Fa یه سرچ با ویژگی های زیر می خواستم درست کنم!

freenet0

New Member
1-ابتدا می خواستم یه مشکلی رو حل کنم. در فایل ضمیمه شده در part A یه دیتا بیس هست در حالت عادی درست کار می کنه ولی وقتی حرفی رو تایپ می کنم از حالت NAME خارج میشه و بهم ریخته نشون میده...چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟
دیتا بیس شامل:......& FirstName,LastName,Street,Telephone,Email می باشد
*می خوام وقتی حرف R رو در سرچ وارد کردم سه تا لیست به صورت NAME نشون داده بشه*
2-وقتی حرف RO رو در سرچ تایپ کردم بعد از کلیک بر روی 1_CONVERT به صورت LIST که در مقابل PART-B قرار دارد نشون داده شود که در این حالت از دیتابیس NAME و CITY گرفته شده و در کنار آن از کد HTML که از همین دیتابیس مثلا Email گرفته شده نشون داده بشه یعنی EMAIL +FIRST NAME+CITY
که چون دو تا ROBERT داریم باید دوتا لیست در PART-B بصورت بالا باشه
-3 با زدن CONVERT_2 لیست PART-B که قرار اسکریپت لحظه ای باشه در PART-C به صورت HTML اجرا بشه
**منظورم اینه که وقتی یه عبارت سرچ شد مثلا RO بلافاصله بصورتEMAIL +FIRST NAME+CITY در پارت B نشون داده بشه و این اسکریپ ما باشه که باید اجرا بشه(LIST)......
فقط خواستم روند رو خلاصه توضیح بدم ***کار یه خورده پیچیده تره***.......و از این خلاصه تر دیگه نتونستم بیان کنم و حالا همه این کارها پشت سرهم انجام بشه یعنی CONVERT_1 یه اسکریپت باشه در ادامه سرچ و CONVERT_2 یه اسکریپت بعد از نشون دادن لیست در PART-B (از RUN SCRIPT استفاده کنیم)

خلاصه به صورت پشت سرهم و سریع:
سرچ =>> RO و بعد نمایش در لیست PART-B و بعد اجرای دستور نشان داده شده

سوال؟؟آیا وقتی دیتابیس زیاد باشه مثلا 300 تا سرچ زده بشه و در حالت آنی اسکریپ دریافت بشه وقفه ایجاد میشه؟؟؟؟؟مثلا 50 تا ROBERT داشته باشیم 20 تا BRENDA حالا کاربر با سرعت یکی رو پاک کنه و دیگری رو بنویسه و ما برای نمایش نتیجه باید هر لحظه اسکریپتو بر اساس کلمات سرچ نشون بدیم ! چطوری میشه این وقفه رو رفع کرد ؟؟؟ آیا راهکار دیگری وجود دارد؟؟؟؟
همه سرچ ها رو دانلود کردم از دیکشنریSQL تا.....ولی من یه همچین چیزی رو میخام درست کنم آیا باید اسکریپت ذخیره و بعد اجرا بشه؟؟؟ روند کار بهتر میشه؟؟؟؟
**اگه راهی بهتری وجود داره لطف کنید پیشنهاد کنید............با تشکر

پیوست ها

• question.rar
    181 کیلوبایت · بازدیدها: 98

freenet0

New Member
...

میشه یکی یه نگاه به سوال ما بندازه .....خواهشا...هنوز نتونستم مشکلمو حل کنم

برادر صبر داشته باش مردم اول سوال شما رو بخونن و مشکل شما رو بفهمن و اونوقت موقع جواب بدن

behjati mohamma

کاربر VIP
درمورد قسمت دوم سوال شما باید بگم که سرچ یک کلمه در دیتا بیس کوچک مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگر تعداد رکوردهای دیتا بیس خیلی زیاد شه ممکنه غیر از کند نمایش داده شدن نتیجه باعث هنگ کردن سیستم تا پایان سرچ هم بشه که من برخورد کردم

راه حل پیشنهادات تجربی خودم در مورد دیتا بیسsqlit
1: سرچ خود را با یک شرط روی حد اقل 4 کلمه متمرکز کنید
2: در دیتا بیس تمام حروف رو به شکل حروف کوچک ثبت کنید
امیدوارم کمکی کرده باشم

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
عذرمیخوام اما سوالتون رو نتونستم درست متوجه بشم، لطفاً سوالتون رو دقیق و البته قسمت به قسمت مطرح بفرمایید :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا