maya vs Softimage

sazegar s

Member
سلام
لطفا هر کسی که درباره maya و Softimage اطلاعی داره درباره این دو نرم افزار توضیح بده و این دو رو با هم مقایسه کنه. بخصوص اگر امکانش هست بیشتر Maya dynamic رو با Softimage ICE مقایسه کنید. با تشکر

Hamed_8

Member
سلام
ببینید دوستان اساساً این مقایسه اشتباهه چرا ؟؟؟؟ چون ما ایرانی ها از امکانات کامل یه نرم افزار نمیتونیم استفاده کنیم
الان فقط تو دنیا فقط یک ایرانی مایا مستر داریم اونم تو آمریکاس ، یعنی فقط یه نفر هست مایا رو کامل بلده !
و سافت ایمیج هم هیچ کس !

نمیشه گفت این قویتر از اونه یا برعکس ، شما هر چیزی تو ذهنت باشه میتونی توی هردوشون دربیاری و مشکلی هم نخواهی داشت
فقط ببین با کدوم راحت تری و میتونی بهش علاقمند بشی
و کدوم منابع آموزشی خوب و انجمن داره و ...

الان میگن هودینی پارتیکل هاش از مایا قویتره ولی من اصلاً قبول ندارم ، چون هنوزم تمام فیلم های هالیوود کامل با مایا جمع میشه

سلام
ببینید دوستان اساساً این مقایسه اشتباهه چرا ؟؟؟؟ چون ما ایرانی ها از امکانات کامل یه نرم افزار نمیتونیم استفاده کنیم
الان فقط تو دنیا فقط یک ایرانی مایا مستر داریم اونم تو آمریکاس ، یعنی فقط یه نفر هست مایا رو کامل بلده !
و سافت ایمیج هم هیچ کس !

نمیشه گفت این قویتر از اونه یا برعکس ، شما هر چیزی تو ذهنت باشه میتونی توی هردوشون دربیاری و مشکلی هم نخواهی داشت

الان میگن هودینی پارتیکل هاش از مایا قویتره ولی من اصلاً قبول ندارم ، چون هنوزم تمام فیلم های هالیوود کامل با مایا جمع میشه
واقعا یک نفر میتونه همه چیز یک نرم افزاری مثل مایا رو یاد بگیره؟؟؟؟!!
مدلسازی . رندر .پارتیکل .انیمیشن ...
امکان داره؟

Hamed_8

Member
واقعا یک نفر میتونه همه چیز یک نرم افزاری مثل مایا رو یاد بگیره؟؟؟؟!!
مدلسازی . رندر .پارتیکل .انیمیشن ...
امکان داره؟

بله میتونه
البته سال 85 تو سایتی خوندم زده بود فقط 50 نفر در دنیا مایا رو کامل بلد هستن !
و الان بیشتر شدن

میتونی دربارش سرچ کنی ، استاد حبیب زرگرپور

skyblu3

Member
بله اساتید خوبی هستند...
استاد حبیب زرگرپور
استاد حامد قمری گلبهار
:soot::green:

rasoulvalli

Well-Known Member
سلام
و سافت ایمیج هم هیچ کس !

دوست عزیز این چه حرفیه میزنید؟ اصلا امکان نداره یک شرکت و استودیوی حرفه ای بتونه با یک نرم افزار کارشو تموم کنه.. استودیو های حرفه ای از نرم افزارهای متعدد استفاده میکنند و قابلیت های برتر هرکدوم رو بکار میگیرند.

در ضمن مایایی که ما کار میکنیم با مایایی که اونا کار میکنند زمین تا آسمون فرق داره چون اونها در پشت صحنه نرم افزار یک تیم قوی برنامه نویس دارند که هرجا به مشکل یا کمبودی برخوردند قابلیت های مورد نیاز رو در برنامه ایجاد می کنند. دقیقا بخاطر همین قضیه هست که مایا خیلی طرفدار داره چون دست بردن توی سورسش و تغییر دادنش خیلی راحت و کاربردیه یه جورایی اوپن سورسه.

maxscript

Well-Known Member
با سلام:
سافت امیج یا مایا هیچ فرقی نمیکنه هر دو قوی هستند این شما هستید که انتخاب می کنید
بد اینم بگم یه شرکت فیلم سازی از چند برنامه برای کاراش استفاده می کنه و بیشتر اوقات هم برنامه مخصوص به خودشون دارن که با اونا کار می کنن.اگر شما می خواهید مستر یه برنامه بشدی مثل مایا به گفته شرکت سازنده چندین سال طول میکشه.بعد سعی کنید برنامه نویسی خودتون رو هم قوی کنید چون همه برنامه ها تا یه جایی محدود می شن.

چرا قبول ندارید :)

یا علی

Hamed_8

Member
دوست عزیز این چه حرفیه میزنید؟ اصلا امکان نداره یک شرکت و استودیوی حرفه ای بتونه با یک نرم افزار کارشو تموم کنه.. استودیو های حرفه ای از نرم افزارهای متعدد استفاده میکنند و قابلیت های برتر هرکدوم رو بکار میگیرند.

در ضمن مایایی که ما کار میکنیم با مایایی که اونا کار میکنند زمین تا آسمون فرق داره چون اونها در پشت صحنه نرم افزار یک تیم قوی برنامه نویس دارند که هرجا به مشکل یا کمبودی برخوردند قابلیت های مورد نیاز رو در برنامه ایجاد می کنند. دقیقا بخاطر همین قضیه هست که مایا خیلی طرفدار داره چون دست بردن توی سورسش و تغییر دادنش خیلی راحت و کاربردیه یه جورایی اوپن سورسه.

