره همه هو کردن داد بیداد.اما قصد فرشید کاملا واضح بود.
یه سری اصول رو بعضی ها نمیخوان رعایت کنن. واگرنه کسی که بلده نور بزاره آسمون تاریک غروب رو میزاره برای ساعت 12 ظهر.2 تا دلیل داره.یا به این نیت ولش کن همین برای سرشون زیاده. یا اینکه بلد نیست که این فاجعه هست.کافیه سرشو از پنجره بزاره بیرون هر چی می بینه رو به تصویر بکشه
جالبه خود برنامه ها لقمه آماده شدن.شما آسمون وی ری با وی ری سان بزارین همه چی حله. بعد دستی میان تاریکش میکنن!!
وقتی بال بال میزنم میگم بیاین مسابقه ای که شروع کردم شرکت کنین حداقل نگاه کنین همه ایراد گرفتن به قوانین مسابقه من برای همین فاجعه بازی های توی جامعه سه بعدی کشور ماست که تا 400 سال دیگه همه درجامزنن.میگم کیفت بالا بزارین اعتراض میشه چرا اینو گفتی.
p
قبول دارم حرف عارف رو و در ادامه صحبت هاش
کلا سطح کارا فوق العاده اومده پایین و این اصلا جالب نیست
به نظر من به خاطرخوده هنرمتندانه عزیزه که هروز کارا کیفیتش کم میشه
من 1 سال کار میکردم جرات نداشتم کار تو هیچ جایی بزارم فقط تمرین تمرین تمرین.
الان بعضی دوستان 3 ماه کار میکنن شیر میکنن، بعد که بهش میگی ضعیفه بش برمیخوره و چرا میگی ضعیفه و همه از این جا شروع کردن و اینا....بعد میگیم تمرین کن خوب میشه کارات این همه رفرنس تو نت، میگه صبر ندارم حوصله ندارم یه مشت حرفای بی ربط
یه چیزایی تو بازار دیدم که وقتی میبینم این ها بازارو تو دست دارن و کارفرما ها برای کارای خوب ارزش قائل نیستن، از کله دنیا ناامید میشم
خیلی حرف دارم و دلم پره ولی ولش کن این جا جاش نیست.

اگه مدیری متخصصی نیست چرا نباید بازنشست بشه.

من اینو با ماندانا تقریبا قبل بازنشستگی در میون گذاتشتم ولی خبری نشد.
------------------------------------------------------------------------
در مورد کار
طراحیش برای خانوم های ایرانی خیلی خوبه
ولی رندر ضعیف، حداقل ابجکت اماده استفاده میکنید سابدیواید ها متریال رو درست کنید
به این خاطر نویز افتاده که سابدیواید متریال 32 هست ولی خوده رندر روی 8 که باعث میشه محاسبات ضعیف باشه و متریال نویز بیوفته
---------------
یاعلی

آخرین ویرایش:

samantaheri

Active Member
از همه دوستان بابت نظراتتون واقعا ممنونم اما باید بگم که همه ما تو این جامعه داریم سعی میکنیم پیشرفت کنیم پس این گونه بحث ها طبیعیه و من همشونو قبول دارم

جدیدترین ارسال ها

بالا