data center

skh_med

Member
سلام . یک سوال مهم داشتم . دیتا سنتر چیه و اینکه آیا تو ایران هاستینگی داریم که دیتا سنترش مال خودش باشه ؟

ToFaN

Well-Known Member
skh_med گفت:
سلام . یک سوال مهم داشتم . دیتا سنتر چیه و اینکه آیا تو ایران هاستینگی داریم که دیتا سنترش مال خودش باشه ؟
یعنی مرکز اطلاعات
نه بابا فکر نکنم ایران داشته باشه شاید 30-40 ساله دیگه بیاد
بازم میگم شاید مطئن نیستم

oxygenws

Active Member
هاستینگی که دیتا سنترش خودش باشه؟؟ سوالت زیاد مفهوم نیست....
هاستینگی داریم که هاستش تو ایران باشه.
اما تو ایران دیتا سنتر نداریم.

موفق باشید.

skh_med

Member
خوب آقای مدیر ارشد . من واقعا به مفهوم دیتا سنتر و هاستینگ احتیاج دارم . چه فرقی دارن ؟ می شه کامل توضیح بدین یا اگه مقاله هست . لینک بدین ؟

oxygenws

Active Member
من که مدیر ارشد نیستم (تو برنامه نویس مدیر ارشدم :) )
راستش تعریف دقیقی از دیتا سنتر ندارم، حداقل اینکه "دیتا سنتر می تونه مرکزی باشه که به چندین backbone (یا مهیاساز پهنای باند) وصل باشه و توانایی این رو داشته باشه که از سرور های زیادی پشتیبانی بکنه."
شاید بتونی تعاریف درست تری در سایت wikipedia.com پیدا کنی :)
( http://en.wikipedia.org/wiki/Data_center )

موفق باشید.

mambolearn

Active Member
Datak

البته به گفته خودش و کسایی که اونجا کار میکنند .
سایت خودشم اگر تریس کنید میبینید که IP ماله ایرانه ...

یا علی

skh_med

Member
تو رو خدا یکی کامل بگه . من مثلا از کجا بفهمه دیتا سنتر یک سایت تو ایرانه یا نه . این تریس کردن یعنی چی ؟ آقای اکسیژن یکم بیشتر بگین .

الان پارس آنلاين سروسهاي هاستينگ خودش رو تو ايران و تهران مشخصا راه اندازي كرده و آدرسش هم اينه ولي از قيمتاش نگو كه اوه اوه .http://www.pndc.ir/
البته به دليل نبودن رقابت و سنگين بودن هزينه هاش هست چون چيز نو و جديديه.
خوب مي تونه مشتريان خودشرو داشته باشه ما كه جرات نمي كنيم حتي به قيمتهاش نگاه كنيم در ضمن 20 هزار تومن هزينه راه اندازي داره.

oxygenws

Active Member
هیچ دیتاسنتری در ایران نداریم. اونهایی که شما می گید، فقط سرورهاشون توی ایرانه و پهنای باند های اضافی isp هاشون رو صرف اونها می کنند.

تمام ISP ها (از جمله داتک یا پارس آنلاین) باید IP اختصاصی داخل ایران داشته باشند و باید سرور هایی داخل ایران داشته باشند (حداقل برای نصب نرم افزار هایی مثل ISPUtils و ...) پس نه داتک کار خارق العاده ای کرده و نه پارس آنلاین!!!

همونطور که گفتم، در اینترنت برای تعریف دقیق دیتا سنتر جستجو کنید و حداقل این تو ذهنتون باشه که هر کس هاستی تو ایران راه بندازه، بهش نمی گن دیتا سنتر.

کد:
A data center is a facility used for housing a large amount of electronic equipment, typically computers 
and communications equipment. As the name implies, a data center is usually maintained by an organization for 
the purpose of handling the data necessary for its operations. A bank for example may have a data center, 
where all its customers' account information is maintained and transactions involving this data are carried out. 
Practically every company that is mid-sized or larger has some kind of data center with the larger companies 
often having dozens of data centers. Most large cities have many purpose-built data center buildings in secure 
locations close to telecommunications services. Most colocation centers and Internet peering points are located 
in these kinds of facilities.

As data is a crucial aspect of most organizational operations, organizations tend to be very protective of their 
data. A data center must therefore keep high standards for assuring the integrity and functionality of its hosted 
computer environment. This is depicted in its physical and logical layout.

Before the dot com crash, millions of square meters of general-purpose data centers were built in the hope of 
filling them with servers for web hosting and application service providers. However this demand never came 
true.

skh_med

Member
یکی از دوستان مثلا می گفت که اگه از محصول بدون لایسنس استفاده کنی به دیتاسنترت میل می زنن می گن که ببنده . اونا هم گوش می دم . منظورم اینه که تمام هاستیگ های ایران در حقیقت فضا رو از خارج ایران می گیرند ؟ هیچ کدوم کامل مال خودش نیست ./

oxygenws

Active Member
منظورم اینه که تمام هاستیگ های ایران در حقیقت فضا رو از خارج ایران می گیرند ؟ هیچ کدوم کامل مال خودش نیست .
نه، عموما Isp ها، هاستینگ هم ارایه می دن، و این هاستینگ ها، عموما روی سرور های خودشون در ایرانه.
اما من تا حالا ندیدم که "یک شخص" از یک Isp ایرانی، سرور اجاره کرده باشه و ساپورت و .... بشه!!
اما در نهایت، فعلا، هیچ دیتاسنتری در ایران نداریم!!

skh_med

Member
کشتین من رو . خوب پس سرور خودشه و مال خودشه و مالکیت کاملش با اونه . درسته ؟

oxygenws

Active Member
آره. (البته این احتمال هست که مالکیت ناقصش هم مال اونها باشه! :دی)

skh_med

Member
حالا می تونیم بفهمیم که یه سایت هاستینگ اصلیش تو ایران هست یا نه ؟ راهی هست ؟

skh_med

Member
شما فکر می کنین ما حرفه ای هستیم . مخفف جواب می دین . خوب از ip چجوری می فهمیم ؟ در ضمن یک سایت معرفیف کنین هاستینگش کامل مال خودشه

skh_med

Member
ببینین می شه در چند تا جمله لطفا تفاوت هاستینگ و دیتا سنتر رو بگین . و اینکه الان کدوم سایتها دیتا سنترشوت تو ایران هست .

oxygenws

Active Member
خوب از ip چجوری می فهمیم ؟
گفتم دیگه، مثلا با نرم افزار whereisip (لابد باید لینک این یکی هم بدم و الان میگی بلد نیستی تو گوگل بگردی!!!)

در ضمن یک سایت معرفیف کنین هاستینگش کامل مال خودشه
همون هایی که دوستان در صفحات قبل گفتند.

ببینین می شه در چند تا جمله لطفا تفاوت هاستینگ و دیتا سنتر رو بگین . و اینکه الان کدوم سایتها دیتا سنترشوت تو ایران هست .
نه، نمی شه، این سوال رو 40 بار پرسیدی، من هم گفتم تعریفی ندارم.

oxygenws

Active Member
بله، IP خریداری شده و داخل ایرانه
کد:
inetnum:      194.225.48.0 - 194.225.63.255
netname:      TUMS
descr:        Tehran University of Medical Sciences
descr:        Tehran, I.R. Iran
country:      IR
admin-c:      AS85-RIPE
tech-c:       AS85-RIPE
status:       ASSIGNED PA
notify:       *****@nic.ir
mnt-by:       IPM-MNT
changed:      *****@nic.ir  20030618
source:       RIPE

person:       Alireza Shadpoor
address:      Tehran University of Medical Siences
address:      P.O.BOX : 14155-6559 Tehran, I.R. of Iran
      e-mail: ********@sina.tums.ac.ir
phone:        +9821 64432658
fax-no:       +9821 8951822
nic-hdl:      AS85-RIPE
changed:      *****@nic.ir 20030610

% Information related to '194.225.48.0/20AS6736'

route:        194.225.48.0/20
descr:        TUMS Network
origin:       AS6736
mnt-by:       IPM-MNT
changed:      ********@nic.ir 20040828

البته IP می تونه هیچ ربطی به هاست نداشته باشه!!

جدیدترین ارسال ها

بالا