wordpress یا joomla?

VAHID216

مدیر بازنشسته
با نظر وحید موافقم.ولی جوملا یه قدم همیشه جلوتر از وردپرس بوده.
کلا نباید اصلا این دو تا سیستم باهممقایسه بشن ، چون هر چیزی رو بهر هرکاری ساختن . این دو سیستم کلاس کاری متفاوتی دارن حتی مدیران اصلی این دو تا پروژه هم گفتن که اصلا نباید با هم مقایسه بشن.
نباید یادمون بره هدف اصلی جوملا چه چیزی هست هدف اصلی وردپرس چه چیزی هست.
موفق باشید

camry

Member
اصلا می دونین چیه؟
همشون خوبن و هیچ فرقی ندارن
همشون چار تا پست می زارنو ادیت می کنن
خیلی سخت نگیرین !

parmishost

Member
جوملا خیلی راحت هک میشه ولی ورد پرس این طور نیست ورد پرس خیلی سرور را اذیت می کنه

VAHID216

مدیر بازنشسته
جوملا خیلی راحت هک میشه ولی ورد پرس این طور نیست ورد پرس خیلی سرور را اذیت می کنه
من موافق نیستم که جوملا راحت هک می شه و وردپرس هم فشار مییاره. منکرش نمی شم ولی طریقه درست استفاده کردن از این سیستم ها خیلی مهمه. زمانی که Tag با کلمه کلیدی اشتباه گرفته بشه و کاربر 50 تا 60 تا کلمه بزنه مطمئنا به سرور فشار می یاره.
موفق باشید

mghorobei51

New Member
كسي مي تونه نظر كاملي براي مقايسه بده كه كاملا با هر دو سيستم كار كرده و چندين سايت در انواع متفاوت از هركدوم مثل خبري ، تجاري ، و .... طراحي كرده باشه
من يك طراح سايت با مديريت محتوي جوملا و وردپرس و دات نت نيوك هستم
تجربه خودم و دوستانم اينو ميگه :
1 - امنيت جوملا نسبت به وردپرس فوق العاده قوي است (در شرايط يكسان از لحاظ مراقبت و ...)
2- گرافيك جوملا بسيار بالاتر از ورد پرس هست (برعكس دوستان كه مي گن قالبهاي جوملا متنوع ترند اگر كسي سراغ نداره دليل بر كمبود نيست )
3- جوملا ماچولاها و كامپوننتهاي بيشتري براي انواع نيازمنديها ارايه ميده
4- سئو شدن وردپرس به مراتب بهتر از جوملا هست
5- سايتهاي جوملا لودينگشان نسبت به وردپرس بيشتر است يعني به اصطلاح سنگين ترند
6- در بحث مديريت و سختي و راحتي براي كسي كه آشنا به سيستم باشد زياد فرقي ندارند

VAHID216

مدیر بازنشسته
1- اگر این مورد رو کاملا تشریح کنید در شرایطی بوده ممنون می شم ، چون فکر می کنم قبلا از اینکه چیزی بگم از شرایط با خبر باشم
1.gif

2- گرافيك جوملا بسيار بالاتر از ورد پرس هست (برعكس دوستان كه مي گن قالبهاي جوملا متنوع ترند اگر كسي سراغ نداره دليل بر كمبود نيست )
گرافیک ربطی به نوع سیستم نداره به طراح داره ، اگر طراحی ضعف گرافیکی داره نباید اون رو گردن سیستم انداخت به خاطر اینکه سیستم از یه Template Engine بهره می بره !
3- جوملا ماچولاها و كامپوننتهاي بيشتري براي انواع نيازمنديها ارايه ميده
البته در وردپرس چیزی به نام ماژول یا کامپوننت یا مامبوت نداریم ولی آمار بخش پلاگین های وردپرس دو برابر جوملا هست.
4
- سئو شدن وردپرس به مراتب بهتر از جوملا هست
5- سايتهاي جوملا لودينگشان نسبت به وردپرس بيشتر است يعني به اصطلاح سنگين ترند
این هم بر می گرده به هسته ، شما اگر اون سایت رو که درون امضاتون هست نگاه کنید نزدیک 20 فایل جاوا لود می شه + چند تا CSS که می شه این ها رو حداقل رسوند به 3 تا 4 تا ، که به صورت غیر ضروری در چند تا فایل رفتن ، این طوری تعدا درخواست ها زیاد می شه و بقیه موارد ... .
6- در بحث مديريت و سختي و راحتي براي كسي كه آشنا به سيستم باشد زياد فرقي ندارند
این هم از دو منظر هست اگر شما به عنوان یه Webmaster نگاه کنید بله هیچ فرقی نداره شما هر سیستم رو می تونید کار کنید ولی اگر بخواید سیستم رو به یک مشتری بدید مطمئنا باید وقت و انرژی بیشتری بزارید برای جوملا.
------------
یه نکته ای رو بگم که من تمامی این موارد فوق رو برای برتری وردپرس به جوملا نگفتم ، به این دلیل گفتم که حس می کنم علاقه شما به جوملا بیشتر هست .
من خودم با هر دو سیستم کار می کنم ، ولی بار ها و بارها گفتم هر سیستمی برای کاری ساخته شده .
موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا