flare3d.com

benyamin_pc

Well-Known Member
flare3d
یک موتور 3d خفن با یک محیط توپ البته هنوز باهاش کار نکردم اما تو سایتش چنتا اسنپ شاتشو دیدم باید باحال باشه:rose:

JavidFlasher

کاربر فعال
منم دیدم خیلی جالبه و فکر کنم نسبت به بقیه کار باش آسون تره!

benyamin_pc

Well-Known Member
بین Molehill و unity 3D و موتورهای دیگه کدومشون قوی ترین و سازمان یافته ترین و آینده دار ترینشه؟

++Hadi++

Active Member
فک کنم mollehill از همه قوی تر باشه البیته هنوز در دست ویرایش هست چون تو مقایسه unity3d با mollehill دیدن یه سری مدلهای یکسان رو هر دو با شرایط یکسان خوب رندر گرفتن ولی molehill پرفرمنس بهتری داشت ضمن اینکه قراره یونیتی 4 ، flash and molehill رو به خوبی با کامپوننتا ساپورت کنه و حتی اکشن 3 جزو زبونهای یونیتی بشه البته فک کنم یونیتی ، molehille رو ساپورت و لود خو اهد کرد نه برعکس ...بای...

benyamin_pc

Well-Known Member
جا داره روی molhill ی تاپیک باز شه و استیکی شه و هرکی هرچی میدونه بیاد اونجا بگه . مثلا الان papervision هست اما اگه جاشو به molhill بده خیلی بهتره

++Hadi++

Active Member
papervision عمرش به سر رسید
در ضمن همشون بالاخره جزو زیر گروه های 3 بعدی سازی در فلشن دیگه ...چون ما هم محدودیت داریم و در ضمن خیلی از انجمن ها خالی هستن از جمله همین انجمن 3 بعدی سازی در فلش...

mehdadoo

Member
پروژه Flare3D راه حلی مثل Alternativa3D هست. این تیم داره IDE برای برنامه نویسی سه بعدی میسازه، که میشه توش مثل Adobe Flash IDE روی ابجکت ها کلیک کرد و براشون اسکریپت نوشت.
البته این کار رو خیلی قبل CopperCube انجام داده و پروژه کاملی درست کرده.

راستی، بهترین سایت چند ماه پیش TheFWA، از انجین جدید J3D که بر روی WebGL و HTML5 ساخته شده اسفاده میکنه.
HTML5 به نظر آینده زیبایی داره.

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
البته اینجور چیزی اگه مد نظر باشه که خروجی swf هم بده یونیتی خیلی بهتره اما اگه همچین چیزی خود ادوب بزنه خیلی باید بهتر بشه

++Hadi++

Active Member
راستی شنیدم udk یا نمی دونم شاید هم unreal خروجی swf می ده...نظرتون ؟

benyamin_pc

Well-Known Member
udk که صدرصد شایعس چون الان نصبه و همچین چیزی نداره و تو سایت خودشم اشاره ای نشده بهش

++Hadi++

Active Member
نه الانیشو نمی گم.یکی از دوستان می گفت که یکی از ورژنای جدیدش(شاید آینده) این کارو می کنه که البته ویدئوشو هم می خواد دان کنه...

benyamin_pc

Well-Known Member
البته تو زمینه مالتی پلت فرم شدن با یونیتی ی رقابت هائی داره میکنه که بعید نیست همچین کاریو بکنه

++Hadi++

Active Member
یونیتی که فیلمشو دیدم خروجی مستقیم فلش پلیر 11 می ده ، udk هم که خروجی فلش پلیر 11 خواهد داد، پس flash player از این هم عمومی تر و رایج تر خواهد شد. ضمن اینکه استیو جابز خدا بیامرز هم که دیگه نیست که به flash گیر بده ، مثل اینکه آینده وب 3 بعدی و مجازی به دستان پر توان ادوب رقم می خوره البته به خواست خدا... و اینکه هر کدوم از این پلتفرم ها مزایای خاص خودشونو دارند ولی ادوب واسه اینکه جلوی یونیتی و udk به خاطر اینترفیس 3 بعدی داخلشون و طراحی راحتشون کم نیاره و همه به سمت پلتفرم adobe flash رو بیارند ، احتمالا به فکر گسترش و بهینه سازی اینترفیس فلش در جهت 3 بعدی شدن پیش خواهد رفت و ....
بچه ها آینده در دستان ماست(منظور پلتفرم فلش)...تبریک...

benyamin_pc

Well-Known Member
آره هادی جان دیگه شکی تو حرفائی که زدی نیست و آینده پر حجمی تو دستای فلشه که جای گسترش براش تازه داره مثل ی انقلاب باز میشه و از این جا به بعد ی بار دیگه کار فلش تازه داره شرو میشه!
مطمئنا الان دیگه کاربرای فلش وقتی یونیتی و بعد هم یو دی کی و در آینده احتمالا بقیه هم مثل کرای برای عقب نمودن و رقابت به فلش روی میارن از ادوب انتظار دارن حالا که دیگه کمپانی های یونیتی و یو دی کی سردپارتی های فلش شدن ی جورائی چرا خود فلش این کارو نکنه! و بهترین ide و موتور هم از خود ادوب و فلش پرو انتظار خواهند داشت اما این ی انقلاب درست حسابی تو فلش با هزینه بسیار بالا محسوب میشه چون اگه قرار باشه همچین کاری انجام بشه اولا ی تغییر زیر بنائی تو فلش باید رخ بده که بیس فلش ی جورائی تغییر میکنه و تاثیرش رو همه چیزش از ide تا کامپایلر بگیر میره جلو دوما اگه قرار به رقابت باشه باید چیزی فراتر از یو دی کی باشه و پروژه دراز مدت بشه
با این تفاسیر من فکر نمیکنم حالا حالاها ادوب اگرهم خیال همچین چیزی که حالا دیگه خیلی قلقلک میده داشته باشه انجامش بده اونم همزمان با گسترش پروژه ایر

++Hadi++

Active Member
خوب من دارم به یه چیز فکر می کنم.برای اینکه از قافله عقب نمونیم می خوام کم کم در این زمینه پلتفرم کارمو عوض کنم:
1- یونیتی یه خروجی برای پلیر وب خودش داره و یه خروجی برا فلش پلیر البته منظورم خروجی های کامپیوترشه نه موبایل و ....احتمالا شاید ادوب بعدا یونیتی رو بخره چون الان خیلی با یونیتی جوره ...خوب شاید یونیتی رو پیش ببره به سمتی که فلش رو بیشتر ساپورت کنه. شاید هم اصلا نخره ...
2- udk که خوب همه قبول دارند در کارهای خفن و بازیهای قول ، خیلی قویتر از یونیتی هستش. خوب نمی دونم خروجی مخصوص پلیر وب بخواد بده یا نه ، فک نکنم چون اگه بخواد وب پلیر بده، با این حجم هم زمان زیادی رو باید خرج کنه تا همه چیشو تو یه پک کپسوله کنه و هم اینکه اگه هم بشه فک نکنم پلیر وبش سبک باشه ، در حد فلش پلیر و یونیتی پلیر.
ولی همون خروجی فلش پلیر کافیه ... به نظر شما اگه به سبک غیر حرفه ای ها بخواهیم باز بحث مزخرف مقایسه رو پیش ببریم و بخواهیم یکی از این دو رو در کنار فلشمون پیش ببریم، کدومشون به صرفه است ؟
ضمن اینکه udk فعلا داره رو این پروژه کار می کنه ولی یوینیتی کم کم داره رو نمایی می کنه ...

benyamin_pc

Well-Known Member
راستش با هردوش تا حدی کار کردم و بازی سازی با یو دی کی به مراتب راحت تره اما مطمئنا اون نقطه ضعف هائی که باعث شده اینو بگم به زودی تو یونیتی برطرف میشن (شاید همین نسخه جدیدش که هنوز نیمده)
در کل چیزائی که تو یونیتی وسوسه انگیزه انواع خروجی هائیه که میده و انواع سینتکس هائیه که پشتیبانی می کنه
آموزش برا هردوش زیاده و فقط برای کرای که عاشقشم نیست!
به نظر من تا چند سال دیگه یونیتی میمونه , و به ی پروژه تجاریه بزرگ تبدیل میشه و ی چیز دم دستی مثل فلش میشه و یو دی کی اونقدرا دم دستی نمیشه و اینو بخاطر این میگم که یو دی کی علاقه شدیدی به افزایش ابزار تو همه زمینه ها داره یعنی چیزی که الان داره یعنی راحت تر و قوی تر ساختن بازیو از دست میده اما یونیتی تروتمیز تره و گسترش توش ملموس تره
ادوب هم اگه یونیتیو بخره بازم به عنوان ی پروژه مستقل ادامش میده , همون طور که خود ایرو که حتی امکان دولوپشو برای فلش پرو هم گذاشته باز داره توی بیلدر میبرتش جلو و ابزارهاشو اونجا گسترش میده (که این کارو با فلش پرو میکرد دست توش خیلی باز تر بود)
اینکه بخایم وقتی وارد فلش میشیم بپرسه stage 2D یا stage 3D و بخاد وارد محیط و ابزارهای خودش بشه فعلا به نظر رویایه و هدف ادوب نیست
شاید پروژه های 100 سال دیگه که شاید هر نرم افزار تو زمینه خودش به حدی پیشرفت کرده که دیگه پیشرفت توش کند شده ولی شاید بستر سخت افزار همچنان در حال گسترشه کم کم نرم افزارها باهم ادغام شن و سهولت و انعطاف بالاتر تو تولید به ارمغان بیارن , مثلا فتوشاپ و فلش پرو و بیلدر و ایلستریتور و تری دی مکس و دریم ویور یونیتی باهم بشن ی نرم افزار و در عین حال که انیمیشن تری دی های لول میزنی بازیشم بکنی و تحت وب و موبایل هم ازش نرم افزار یا همون بازی بسازی و ..... آینده

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
uniity بازی هاش تو فلش چقدر با pc ایش فرق میکنه لایسنس من فقط pc و xbox رو ساپورت میکنه !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا