کمک در رابطه با بلوپرینت

morteza-max

New Member
سلام به همگی.از همکاران عزیز درخواست کمک دارم.آموزش ساخت بلوپرینت احتیاج دارم.از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشم کمک کنند

Hidden Dragon

کاربر فعال
سلام به همگی.از همکاران عزیز درخواست کمک دارم.آموزش ساخت بلوپرینت احتیاج دارم.از دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون میشم کمک کنند

با سلام،

شرمنده دقیقا متوجه نشدم، قصد تولید Blueprint رو دارید یا منظورتون ایجاد Virtual studio و استفاده از Blue print برای Reference مدلسازیه

موفق باشید

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
پس منظور شما طراحی هست درسته ؟!

Hidden Dragon

کاربر فعال
سلام.دقیقا ساخت بلوپرینت مدنظرم هست.

با سلام،

در فتوشاپ یه لایه آبی رنگ درست کنید و بعد طرحتون رو روی اون لایه قرار بدید و اگر خطوط طرح شما مشکی روی زمینه سفیده با استفاده از کلید میانبر Ctrl+I لایه مربوط به طرح رو Invert کنید و بعد Blending mode مربوط به طرح رو روی حالت Screen قرار بدید تا تنها خطوط سفید

بر روی پس زمینه آبی ادغام بشه و فرم بلو پرینت به خودش بگیره

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

rmreza

Well-Known Member
سلام
راحترین کار برای ساخت بلو پرینت اینه که :
از جسم مورد نظر در زوایای مختلف به صورت عمود عکس بگیری ، مثلا ناحیه جلو ، بالا ، ته ، راست و چپ و ...
حالا عکسات رو میبری توی فتوشاپ و با زدن کلید های میانبر Ctrl+Shift+U عکست رو تبدیل به سیاه و سفید میکنی . بعد از این کار (دقت کنید که نویز تصویر باید کم باشه) حالا به سراغ فیلتر های سایت میرید . از اونجا به مسیر زیر برید :
stylize> find edges
تموم شد
امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره .

morteza-max

New Member
سلام مجدد.همه این مراحل امکان پذیر است اما مقیاس عکس مدل مورد نظر کمی مشکل ساز است.برای عکاسی دقیق نیاز به لنز ماکرو دارد که بنده فاقد این لنز هستم.با شخصی صحبت کردم که گفت نیاز هست نقاشی تسلط داشته باشم.اما خودم فکر میکنم نرم افزاری باید باشه که بشه بلوپرینت تهیه کرد

morteza-max

New Member
سلام مجدد.همه این مراحل امکان پذیر است اما مقیاس عکس مدل مورد نظر کمی مشکل ساز است.برای عکاسی دقیق نیاز به لنز ماکرو دارد که بنده فاقد این لنز هستم.با شخصی صحبت کردم که گفت نیاز هست نقاشی تسلط داشته باشم.اما خودم فکر میکنم نرم افزاری باید باشه که بشه بلوپرینت تهیه کرد

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
پس همون چیزی هست که گفتم !
نه شما نیازه خاصی به لنز میکرو ندارید بجاش طراحیطون رو باید بزرگ تر بکشید .
طراحی خیلی تسلط میخواد . حتما اناتومی کار کنید و قبلش درک طراحی

جدیدترین ارسال ها

بالا