آشنایی با انواع صحافی و دستگاه صحافی در ایران

productimg

آشنایی با دستگاه صحافی​

به عملیات در کنار هم قرار دادن اوراق و گزارشات و در گاهی موارد مجلد کردن این اوراق عملیات صحافی میگویند که گاهاً شرکت‌های بزرگ، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ارگان‌ها و غیره به جهت منسجم کردن اوراق خود آن‌ها را صحافی یا مجلد می‌کنند.
عملیات صحافی برای مجموعه‌های نامی بسیار مؤثر است از این جهت که رزومه‌ها و پروپوزال‌های صحافی شده آن‌ها با شکل و شمایل زیباتری به دست مخاطبان آن‌ها می‌رسد و این زیبایی مجلدات تأثیر بسزایی بروی تصمیم مخاطبان در فعالیت با شرکت مذکور دارد که این کار توسط دستگاه صحافی به راحتی انجام می‌شود.
از این رو پیشنهاد می‌شود که تمامی شرکت‌ها و سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و خصوصی در نوع ارائه مستندات خود به صورت صحافی شده و شکیل اقدام نمایند، اما در این بخش توضیح می‌دهیم که صحافی بر روی اوراق معمولاً توسط دستگاه صحافی انجام می‌شود که در ایران از گذشته تا کنون انجام می‌شده است.

آشنایی با انواع دستگاه صحافی موجود در ایران​

دستگاه صحافی انواع مختلفی دارد که می‌توان به:
اشاره کرد که هر کدام از این دستگاه‌های صحافی مکانیزم عملکرد مجزا و روش کارکرد متفاوتی دارند.
PEBMC800_gbc_combbind_c800pro_electric_binding_machine.jpg
اصولاً روش کار دستگاه صحافی‌های سنتی به صورت پانچ و اتصال اوراق توسط رشته سیم فنری به یکدیگر است که با زحمت فراوانی انجام می‌شود.
روش کار دستگاه صحافی چسب گرم به نسبت راحت‌تر و در دسترس تر است که به صورت حرارتی اوراق را به هم متصل و صحافی را انجام می‌دهد که با توجه به نوع کار از زیبایی کاری بالاتری برخوردار است.

آشنایی با جلدهای صحافی و گالینگور برای صحافی دانشجویی​

در بحث صحافی ما نوع صحافی گالینگور را مطرح می‌کنیم که این نوع صحافی بیشتر برای دانشجویان مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین برای دفاتر مدارس که از محبوبیت بالایی بین اساتید و معلمان برخوردار است و در حقیقت شکل و شمایل زیباتر و محکم‌تر دارد.
pl10986224-hardcover_hydraulic_book_binding_machine_bookback_high_presser.jpg
با توجه به زمان بر بودن صحافی گالینگور به صورت سنتی این مشکل وجود دارد که کاربران زمان زیادی را برای صحافی گالینگور صرف می‌کنند که البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی صحافی این مورد نیز مرتفع شده است و خرید دستگاه صحافی گالینگور این کار را به سرعت بیشتری برای شما به انجام می‌رساند.

شناخت بیشتر دستگاه طلاکوب دیجیتال برای چاپ بروی جلد گالینگور​

بعد از صحافی گالینگور نیاز هست که پروژه صحافی شده طلاکوب و زرکوب شود و متن مورد نظر بروی جلد گالینگور صحافی شده چاپ شود، برای این منظور دستگاه طلاکوب دیجیتال تولید شده است که کار طلاکوب گالینگور رو به سرعت ۵ دقیقه برای شما به انجام می‌رساند که دستگاه طلاکوب دیجیتال مدل‌های مختلف و قیمت‌های متنوعی دارند که با توجه به نوع کارکرد آنها متفاوت است.
بحث صحافی فوری دانشجویی با توجه به اولویت دانشجویان و همچنین زمان کم آنها می‌تواند مورد توجه دفاتر فنی باشد تا کار صحافی فوری را در دست اقدام داشته باشند که با توجه به تولید دستگاه صحافی فوری می‌تواند کمک مهمی برای دفاتر فنی کشور باشد.

نتیجه گیری​

در این مقاله سعی داشتیم به صورت مختصر روش‌های صحافی، انواع دستگاه صحافی، انواع جلد گالینگور، انواع دستگاه طلاکوب دیجیتال را برای شما شرح دهیم که امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.
برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه دستگاه‌های صحافی می‌توانید سؤالات خود را از کارشناسان مجرب فروشگاه آنلاین اداری آرا بپرسید و با آن‌ها در ارتباط باشید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا