یه مشکل ساده در زیبراش

modasa

Member
سلام دوستان
میدونم خیلی سوالم مبتدی هستش ولی بی زحمت به دو سوال زیر جواب بدین!
1 - چطور این شکل رو در زبراش بیارم و ادیت کنم؟

2 - چطور وقتی جسمی رو اسمود کردم،دوباره به حالت low poly قرار بدم؟
3 - دوستانی که زیبراش کار کردند! آیا شما هم روز اول اینقده توی زیبراش احساس گیجی می کردین؟؟
چون من با تی ری دی مکس هم کار می کنم ولی رابط کاربریش خیلی بهتره - با زیبراش گیج میشم!!

modasa

Member
دوستان میشه کمی به ما هم نگاه کنید؟؟
یعنی سخت بودند اینهایی که گفتم؟؟:shock:

h.khafan

Active Member
خوب زی براش خیلی گیج کنندس .. بدون منبع نمیشه خیلی پیش رفت.. توصیه میکنم یاد بگیری چه طور از گوگل استفاده کنی.. چون اگر برای هر مشکلی بخوای منتظر کمک بمونی تو زمینه ی کار سه بعدی مخصوصا زی براش اصلا کارت پیش نمیره..

-خوب برای این که بتونی ابجکتی رو از مکس وارده زی براش کنی باید فایلت رو به پسوند .OBJ اکسپورت کنی=> (پنجره ای که با فلش مشکی نشون دادم)
-بعد چک کن که نوع فیس ها حتما QUAD باشه (مگر در صورتی که خودت میتونی داری چیکار میکنی)=>(فلش نارنجی رنگ)
-نهایتا تنظیمات خروجی رور روی ZBRUSH قرار بده => (فلش بنفش)
-توی زی برای برای وارد کردن ابجکتت روی iimport کلیک کن و فایلت رو باز کنی=>(فلش آبی)
-خوب بعد از باز کردن فایل برای استفاده از ابجکتت (هنوز چیزی توی ویو پورتش نمیبینی) باید روی فضای کار زی براش کلیک کنی و درگ کنی تا آبجکتت ترسیم بشه توی فضا ...
-هنوز نمیتونی ابجکت رو ادیت کنی..برای شروع ادیت کردن روی گزینهی edit کلیک کن => (فلش قرمز)

حالا میتونی روی ابجکتت کار کنی

-برای اسموت کردن ابجکت از گزینهی Divide استفاده کنی => (فلش سبز)
-برای برگشتن به حالت قبلی (اسموت نشده) از اون نوار لغزنده استفاده کن که توی تصویر زی خاموشه! چون هنوز ابجکت رو دیواید نکردیم=> (فلش زرد)

موفق باشی

01.jpg
02.jpg

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
modasa عزیز اسپم نکنید . من پیشنهاد میکنم Mudbox یاد بگیرید .

جدیدترین ارسال ها

بالا