آبجکن tree view هوشمند

sibil

Active Member
سلام به تمامی دوستان.
توی کار به یه مشکل اساسی خوردم در مورد پلاگین بسیار خوب و کاربردی tree view :

چطور میشه به برنامه فهموند که ترجیحاً این سه level رو انجام بده . هرکدوم که به ترتیب حل شه ، مشکل من بیشتر حل میشه .

1 ) فهموند که عکس های موجود در فلان آدرس رو به صورت خودکار داخل شی treeview با همون نام خودشون لود کنه و روی هرکدوم که کلیک شد هموم عکس رو تو شی Bitmap نمایش بده .( یا ویدیو و یا صوت)

2) یک دایرکتوری رو به صورت خودکار با در نظر گرفتن پوشه های زیر مجموعه درون فلان دایرکتوری رو لود کنه.

3) هموم level بالا با این تفاوت که فایل های داخل اون دایرکتوری رو هم لود کنه و روی هر کدوم کلیک شد ، با توجه به نوع فایل اون رو تو شی مختص به خودش نمایش بده و لود کنه.

خداییش خیلی گیرم . اگه کمکم کنید ، مشکل بزرگی رو هم از من و هم از خیلی های دیگه حل کردید .

خداو کیلی کمک کنید . اگه لیاقت داشته باشم ، کلی دعاتون میکنم . مخصوصاً توی عرفه

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
برای سوال اولتون مثال زیر رو ببینیدُ کافیه با دستور SearchForFiles فایلهای موردنظر رو مورد جستجو قرار بدید و آیتم ها رو تک تک به شئ درختی اضافه کنید.

در مورد سوال دوم و سوم، کمی پیچیده تر میشه، چون دستور Search خود MMB برای بدست آوردن فولدر ها و ساب-فولدرها کارایی نداره، و باید از پلاگین برای اینکار استفاده کنید (مطمئن نیستم کدوم پلاگین، اما Foldy رو بررسی کنید)، و بعد باید به ترتیب عمق فولدرها رو به لیست اضافه کنید.
قطعاً قابل انجام هست اما مشکل تر از این حالت هست. نمونه ی همراه پلاگین رو ببینید و با الهام از اون و با توضیحاتی که عرض کردم، سعی کنید کدنویسیش رو انجام بدید

پیوست ها

• Tree.zip
    15.6 کیلوبایت · بازدیدها: 32

m javad

کاربر متخصص
شی که شما تو مورد 2 و 3 بهش نیاز دارید با نام ShellTree یا DirectTree به طور آماده موجود هست
البته با اون پلاگین هم میشه اون شی رو ساخت ولی کد نویسی زیاد میخواد، جستجوی فولدر ها و فایلها و تنظیم آیکونهاشو ن و ...
الان بهتره از نمونه های html موجود از این شی استفاده کنید
تا جایی که یادمه پلاگینی برای این شی موجود نیست
تو نسخه بعدی کتیبه دارم ShellCombo و ShellList و ShellTree رو اضافه میکنم که با هم در ارتباط باشن

جدیدترین ارسال ها

بالا