چرا با استفاده از تکنیک های سرور ساید برنامه های کاربردی تحت ویندوز کم .....

چرا با استفاده از تکنیک های سرور ساید برنامه های کاربردی تحت ویندوز کم .....مورد توجه قرار می گیرد
اولا از اینکه تیتر به این بلندی زدم معذرت هیچی دیگه به ذهنم نرسید هیچ کجا هم نتونستم قطش کنم
دوم اینکه توضیح راجع به بالا ..... به نظر شما
مشکل اساسی برنامه نویسی با زبان هایی مثل php یا asp چی هست که با اونا برنامه های کاربردی تحت سیستم عامل هایی مثل ویندوز نمی نویسند و یا شاید هم استقبال خوبی نمی شه و یا شاید هم دارن این کارو می کنن من خبر ندارم
دلایلی که خودم فکر می کنم
1- از لحاظ امنیتی
2- از لحاظ قدرت برنامه نویسی ضعیف تر از زبان هایی مثل #C و دلفی و .... هستند :neutral:
3- ...

Well

I don't know exactly, but I guess php and asp are server side application and you can't run them locally, and also you need browser to run them

But I'm not quit sure

بله سرور ساید ولی هر کلاینتی را براحتی می شه سرور کرد و ازش استفاده کرد و فکر نمی کنم browser برای اجرای اونا خیلی اشکال داشته باشه شاید حالا دیگه چون خیلی ها از اینترنت براحتی استفاده می کنن می شه با استفاده از browser نرم افزار ها را اجرا کرد و یاد گیری آسونی هم داشته باشند
ببینید من منظورم اینه که من مثلا کار با دلفی یا ویژوال c یا .... را خوب بلد نیستم و کار با php را بهتر بلدم و می خوام یه نرم افزار حسابداری یا .... بنویسم چرا ؟

oxygenws

Active Member
بنویس، مشکلی نیست.
آیا فکر می کنی بشه یک برنامه گرافیکی مثل کارل رو هم نوشت؟؟

golden

Member
ببین شما میتونی برنامه های ویژوال کوچک را با php و GTK نوشت ولی php به هیچ وجه قدرت این را نداره که برنامه های بزرگی مثل corel را بسازه.
حالا شما می تونی با gtk یه برنامه حساب داری بر مبنای php و به صورت ویژوال بنویسی ولی از کدهای این برنامه استفاده دیگری نمی تونی بکنی ضمن اینکه همیشه سورس برنامه ات دیده میشه. خب پس چه بهتر که مثلا از #c استفاده کنی.

فکر نمی کنم همیشه سورس دیده بشه چون می شه اونا رو exe کرد
در ضمن از همه متشکرم

zfarhad2003

Member
خوب هرچیزی رو برای کاری ساختن. PHP رو برای برنامه نویسی صفحات وب و بقیه رو برای برنامه نویسی client.

فکر نکنم اون قدرتی رو که C++ و جاوا داره رو بتونی با PHP بهش برسی.

m_ziba

Member
سلام دوست گرامی bahman.reshadi

آخه اين ديگه چه کاريه!
در مورد برنامه هايی که روی يک کامپيوتر يا حتی روی چند کامپيوتر اما در شبکه محلی هستن برنامه نويس ها هيج وقت زحمت web programming به خودشون نمی دن!
چون در اين موارد windows programming خيلی راحت تره.

1) ببين مثلاً يه اصل هست تو حسابداری که : حسابدار نمی دونه موس چيه! بنابراين برنامه تو بايد قابليتکار ساده کار با صفحه کليد رو داشته باشه. پس اصولاً لينک اينجا بی معنيه.

2) به علاوه خيلی وقتها اينجوری پيش می ياد که طرف می خواد همين جوری که داره يه چيزی تايپ می کنه همراهش يه اتفاقاتی هم بيفته.
اما در web programming به خاطر جدا در نظر گرفتن client و server حتماً بايد يه دکمه ای چيزی زده بشه يا به هر حال يه اتفاق ديگه ای بيفته ، اطلاعات از client بره به sever و برگرده. اون وقت اگر برنامه حسابداريتو اين جوری نوشته باشی يارو حسابداره کفرش در می ياد! چون طرف کاراش خيلی زياده می خواد زود کارش انجام بشه!

3) در windows programming از برنامه ات يه فايل exe می سازی اون وقت رو هر کامپيوتری می تونی اجراش کنی.
ولی اگه web programming باشه دست کم بايد روی کامپيوتر localhost ايجاد کنی و IIS رو نصب کنی.

ببين هر چيزی رو برای کاری ساختن. تو نمی تونی با php يا asp برنامه حسابداری بنويسی!
اين کار رو وقتی می کنن که ناچار باشن، مثلاً طرف چند تا نمايندگی در جاهای مختلف شهر و يا در شهرهای مختلف داره، اون وقت از web programming استفاده می کنه.
حتی برای اين کار هم که گفتم NET. يه ويژگی جالب داره که برنامه رو همون windows programming می نويسی و فقط data رد و بدل می شه.

آره داداش!
حالا اميدوارم مفيد بوده باشه.
قربان تو

جدیدترین ارسال ها

بالا