بله درسته ، منظور من این نبود که مطلقاً از خود مایا استفاده میشه ، شاید برای یه فیلم 10 تا نرم افزار کار بشه ولی خب اکثریت کارها در مایا انجام میشه ، شاید بشه گفت 60 70 درصد پروژه ها داخل مایاس

هم با مایا کار کردم و هم با xsi !
خودم شخصاً با مایا راحت تر بودم ، هرچند که رابط کاربریشون نزدیکه.
ولی با مدلسازی توی مایا خیلی حال کردم،همه چی دم دسته.
تا جایی که من شنیدم پارتیکل مایا یکم قوی تره :rose:

Miladbat

Well-Known Member
بله درسته ، منظور من این نبود که مطلقاً از خود مایا استفاده میشه ، شاید برای یه فیلم 10 تا نرم افزار کار بشه ولی خب اکثریت کارها در مایا انجام میشه ، شاید بشه گفت 60 70 درصد پروژه ها داخل مایاس
من خودم تا چند سال پیش دقیقا همین جوری فکر می کردم ولی اشتباه نکن شما بگید 100%خوب دلیل نمیشه مایا تو شرکت ها و کاربر ها جا افتاده تو دانشگا هها هم بیشتر مایا درس می دن ولی قطعا پارتیکل های هودینی بهتر از مایا ست 10 سال پیش مایا بهترین سیستم ذره ای رو داشت ولی الان دیگه رو حسابه این که یوزر ها عادت کردن تو پروژه هاخیلی استفاده میشه . شما مایا 4.5 رو ببین همه چی داشت عالی بود تو زمان خودش رغیب نداشت ولی مقایسش کن با مایا 2012 چه فرقی کرده بجز ncloth و چهار تا چیز دیگه !
یه دلیل دیگش هم قابل تغییر بودن هسته مایا ست ولی تا حالا تو ایران چندتا کار انجام شده نیاز به تغییر هسته نرم افزار باشه؟
اصلا نمی خوام بگم این بهتره یا اون.
هم با مایا کار کردم و هم با xsi !
خودم شخصاً با مایا راحت تر بودم ، هرچند که رابط کاربریشون نزدیکه.
:rose:
کاملا منطقیه هر کس با هر کدوم راحت تره کار کنه

آخرین ویرایش:

maxscript

Well-Known Member
خوب سافت ایمیج بجز امکانات خوده ICE که هست Python هم ساپورت میکنه!!!
درسته منظور من این بود که زبان برنامه نویسی کمک زیادی به کار می کنه و اصلا مختص مایا نیست همه برنامه ها زبان برنامه نویسی دارن و توی همه Python مشترکه.

یا علی

mahdilal

Member
اگر دوستان بخواهند من 2 تا پلاگین اپن سورس حرفه ای مایا در رابطه با داینامیک و فلوید معرفی کنم تا کسانی که اطلاع ندارند مایا چی هست بیشتر اطلاع پیدا کنند که مایا یعنی چی؟

mehran_trex

Member
من نمی دونم کی دعوای بین نرم افزارها تموم میشه بک زمانی جنگ بین مکس و مایا بود حالا شده این فردا میشه هودینی ....
یکم به خودتون بیان بجای این بچه بازیها روی نرم افزار تمرکز کنین حالا هر چی که دوست دارین ولی بتونین یک تولید داشته باشین
واقعا که ...

Miladbat

Well-Known Member
مشکله شماست بحث رو جنگ و دعوا می ببنید
می خواییم بحث کنیم تا بیشتر بدونیم
عجب پس چند وقت پیش BOBO و Allen mckay با هم 15 صفحه تو cgsociety همین بحث رو کردن بچه بازی بوده!!

maya_22

Well-Known Member
دقیقا درسته
نمیشه تا هرکس میخاد بحث کنه بگن داری جنگ میکنی و اینا...هرکس طبق تجربه سوابق یا مطالعات یا حتی تعصبش قضاوتی داره

اما اون چیزی که واضح و آشکاره اینه که اگه کسی واقعا مایا کار باشه نه مایا گرد ما بیشتر (خودم را میگم به کسی تو هین نشه)
بیشتر با مایا سرگرمیم تا مایا کار حرفه ای.
این افراد بیش از 80 درصد کارا و پروژه ها تو مایا بسته میشه مخصوصا استادای حرفه ای هالیوود یا استودیو های بزرگ

حالا میخاد جا افتادن مایا باشه یا عادت استودیو ها یا ... حقیقتی هست که هست و بدون شک مایا برترین هست
حالا اپن سورسو برنامه نویسیا اینا به کنار

در هر حال مایا جوایز و سوابقی که داشته گویا هست فقط کافیه یک سرچ ساده بشه
حالا ممکنه یک بادی بیاد یا جوی ایجاد بشه مثلا بگن هودینی یا سافات ایمیج رقیبین و اینا بیشتر به نظر شو تبلیغاتی میاد با احترام به همه کاربرای تریدیکار دیگه
در ضمن صحبت من
به این معنی نیست مکس کارا یا ... نمیتونن کار خوب بزنن چون تری دی و کلا هنر در ابتدا از هم جدا هستند ولی در بالا یکی میشن

ولی از لحاظ نرم افزاری و نه هنری کسی مایا کار حرفه ای بشه خیلی کارا میتونه بکنه که شاید کاربرای نرم افزارهای دیگه به سختی
بتونن یا در زمان بلند تری بتونن

جدیدترین ارسال ها

بالا