colosseum - کولوسئوم

::reza::

کاربر VIP
::::::با نام و یاد خدای بزرگ و مهربان::::

کولوسئوم: سالن آمفی تئاتر رومیان

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

ساخت کولوسئوم یا آمفی تئاتر Flavian توسط Vespasian امپراطور سالهای 69 تا 70 روم پایه گذاری شد، پس از آن پسرش Titus در سال 80 بعد از میلاد آنرا بنا کرد، که نهایتا توسط Domitian برادر Titus که در سال 81 بر وی غلبه کرد و بر جایگاه امپراطور روم نشست، کامل شد و به پایان رسید. کولوسئوم به عنوان اولین آمفی تئاتر دائمی و ماندگار ساخته شده در روم، در زمین های باتلاقی ما بین تپه های Esquiline و Caelian واقع شده بود.

قدمت تاریخی و شکوه و جلال این عمارت از یک سو و کارامدی آن برای اجرای نمایش و امکان کنترل جمعیت ، از سوی دیگر، باعث شد این سالن یکی از بزرگترین بناهای معماری روم باستان به شمار رود.

این آمفی تئاتر، به شکل یک بیضی عظیم است که ردیف های صندلی به تعداد پنجاه هزار تماشاچی، دور تا دور یک صحنه بیضی شکل مرکزی قرار گرفته است.

کف صحنه چوبی است و در زیر آن مجموعه ای از اتاقها و گذرگاهها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه اندازی و اجرای نمایش قرار گرفته است . تعداد 80 دیوار به عنوان تکیه گاه برای طاق های گنبدی شکل، گذرگاهها، پلکان و ردیف های صندلی، روی صحنه قرار گرفته است. لبه بیرونی طاق های متوالی باعث اتصال طبقات مختلف و پلکان بین آنها به یکدیگر شده است.

:::::::::::::::::::::::::::

سلام به همگی
امیدوارم حالتون خوب باشه.
قبل از هر چیز ، معماران عزیز باید جسارت منو ببخشند . راستش میخوام اینو مدل کنم. این اولین کار مدلسازی من در بخش معماری هستش. هر قسمتی از کارم رو که مدل کنم مرحله به مرحله به نمایش میزارم. در بین مراحل مدلسازی هر پیشنهادی داشتید در خدمتم. مدلسازی این کار رو فقط بخشی از کولوسئوم در بر میگیره نه همه قسمتهای اون.
البته قسمتهایی رو ساختم همراه تست رندرها و توضیحات خدمت شما عزیزان گل قرارمیدم.
امیدورام در کنار هم از این کار لذت ببریم.:rose:

پیوست ها

• Colosseum Render 3 WIP.jpg
    Colosseum Render 3 WIP.jpg
    93.3 کیلوبایت · بازدیدها: 254
  • Colosseum Render 2 WIP.jpg
    Colosseum Render 2 WIP.jpg
    91.1 کیلوبایت · بازدیدها: 247
  • Colosseum Render 1 WIP.jpg
    Colosseum Render 1 WIP.jpg
    135.6 کیلوبایت · بازدیدها: 254
آخرین ویرایش:

کاربر VIP
Doric : ستونهای طبقه اول - همراه مدلسازی قسمتهای دیگر (وایر فریم)

4y4im70tccddx2ou50lr.jpg

-------------------------------------------
Ionic : ستونهای طبقه دوم - همراه مدلسازی قسمتهای دیگر (وایر فریم)

udgtggmxkattt5y7y9k.jpg

------------------------------------
Corinthian : ستونهای طبقه سوم - همراه مدلسازی قسمتهای دیگر (وایر فریم)

t3yv2ydbthqqwefxjkgd.jpg

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    76.8 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 2.jpg
    2.jpg
    65.2 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • 3.jpg
    3.jpg
    67 کیلوبایت · بازدیدها: 15

کاربر VIP
خوشحالم که بلاخره تاپیکشو زدی... امیدوارم بتونی تمومش کنی
کارت ردیفه
از مدلینگش بینهایت خوشم اومد رضا جانم.

سلام فرشید جون
مرسی دوست گلم
راستش تاپیک زدن یه جورایی برام بهانه هست. اینطوری باعث میشه تو کارم تنبلی نکنم و یه کار خوبی بزنم.
من که کارمو انجام میدم چه بهتر مرحله به مرحله انجام بدم تا دوستان دیگه هم از ساخت مراحل استفاده کنند. راستی کمک هم فراموش نشه هااا :wink: معماران عزیز:rose:
موفق باشید

کاربر VIP
سلام به همگی
تا اینجاش که کار خیلی زیبایی شده با اینکه اول کاره.حتما ادامه بدین و تمومش کنین به نظرم از اون کارای حرفه ای میشه.:rose:
سلام
مرسی. ایشالا سعی میکنم که در کنار هم این کار رو مدل کنم.
ممنون از همراهیت:rose:

سلامرضا
استادجون چن وخ نبودی گفتم کجارفتی
راستی به سرزمین افسانه و فلسفه رفتی سوغاتی یادت نره.
راستی اونجا اگه حیوونای محلی خاص داره اونا رو هم مدل کن من دوست دارم!
شادباشیرضا
یا علی

ssevil

Well-Known Member
سلام
خیلی عالیه که با اینکه معماری نخوندید این همه ستون ها رو زیبا مدل کردید و درکتون از معماری بالاست
کاراتون همه بی نقص و عالی هستن
بی صبرانه منتظر ادامه ی کار هستم استاد 3d
موفق باشید:rose:

کاربر VIP
سلامرضا
استادجون چن وخ نبودی گفتم کجارفتی
راستی به سرزمین افسانه و فلسفه رفتی سوغاتی یادت نره.
راستی اونجا اگه حیوونای محلی خاص داره اونا رو هم مدل کن من دوست دارم!
شادباشیرضا
یا علی

سلامبرهانی
اولا استاد خودتی. راستش این چند روزه سرم شلوغ بود. این کار رو هم تو اوقات بیکاری میزنم.
سرزمین افسانه؟:green: جکو جونور و حیووون؟؟؟:lol: والاکانسپت کارم فقط یه عکسه. حالا اگه بتونم توش چند تا پرنده خوشگل از نوع کوکوکه له میزارم:green:. چشم
مرسی تو هم شاد باشی:rose: علی یارت

سلام
خیلی عالیه که با اینکه معماری نخوندید این همه ستون ها رو زیبا مدل کردید و درکتون از معماری بالاست
کاراتون همه بی نقص و عالی هستن
بی صبرانه منتظر ادامه ی کار هستم استاد 3d
موفق باشید:rose:

سلام
مرسی دوست عزیز. خواهش :rose: والا من طبق کانسپت مدل میکنم. البته این مدلسازی باعث میشه من بیشتر به نوع ساخت و معماری دقت کنم. شاید اینطوری چیزایی از نوع معماری گذشته یاد بگیرم. :rose:
بازم ممنون از نظرتون . ایشالا سعی میکنم کار رو به نحو احسن (البته با کمک و راهنماییتون) درستش کنم
ممنون:rose:

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام رضا جون
واقعا خیلی حرفه ای و زیبا مدل سازی کردی امیدوارم تا آخر کار همینجور عالی پیش بری :rose: نمیدونم میخوای محیط اطرافش رو هم درست کنی یا نه اگه درست کنی با این مدل سازی فوق العاده شاهد یه کار بی نظیر دیگه از شما خواهیم بود :rose:
موفق باشی دوست عزیز

کاربر VIP
سلام رضا جون
واقعا خیلی حرفه ای و زیبا مدل سازی کردی امیدوارم تا آخر کار همینجور عالی پیش بری :rose: نمیدونم میخوای محیط اطرافش رو هم درست کنی یا نه اگه درست کنی با این مدل سازی فوق العاده شاهد یه کار بی نظیر دیگه از شما خواهیم بود :rose:
موفق باشی دوست عزیز

سلام محمد جون
چطوری دوست خوبم
مرسی عزیز. چشم من حتما سعیمو میکنم که یه کار خوب ازش در بیارم. در مورد محیط هم فکرایی براش کردم. چون تو یه زاویه خاص میخوام رندر بگیرم قسمتی از محیطش هم معلومه . پس باید اون قسمتش رو مدلسازی کنم. (یه تعدادی درخت همراه مدلهای دیگه)

ایشالا تو مراحل ساختش همشونو پیاده میکنم.
مرسی تو هم موفق باشی:rose:

کاربر VIP
سلام

قسمت بالایی:

attachment.php

-------------------------------------------------

قسمت بالای ستون+ جزییات و قسمتهای کناری:

attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• a4.jpg
    a4.jpg
    53.5 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • a5.jpg
    a5.jpg
    66.4 کیلوبایت · بازدیدها: 73
  • a6.jpg
    a6.jpg
    60.6 کیلوبایت · بازدیدها: 78

hamed.f

Well-Known Member
سلام رضا جان ،خيلی خوب پيش رفتی،خسته نباشی،چندتا عکس با کيفيت دارم،به اشتراک ميزارمش اميدوارم به دردت بخوره،راستی اسم اصليش colosseo هستش ! يعنی خود ايتالييها با اين اسم صداش ميکنن،موفق باشی:wink:

آخرین ویرایش:

hamed.f

Well-Known Member
اسم اصلی این بنا در گذشته تئاتر فلاوسوس بوده (به نام سازندش) بعدها اسم جدید کولوسئوم روش گذاشته شده.

سلام فرشيد جان حالت خوبه؟ چرا بابا ميزنی منو!:shock: سوء تفاهم نشه،من منظورم اين نبود که رضا جان اسمش رو اشتباه نوشته !اسم اصليش(محليش) رو گفتم.درست مثل اسم کشور آلمان>ما ميگيم آلمان،اسم بين الملليش هست germany,تو ايتاليا بهش ميگن tedesco ولی خود آلمانيها يه اسمه ديگه ميگن که الان حضور ذهن ندارم بگم.حالا اسم اصليش کودومه؟ همونيه که خود آلمانيها ميگن نه ؟ نزن نزن نزن...:green:

آخرین ویرایش:

کاربر VIP
سلام رضا جان ،خيلی خوب پيش رفتی،خسته نباشی،چندتا عکس با کيفيت دارم،به اشتراک ميزارمش اميدوارم به دردت بخوره،راستی اسم اصليش colosseo هستش ! يعنی خود ايتالييها با اين اسم صداش ميکنن،موفق باشی:wink:

سلام
ممنون دوست عزیز
بابت عکسات هم ممنون. ایتالیاییها هم یه چیزی مثل اونی که ما میگیم میگن خوب:wink:

اسم اصلی این بنا در گذشته تئاتر فلاوسوس بوده (به نام سازندش) بعدها اسم جدید کولوسئوم روش گذاشته شده.
سلام فرشید جون
راستش من تا اونجایی که تو اینترنت جستجو کردم نام اصلیشو کولوسئوم گذاشته بودند. منم طبق همون اطلاعاتی که در موردش بود رو خدمت دوستان گذاشتم.
حالا اسم زیاد مهم نیست. مهم نیت کاره :rose:
مرسی

آخرین ویرایش:

*farshid*

کاربر VIP
در این که اسمش کلوسئومه هیچ شکی نیست ... من فقط خواسنم اسم دیگری که قبلا داشت رو هم بگم ... :green:
منو نزنین
رضا جان ... این مدولی که ساختی تو تمام بدنه ها یکرار میشه؟ ... فقط فضای خارجیشو میخوای بسازی؟

کاربر VIP
تکرار قستمها که مسلمه. اما نه همه جاش. بعضی جاها باید ادیت بشه . بعضی قسمتهاش هم شبیه قسمتهای قبلی با مدلهای دیگه.
ولی من قصد دارم فقط قسمتی از این نما رو به نمایش بزارم.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا