WireFeame در رندر

cs_mohsen

Member
سلام

این مقاله توسط یکی از دوستان تهیه شده .من اینجا فارسی به همراه عکس قرار میدم امیدوارم مفید واقع بشه.

شروع می کنیم :

اول از همه یک sphere ایجاد کنید یا هر چیز دلخواهتون و یه snapshot از UV های اون تهیه کنید .

قبل از هر چیز یک ماده به دلخواه ایجاد کنید.من lambert انتخاب کردم.

حالا Hypershade رو باز کنید و طبق معمول اول از همه یک condition و یک sampler info ایجاد کنید:

1.jpg

سپس یک فایل (2D File) و یک Ramp ایجاد کنید :

2.gif

حالا به Attribute Editor رمپ برید و تمامی رنگ ها رو پاک کنید و فقط یکی که به دلخواه سیاه یا سفید باشه بذارید سپس snapshot uv که ذخیره کرده بودید در File لودکنید .

4.gif

حالا فایل رو به مشخصه colorIfTrue از condition نسبت بدید همچنین Ramp رو به مشخصه colorIfFalse از condition نسبت بدید.

حالا sampler info رو به other از condition نسبت بدید و در connection editor مطابق شکل تنظیم کنید و Close کنید:

7.gif

در نهایت condition رو به Transparency ماده (lambert) اعمال کنید و ماده رو هم به Sphere تون نسبت بدید.

می بینید که sphere به همراه WireFrame هاش رندر گرفته شده .

3.jpg

اگر بخوایم فقط WireFrame هاش باشه کافیه یه Reverse از همون قسمت General Utility ایجاد کنید و File رو ابتدا به مشخصه Input از reverse نسبت بدید و سپس Reverse رو به Conditon.

5.jpg

همچینین می تونید با تغییر ورودی ها به condition یعنی colorifFalse and ColorifTrue و همچنین رنگ Ramp و ... نتیجه دلخواهتون رو به دست بیارید.
اگر کسی توی جزئیات و ... مثل نسبت دادن و جای پنجره ها مشکل داره بگه !

موفق و پیروز و سربلند باشید

آخرین ویرایش:

mosy252

Member
سلام .آقا دست گلت درد نکنه.عالی بود.ان شااللله موفق باشید:rose::)

mosy252

Member
آقا اگه بخوایم که یه صحنهی بزرگ رو wireframe کنیم باید چی کار کنیم.نمیتونیم که تک تک براشون material با uv بزاریم که.راه دیگه ای هم هست؟

Aghdas

New Member
رندر از وایرفریم (Wireframe) با استفاده از Toon Render در مایا

با سلام خدمت تمام دوستان!
به نظر من بهترین راه برای رندر گرفتن از Wireframe داخل مایا، می تونه استفاده از Toon Render باشه! چون هم سرعت رندر بالاست، و هم برای صحنه های پر حجم قابل کاربرده و میشه شکل و رنگ اندازه وایرفریم ها رو هرجوری و با هر عکس و تکسچری تغییر داد! از طرفی میشه با انیمیت کردن اونا و هنچنین انیمیت کردن تعداد و سایز وایرفریمها جلوه های خیلی هنری و قشنگی رو به وجود آورد.

جدیدترین ارسال ها

بالا