افزونه 1 exe کردن برنامه نوشته شده توسط C# به همراه پایگاه داده SQL

MPERSIA4

Member
سلام
میخوام بدونم چطور میتونم برناممو بصورت exe کنم طوری که پایگاه داده هم جزوش باشه
و داخل کامپیوتری که نه sql داره و نه دات نت بتونه اجرا بشه؟!
با تشکرات فراوان

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
میخوام بدونم چطور میتونم برناممو بصورت exe کنم طوری که پایگاه داده هم جزوش باشه
و داخل کامپیوتری که نه sql داره و نه دات نت بتونه اجرا بشه؟!
با تشکرات فراوان
1) بدون Net. پروژه های تحت Net. قابل اجرا نیستند. چند تا نرم افزار برای ترکیب خود فایل اجرایی و نیازمندی های Net. اش
یا کامپایلر تبدیل شبه کد های Net. به کد های زبان ماشین طراحی شده بود که ظاهرا هیچکدوم تا به حال سرانجام قابل توجهی نداشته اند.
2) بانک اطلاعاتی ساده و تک کاربره بدون موتور مربوطه اجرا نمیشه، چه برسه به بانک اطلاعاتی تحت DBMS

بانک اطلاعاتی هایی که DBMS دارند، اعم از SQL Server ، Oracle ، MySQL و ... به نصب بودن نرم افزار DBMS شون وابسته اند، نمیشه
همچین بانک اطلاعاتی هایی رو بدون DBMS شون بکار برد. اما موتور های پایگاه اطلاعاتی سبک و به نسبت ساده ای هم هست
که کل موتور شون در یک فایل DLL یا یکسری کد کلاس خلاصه شده و می توانید در کنار پروژه تان قرارش بدهید، نیازی به نصب شدن
هم ندارند. طبیعتا از همچین موتور هایی انتظار دستورات SQL پیچیده یا رابط های LINQ رو نباید داشته باشید، اینجور
موتور ها صرفا با هدف افزایش سرعت، کاهش حجم و عدم وابستگی به نرم افزار های دیگه طراحی شده اند و پاسخگوی
نیاز های نرم افزار های بزرگ، بانک های اطلاعاتی اشتراکی و چند کاربره و تراکنش های پیچیده و حجیم و ... نیستند.
به درد نرم افزار های ساده دفترچه تلفن، فرهنگ لغت، حسابداری و ... می خورند اما در همین حد.

مثلا DbfDotNet با صرفا یک فایل DLL به بانک های اطلاعاتی dBase با پسوند DBF دسترسی میده :
DbfDotNet

MPERSIA4

Member
پس من برای جاب جا کردن برنامم و اجرا کردن رو کامپیوترهای دیگه حتما باید SQL Server رو نصب کنم
حالا مشکلی برای پایگاه دادم پیش نمیاد وقتی اینکارو انجام بدم و یوزر عوض شه؟!
نباس داخل C# کاری انجام بدم؟

the_king

مدیرکل انجمن
پس من برای جاب جا کردن برنامم و اجرا کردن رو کامپیوترهای دیگه حتما باید SQL Server رو نصب کنم
حالا مشکلی برای پایگاه دادم پیش نمیاد وقتی اینکارو انجام بدم و یوزر عوض شه؟!
نباس داخل C# کاری انجام بدم؟

اسم User ویندوز تون نباید ربطی به موضوع داشته باشه، اما کلا هر چی که در ConnectionString بانک اطلاعاتی تون نقش داره مهمه، نام Server
و بانک اطلاعاتی و مسیر و تنظیماتش.

جدیدترین ارسال ها

بالا