آشنایی با انواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزار ردیاب

enasb

New Member

وقتی در مورد امنیت خودرو یا امنیت اشیاء قیمتی مانند گاوصندوق صحبت می کنیم، امن ترین ابزاری که به ذهن می رسد ردیاب GPS است. این فناوری کاربردی که در گذشته برای مقاصد نظامی ساخته می شد، به حدی پیشرفت کرده است که وارد زندگی روزمره ما شده است.

ردیاب جی پی اس ممکن است در نگاه اول دستگاهی پیچیده و دشوار به نظر برسد، اما این فناوری با یک نرم افزار ساده به راحتی کار می کند. این نرم افزار روی سیستم عامل های مختلف کار می کند. در این مقاله تصمیم گرفتیم با انواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزار ردیاب GPS آشنا شویم.

اپلیکیشن ردیاب GPS چیست؟​

برنامه یا اپلیکیشن ردیاب جی پی اس خودرو یا موتور سیکلت یا هر وسیله نقلیه دیگری نرم افزاری است که امکان نظارت بر آن دستگاه را از طریق گوشی هوشمند یا کامپیوتر فراهم می کند. در واقع اپلیکیشن ردیاب رابطی بین ردیاب و صاحب ردیاب است و به او اجازه می دهد از اطلاعات ردیاب استفاده کند.

به عنوان مثال در مورد خودرو، پس از نصب ردیاب خودرو، تنها کافیست اپلیکیشن ردیاب را بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب کرده و سپس به راحتی اطلاعات دریافتی از ردیاب مانند موقعیت و سرعت خودرو را بررسی کنید. ردیاب GPS تمامی اطلاعات دریافتی از خودرو را از طریق اپلیکیشن در اختیار صاحب خودرو قرار می دهد. با استفاده از این اطلاعات و بررسی آن در اپلیکیشن می توانید از حوادثی مانند سرقت خودرو جلوگیری کنید.

برای استعلام قیمت دزدگیر ماشین کلیک کنید.

سیستم عامل های مختلف مناسب برای ردیاب های GPS​

سیستم عامل (OS) نرم افزاری است که به عنوان رابط بین اجزای سخت افزاری کامپیوتر یا تلفن همراه و کاربر عمل می کند. هر رایانه یا سیستم تلفن همراه باید حداقل یک سیستم عامل برای اجرای برنامه های دیگر داشته باشد. برنامه هایی مانند مرورگرها، MS Office و برنامه های کاربردی دیگر مانند نرم افزار ردیاب برای اجرا و انجام وظایف خود به یک سیستم عامل نیاز دارند.

این سیستم عامل به کاربر کمک می کند تا با این دو ابزار بدون اینکه بداند چگونه به زبان کامپیوتر یا موبایل صحبت کند، ارتباط برقرار کند. استفاده از رایانه یا دستگاه تلفن همراه بدون سیستم عامل برای کاربر امکان پذیر نیست. رایج ترین سیستم عامل های مورد استفاده برای تلفن های همراه و کامپیوتر سیستم عامل های اندروید، iOS و ویندوز هستند. در ادامه به بررسی پیاده سازی اپلیکیشن ردیاب بر روی پلتفرم این 3 سیستم عامل می پردازیم.

نصب نرم افزار ردیاب GPS بر روی دستگاه های اندرویدی​

سیستم عامل اندروید یکی از رایج ترین پلتفرم های مورد استفاده در گوشی های هوشمند از برندهای مختلف است. اگر ماشین شما مجهز به ردیاب است یا برای فرزندتان یا آشنایان مسن یا حتی حیوانات خانگی خود یک ردیاب جی پی اس شخصی خریده اید کافی است بهترین ردیاب جی پی اس را خریداری کرده و نصب کنید سپس اپلیکیشن مناسب ردیاب را بر روی آن نصب کنید. گوشی خود را. اندروید خود را نصب کنید.

برنامه های اندروید مختلفی برای ردیاب GPS وجود دارد. یکی از بهترین برنامه های اندروید برای ردیاب جی پی اس شخصی Find My Kids است که می تواند برای نظارت بر موقعیت مکانی کودکان، افراد مسن، حیوانات خانگی و حتی ماشین ها استفاده شود. گوگل مپ نیز یکی از این اپلیکیشن های قدرتمند و رایگان برای بررسی موقعیت روی نقشه است.

نصب نرم افزار ردیاب GPS بر روی دستگاه های iOS​

iOS یکی دیگر از پلتفرم های محبوب گوشی های هوشمند است که به طور انحصاری متعلق به اپل است. اگر گوشی شما مجهز به سیستم عامل iOS است، پس از نصب ردیاب، اپلیکیشن مناسب سیستم عامل iOS را انتخاب کرده و با دستگاه ردیاب همگام سازی کنید.

Google Maps همچنین دسترسی رایگان به موقعیت مکانی را برای این سیستم عامل فراهم می کند. در زیر، لیستی از بهترین برنامه‌های iOS ردیاب GPS را گردآوری کرده‌ایم که از بین آنها می‌توانید اپلیکیشنی را برای کار با ردیاب خودرو یا ردیاب شخصی (برای ردیابی کودک، سالمند یا حیوانات خانگی) انتخاب کنید.

نصب نرم افزار ردیاب GPS بر روی ویندوز​

ویندوز رایج ترین سیستم عامل کامپیوتر است. نرم افزار ردیاب جی پی اس که بر اساس ویندوز طراحی شده است، به راحتی اپلیکیشن های اندروید و آی او اس را نصب می کند و با نصب این نرم افزارها می توانید از قابلیت های ردیاب مانند موقعیت یابی، تعیین محدوده حرکت و سرعت و گزارش گیری استفاده کنید. مسیر طی شده

یکی از بهترین نرم افزارهای سیستم عامل ویندوز برای ردیابی GPS، اپلیکیشن Windows GPS Tracking است که هم برای وسایل نقلیه و هم برای ردیاب های شخصی قابل استفاده است.

حرف پایانی

همانطور که می بینید، سیستم عامل های مختلفی برای کار با ردیاب GPS و استفاده از ویژگی های ردیاب وجود دارد. در این مقاله با انواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزار ردیاب GPS آشنا شدیم و بهترین اپلیکیشن های ردیاب جی پی اس برای اندروید، iOS و ویندوز را معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله اطلاعات خوبی در مورد کاربردهای کاربردی کار با ردیاب در اختیار شما قرار داده باشد.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا