●◦● روند تولید انیمیشن یکی بود یکی نبود، سرزمین من ایران بود ●◦●

:Mohsen:

کاربر باتجربه
راستی سایه خدا اونورا میافته؟! تهران که همش آفتابیه!
:D

دم همتون گرم بابا! اینجوری باهاس بفهمیم شماها چیکار میکنین؟! خب توام بگو چی کار کردی و میکنی دیگه.

آره خيلي دممون گرمه!!!
وقتي اومد 2 ماه موندم خونتون اونوقت ميفهمي!
فعلا كار، جدي شروع نشده
ولي شروع شد چشم
البته الان داريم رو يه انيميشن 30 تا 40 ثانيه ساده كار ميكنيم، كه از يه بچه فنقليه براي برنامه كودك

ببخشيد ببخشيد، مهبد كيه؟!
نكنه اسم انيميشنه؟
:wink:

AVGHH

Member
از قانون اقتباس استفاده کني کيفيت کار در چه حدي هست ؟ ميتوني يه مثال بزني بيشتر دوست دارم مدلسازي محيط و کاراکتر رو ببينم thx
منو ميگي؟ اگه آره، صب کن ببينم چجوري بگم بهتره...
کاراکترا که رئال نيستن، خيلي هم فانتزي نيستن، اشيا کاملا فانتزي و فرفريه! فرفري منظورم يه چيزي شبيه فرفورژه اس، از خانم مستعان (بهناز مستعان فر، طراح اشيا) که به شوخي پرسيديم شما قبلا فرفورژه کار ميکردين گف نه، آخه آقاي صادقي از اين جور طرحا خوشش مياد.
رئالترين چيزي که من تاحالا ساختم کلاه خود اسکندر بوده که چيز فانتزي ئي توش من نديدم.
الان چيزي يادم نيس که بخوام مثال بزنم بگم شبيه اونه. ولي اگه يادم اومد ميگم.

avghh جان ما هنوز منتظر انيميتت هستيما ، پس چي شد ؟ خيلي دلم مي خواد سبک انيميتتون رو ببينيم ، تو ذهنم يه چيزه خوف تصور مي کنم که ان شاله همونجوري انيميت شده .
نه بابا! الکي شلوغش نکن! خوف چيه مرد حسابي؟! از اين حرفا ميزني بچه ها فک ميکنن چه خبره، پيکسار سريال ايراني داره ميسازه! اون انيميت منم که گفتم اصلا مربوط به سريال نبود، هويجوري بوده، برا سرگرمي. هنوز نگرفتمش (اينجوريم که داره بوش مياد حالا حالاهام نميتونم بگيرمش).

آره خيلي دممون گرمه!!! وقتي اومد 2 ماه موندم خونتون اونوقت ميفهمي!
نه... غلط کردم، بابا تو تعارف شابدول عظيمي حاليت نميشه؟!

نه به جون بچه م...
همه بخوابين رو زمين و هيشکي از جاش تکون نخوره! غير از بوي جورابي که داره مياد، يه بوهاي مشکوک ديگه اي هم داره مياد! مهبد...؟! بچه...؟! انيميشن...؟!
خودتون اعتراف کنين وگرنه اين انجمن و خودم و خودتونو مجيد و ماندانا رو يه جا ميترکونم...

فک کنم فهمیدم قضیه چیه، پویانمایی جون چنتا از مقاله هایی که گذاشته نویسنده اش مهبد بذرافشانه، سوده تفاهم شده!

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
بابا چه خبره اینجا!!!!

خیلی بحث جالبی شده .... دوستان حرفه ای دارن مارو لحظه به لحظه از ساخت یک پروژه مطلع می کنن !!!

بازم از این کارا بکنین !!!

موفق باشین

AVGHH

Member
سلااااام! چه خبرا؟
خیلی دلم تنگ شده بود براتون الان کم کم داره گشاد میشه!

آقا نیستین ببینین داریم چی میکشیم ما اونجا، رو دهن مهن مون داره یه آزادراه زده میشه 8 بانده، بدون دوربین کنترل سرعت و مامور!!
هفته دیگه روانبخش صادقی و فک کنم آقای نجیب زاده میخوان برن انسی، تا قبلش باهاس قسمت 4 کامل شده باشه و رندرش تموم شده باشه.

انشاءالله شهریور میتونین قسمت اولشو ببینین.
موفقتر باشین.

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
انسی ؟
بابا ایول اگه اونجا بره که عالیه . کاشکی یخورده اخبار جدید از پروژه خودتون می ذاشتی ، یک تریلری ، چیزی یک عکسی ،نمیشه که کار قبل از دراومدنش حتی یک عکس هم نده بیرون .
آخر انیمیت خودتم که نذاشتی ببینیم .
خیلی بیمعرفتی ، لوتی
:rose:

AVGHH

Member
تکنیک خاصی هستش ؟
فرفورژه به این مدل مبلمان ها میگن که فلزیه و طرحاش فرفریه. :wink:

انسی ؟
بابا ایول اگه اونجا بره که عالیه . کاشکی یخورده اخبار جدید از پروژه خودتون می ذاشتی ، یک تریلری ، چیزی یک عکسی ،نمیشه که کار قبل از دراومدنش حتی یک عکس هم نده بیرون .
آخر انیمیت خودتم که نذاشتی ببینیم .
خیلی بیمعرفتی ، لوتی
به پیر به پیغمبر نمیتونم، یعنی یه بار خواستم حتی یواشکی بردارم نشد! فکر بد نکنینا!
خیلی آقایی

AVGHH

Member
بـــــله! خب دیگه چی میتونم بگم؟!

متاسفانه این کار هم مثل خیلی از کارهای دیگه و به علل کاملا ناشناخته تاکید میکنم، کاملا ناشناخته (یه وقت فکر نکنین مشکل سر مسائل مالی یا نبود فرهنگ کار تیمی یا ناهماهنگی بین عوامل تولید و غیره بوده ها! شدیدا این علل تکذیب میشه!) تا اطلاع ثانوی (شایدم برای همیشه) تعطیل شد.

خبرای جدید (درصورتیکه خبری باشه) همینجا اعلام میشه.

امیدوارم شما موفق باشید. :rose:

Baloot3D

حیف ، خیلی ناراحت شدم ، کاشکی مشکلاتتون حل بشه ، دوباره پروژه تون راه بیفته ، من خیلی دلم می خواست انیمیشن تون رو ببینم

AVGHH

Member
متاسفانه انقدر هم جامعه انیمیشن ایران (این گروه رو نمیگما، سوده تفاهم نشه) شجاعت نداره که بگه اشکال از تنبلی ماست، همه رو مقصر میدونن غیر خودشون، کمی بودجه و کمک نکردن مسئولین و نبود مخاطب و امکانات و فرهنگ کار تیمی و صدتا بهانه مثل این، برا فرار از واقعیت...

آخرین ویرایش:

AVGHH

Member
دوباره سلام
طبق آخرین شنیده ها، تهیه کننده گرامی با وسواس خاصی در حال پیدا کردن یه کارگردان جدید برا پروژه هست که ماهم منتظریم ببینیم چی میشه.

Baloot3D

ما هم منتظریم ، ان شاالله که پروژه راه بی افته .

:Mohsen:

کاربر باتجربه
ایول
عبد الوهاب پس اگه دوباره راه افتاد حتما اخبارشو برامون بزار :wink:

AVGHH

Member
انشاالله...
ولی مطمئن نیستم که تیم همون تیمی باشه که کار میکرده، چون تیم دست کارگردانه و هر کارگردانی تیم مورد علاقه خودش رو داره و شاید بخواد با اونا کار کنه، ولی خدا کنه که تیم عوض نشه.
ممنون از همدردی تون، شما دعا کنید درست میشه.
ما که الان 3 ماهه حقوق 4 ماه پیشمون رو نگرفتیم!

animations

Active Member
اگه مدلها و پلان ها از شرکت بیرون نرفته باشن، به احتمال خیلی زیاد پروژه رو باز می دن به خودتون. وگرنه تکرار مراحل پیش تولید براشون خیلی هزینه بر می شه.

کاش نمی ذاشتین حقوقتون این همه عقب بیافته. تجربه من اینه که در این جور مواقع بعیده حقوق ماههای قبلی رو کامل بدند. یه شرکتی می رفتم که هشت ماه به کارمنداش پول نداد و آخرش هم شرکت رو بست. من سر یه ماه که حقوقم عقب افتاده بود، تهدیدشون کردم که می رم و یه هفته بعد از شرکته رفتم. ولی بچه ها خبرا رو می دادن.
اینجور مواقع که تهیه کننده پول پروژه رو نمی ده، صاحب شرکت باید از جیب حقوق کارمندا رو بده. ولی اکثرا عادت دارن آه و ناله کنند و کارمندها رو نگه دارن.

امیدوارم برای شما اینطوری نباشه.
موفق باشید :rose:

AVGHH

Member
ممنون از پیشنهادت و گفتن تجربه ات.

پیش تولید که آره، یه 7، 8 ماهی طول کشیده، براشون نمیصرفه دوباره از اول شروع کنن.
بیرون رفتن کار از شرکت، تا جاییکه من میدونم اینطوری نشده، چون خیلی حواسشون بود اینجوری نشه، مگر اینکه تو این مدت که ماها نرفتیم اینجوری شده باشه، که اینطور که تو میگی خدا کنه نشده باشه.
راستش عقب افتادن حقوقمون هم یه قضیه ای داره که یه جورایی مربوط میشه به همون تغییر کارگردان، یعنی رد نکردن گزارش کارای بچه ها (اونجور که من شنیدم، گناهش پای کسی که اینو گفت) توسط کارگردان و در نتیجه پرداخت نشدن حقوقا توسط تهیه کننده...
نه، تا جاییکه من میدونم تهیه کننده ما از اون آدما نیس که نخواد پول بچه هارو بده، آدم خوبیه.
بازم ممنون :rose:

AVGHH

Member
سلام
نماز روزه هاتون قبول

بالاخره امروز از شرکت تماس گرفتن و عصر رفتم شرکت و حقوقم رو گرفتم، کارگردان و تیم کلا عوض شده بجز سرپرست انیماتورا (آقای برهان)، با منم سر پول و حقوق و... هم حرف زد کارگردان جدید (آقای توکلی، که من نمیشناختمش)، شاید دوباره باهاشون همکاری کنم.
اونجوری که من فهمیدم، قراره تمام قسمتها رو از اول و دوباره بسازن! این کارگردانی که من دیدم احتمالا اینبار کار قویتر از قبل بشه.

موفقتر باشین.
التماس دعا

آخرین ویرایش:

Baloot3D

خوب ، خوب ، خوب نماز روزه شما هم قبول ، خوشحالیم که حداقل حقت رو گرفتی .
امیدوارم که هم باهشون کار کنی ، هم یک کار توپ بدین بیرون که ماها ببینیم کیفش رو ببریم
برات آرزوی موفقیت می کنم Mr. Baloot
:rose:

AVGHH

Member
سلام؛ :oops:
نماز روزه هاتون قبول

امشب (جمعه) افطار مهمون آقای نجیب زاده بودم، از تیم قبلی فقط دو نفر دیگه بودن، بقیه شون همه یا کارگردان، یا تهیه کننده یا بازیگر بودن که حدودا 50 نفری میشدن و تقریبا یک سومشون رو من میشناختم (حالا هر کی گف چن نفرشون رو میشناختم؟!)

بعد افطاری آقای توکلی (کارگردان جدید) صدام کرد و باهام صحبت کرد و گفت جای دیگه ای برا کار حساب نکنم چون باید به عنوان مدلساز برم سرکار و...
قرار نیست کار از اول ساخته بشه، فقط یه تغییراتی داده میشه توش، مثلا اگه یادتون باشه گفته بودم کار ترکیب دوبعدی-سه بعدیه، یعنی کاراکترا تو بعضی فضاهای خارجی رو زمینه مت پینتینگ (Matte Painting) بودن که الان قراره کلا سه بعدی بشه.
دیگه بگم... از تیم قبلی دو سه نفر قراره بمونن و بقیه نیستن.

خلاصه کلی جاتون خالی بود...
همین دیگه.

موفقتر باشین :rose:
التماس دعا

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا